PDA

View Full Version : سوال: کدام IDE

hamidtiktak
یک شنبه 23 تیر 1392, 14:40 عصر
سلام دوستان
سوال من اینه که اگه بخوام برنامه نویسی C++ یاد بگیرم و در ادامه وارد برنامه نویسی سیستمی بشم با چه IDE و چه کامپایلری کار کنم؟ لطفا دقیق بگید

مصطفی ساتکی
یک شنبه 23 تیر 1392, 16:34 عصر
اگر همه feature های که در C++11 برای شما مهم نیست می تونید از vs2012 استفاده کنید واقعاً عالیه اگر هم نه دوست عزیزمون عرض کردند GCC استفاده کنید من خودم تا چند وقت پیش با vs2008 کار می کردم نیاز به استفاده از unordered_set داشتم توی vs2012 اضافه شده بود تصمیم گرفتم از vs2012 استفاده کنم.
در کل خودم با OpenSource ها موافقم ولی برای کارهای شرکت مجبور به استفاده از vs2012 هستم.

مصطفی ساتکی
یک شنبه 23 تیر 1392, 16:49 عصر
منظورتون از unordered_set یکی از کلاس های std هست ؟

راستی جهت اطلاع ٰ، کامپایلر LLVM هم جدیدا قدرت زیادی نشون داده مثل اینکه توی Benchmark ها از GCC هم قوی تر نشون داده خودشو . اگه اینطور باشه فکر کنم LLVM هم گزینه خوبی باشه و. البته هنوز اطمینانی بهش نیست .
در ضمن Codelite هم IDE خوبیه .
آخه هم کتابخانه ای که خودم نوشتم با ansi C و C++‎‎ هستش که جدیداً همه رو به C++‎‎ سریعاً refactor کردم و هم چندین کتابخانه که باهاشون کار می کنم مثلOpenCV, IPP,TBB,Boost,cuda,geometric .اگر هم یک زمانی optimize تر از C++‎‎ باشه بایستی فقط به صورت موردی ازش استفاده کنم.
من که تصمیم دارم feature های جدید C++‎11 رو یادبگیریم چیزهای جالبی هستند اینجا (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/vstudio/hh567368.aspx) لیست شده .

مصطفی ساتکی
یک شنبه 23 تیر 1392, 17:58 عصر
این ویژگی خیلی جالبه Local and unnamed types as template arguments که تو 2008 نداشت یه سورسی دارم که با string اینکارو شبیه سازی کردم خودم راضی نبودم به زودی با این ویژگی refactore ش می کنم.
این ویژگی هم جالبه Range-based for-loop.

UfnCod3r
یک شنبه 23 تیر 1392, 19:02 عصر
VS 2012 ی خوبیش اینه که میشه کل محیط رو تاریک کرد و همه چیزم رنگی . ینی توابع معمولی یه رنگ استاتیک ها ی رنگ متغیر های لوکال ی رنگ بقیه ی رنگ
رنگابارنگ میشه :گیج:
فقط مشکل اینه که مثلا می خوای ی کلاس رو تغییر نام بدی سرویس میشی
اما تو VS2010 با نصب پلاگین VAsisstX با دو تا کلیلک مشکل حل میشه .
یا مثلا پیاده سازی توابع . من یکی معمولا حوصله پیاده سازی توابع رو ندارم اول همه رو تو هدر می نویسم و بعد با چهار پنج تا کلیک همه پیاده سازی میشن:لبخند:
+ auto complete خفن

تو سی++11 فکر کنم
static_asser, auto, lambda خیلی جاها بدر می خوره بقیشو اصلا استفاده نکردم :متفکر:

مصطفی ساتکی
یک شنبه 23 تیر 1392, 19:14 عصر
VS 2012 ی خوبیش اینه که میشه کل محیط رو تاریک کرد و همه چیزم رنگی . ینی توابع معمولی یه رنگ استاتیک ها ی رنگ متغیر های لوکال ی رنگ بقیه ی رنگ
رنگابارنگ میشه :گیج:

یکی دو روز بیشتر طول نمیکشه عادت می کنی.

VS 2012
فقط مشکل اینه که مثلا می خوای ی کلاس رو تغییر نام بدی سرویس میشی
اما تو VS2010 با نصب پلاگین VAsisstX با دو تا کلیلک مشکل حل میشه .

مایکروسافت قصد نوشتن ابزار refactoring رو برای C++ داشته تو 10 درصد از موارد به مشکل بر می خورده visual assist رو من قبلا نصب کرده بود بعضی وقت ها خراب می کرد کدها رو .من رو یه engine کار می کردم اینقدر وقتمو تلف کرد آب پاکی رو ریختم رو دسشو uninstall ش کردم.

Dovahkin
جمعه 04 مرداد 1392, 20:11 عصر
آقا من از CodeBlocks استفاده می کنم ، کامپایلرم هم MingW هست .....

تا اونجاییکه که خوندم بین MingW و msvsc چندان فرقی نیس ولی " Visual Studio " کامپایلر عجیبه ( !!!:d ) به این نحـــو که برنامه هایی که تو کتابای آموزشی هست کار نمی کنه باهاش .... :d (مثال یادم نیس حقیقتا)

ولی کلا IDE خیلی خوبی هست و خیلی ساده هست کار باهاش (یعنی به این حالت که اگر plugin یی چیزی بخوای نصب کنی ، اذیت نمیشی!) .... همون طور که گفتن Open-Source هست و هر سالم نسخه ی جدیدش میاد !!!!

شدید پیشـــــــــنهاد می کنم .... !! !(مخصوصا اگر دانشجو هستین و برا یادگیری میخواید!!)

brightening-eyes
شنبه 05 مرداد 1392, 13:40 عصر
سلام
من فکر کنم Code::Blocks میخواد نوامبر بیاد
آخه 2012 نوامبر ورژن دادن
MinGW و همینطور Code::Blocks اوپن سورس هستن و خودم ازشون استفاده میکنم.
VS آشغاله
یه مدت که من باهاش کار میکردم احسابمو به هم زده بود
آخه خیر سرم با VS10 کار کردم.
خلاصه VS به درد نمیخوره
من از CB راضیم
همینطور از GCC
خودم الآن دارم از امکانات C++11 مستحفیض میشم.
سرعتش خیلی بالاست.
دقیقا برعکس MSVC
MinGW به MSVC یه سری شباهتها داره
ولی خود MSVC نیست.
ازش بهتره.
تو cb شما میتونی تنظیم کنی که command که زده میشه برا کامپایل کردن کد تو یه HTML سیو بشه یا نه
همینطور غیر از امکانات خودش میتونی از زبان اسکریپتیش استفاده کنی.
چیز خوبیه
همینطور خودت میتونی براش PluGin بنویسی.
دقیقا برعکس VS که احساب آدمی رو به هم میریزه و عقل آدمو ناکار میکنه

mohamad1370
یک شنبه 06 مرداد 1392, 19:47 عصر
من از Eclipse استفاده می کنم با کامپایلر دوست داشتنی GCC که دوستان اشاره کردن راضی هم هستم مخصوصاً اینکه 11++C هم به لطف GCC پشتیبانی میشه

brightening-eyes
شنبه 12 مرداد 1392, 00:34 صبح
چیز توپیه
غیر از ویندوز میتونید با همه ی سیستم عاملها و همینطور برا هر CPU که دلتون خواست برنامه بنویسید
مثلا با یه کامپیوتر 32 بیت برا یه 64 بیت بنویسید.
خیلی خیلی باحاله