PDA

View Full Version : گفتگو: میخوام برم واسه مصاحبه،،، لطفا مشاوره بدید!!!!

طبیب دل
یک شنبه 23 تیر 1392, 12:41 عصر
با سلام به دوستان
قراره واسه کار برنامه نویسی برم با یه شرکتی مصاحبه کنم گفتن کسی می خوان که در زمینه UI کار کرده باشه و یا کار Develop انجام بده. من برنامه نویسی تقریبا کار کردم ولی نه خیلی حرفه ای منظورشون از این اصطلاحات چیه؟
در مورد دستمزد چقدر باید صحبت کنم؟
لطفا مشاوره بدید. . .

Cybersilent
یک شنبه 23 تیر 1392, 14:14 عصر
حتما وبلاگ محمدرضا شعبانعلی رو ببینید.

برای شروع هم این فایل می تونه خیلی بهتون کمک کنه :
http://www.shabanali.com/?p=933

فایل ۲۶ رادیو مذاکره: در این شماره از رادیو مذارکره مطالبی در مورد اشتباهات رایج در مصاحبه های شغلی و استخدامی را خواهید شنید و همچنین پاسخهای مناسب برای سوالات و پرسشهای متداول در مصاحبه شغلی مطرح خواهد شد.

Cybersilent
یک شنبه 23 تیر 1392, 14:17 عصر
منظور از UI همون طراحی گرافیک هست (User Interface).
منظور از Develop هم یعنی توسعه دهنده که همون برنامه نویسی منظورشون هست.

طبیب دل
یک شنبه 23 تیر 1392, 15:16 عصر
منظور از UI همون طراحی گرافیک هست (User Interface).
منظور از Develop هم یعنی توسعه دهنده که همون برنامه نویسی منظورشون هست.
یعنی برای UI باید html , css بلد باشم و برای develop هم مباحثی مثل Asp.net , سی شارپ و این قببیل موارد، آره؟

aspismylove
یک شنبه 23 تیر 1392, 15:17 عصر
یعنی برای UI باید html , css بلد باشم و برای develop هم مباحثی مثل Asp.net , سی شارپ و این قببیل موارد، آره؟

آره ، ماشاللا این همه ستاره رو چطوری گرفتی توی این سایت ؟؟؟

Progman.ir
یک شنبه 23 تیر 1392, 16:03 عصر
ما رو از نتیجه مصاحبه بی خبر نذار

it.developer
یک شنبه 23 تیر 1392, 18:54 عصر
دوست عزیز گفته دوستان در خصوص UI و Development درسته .

اما باید بدونی که شرکت مقصد که میخوای اونجا کار کنی روی چه پلت فرم هایی و چه تکنولوژی هایی کار میکنند تا شما هم به تناسب ساختارهای آنها ببینی چند مرده حلاجی؟

به طور مثال اگه روی پلت فرم های دات نت کار میکنند ، طبیعتا باید دانش و تجربه در زمینه محصولات مایکروسافت داشته باشی و با ابزارها و تکنولوژی های تولید نرم افزار در این حوزه اشنایی های لازمه را داشته باشی.

و اگر هم روی پلت فرم های مبتنی بر Open source کار میکنند ، باید از Php و امثالهم دانش و تجربه کافی را داشته باشی.

و همین نکات در زمینه های موبایل و . . . هم هست . بنابراین این خیلی مهمه که شرکت مقصد توی چه حوزه ای و با چه تکنولوژی هایی کار میکنه ؟ وب ، ویندوز ، موبایل و یا .... و پس از آن ببین که توی ان حوزه هایی که قراره همکاری کنی تخصص و تجربه داری یا نه ؟

اما از این ها که بگذریم بقیه دوستان هم گفتند که UI همون لایه رابط کاربری در پروژه های نرم افزاری میشه که مخفف شده User Interface هستش و به افراد شاغل در این حوزه عمومتا Designer میگند.
و به برنامه نویس ها که بیشتر در لایه های میانی و سرورساید پروژه ها مشغول به کار هستند و به تناسب پروژه ها ممکنه از زبان ها و ابزارهای متفاوتی استفاده کنند نیز Developer یا همون Programmer میگند. که سطوح عادی و ارشد داره و وظایف هر کدوم فرق میکنه.

و اینکه شما توی مصاحبه چی باید بگی را زمانی بهتر میشه راهنمایی کرد که شما بدونی دقیقا حوزه کاریت چی هست ، تا سوالات به ظاهر فنی و جواب های مربوط به ان حوزه را برات به تحلیل بزاریم.

در هر حال موفق و موید باشید.