PDA

View Full Version : جستجو داخل سورس لود شده

mahdi2100
یک شنبه 23 تیر 1392, 14:57 عصر
با سلام

دوستان من يه مشكلي داشتم كه اميدوارم به كمك اساتيد حل بشه.

من تو محيط ويژوال 6 با كمك وب بروزر يه فرومي رو ميارم كه ميخوام مثلا وقتي به جاي فرم من اگر نبود به جاش
صفحه وجود ندارد رو تشخيص بده وبه جاش مثلا متغير ali رو يه واحد اضافه كنه

براي اين كار من اومدم در موقع لود شدن صفحه فرم سورسشو هم ميگيرم وميريزم تو يه تكس باكس، حالا ميخوام توي تكس باكس جستجو بكنم اگر نوشته بود صفحه با اين مشخصات وجود ندارد اون شرط اجرا بشه، ولي نميدونم چطوري اين كار جستجو رو انجام بدم .اين راهي بود كه به ذهنم رسيده شايد راه ساده تري باشه

اگر لطف كنيد يه راهنمايي بفرمايييد ممنون ميشم.(راهنمايي در سطح مبتدي)

يه سوال ديگه وقتي روي يه كامند باتون كليك ميكنيم تا اطلاعات از داخل تكس باكسها به داخل باكس هاي داخل فرم بره وقتي فرم در بروزر وجود نداشت برنامه خطاي end ميده چطوري جلوشو بگيرم؟ ومثلا به جاي اين يه msgbox باز بشه و بعد از OK برنامه بسته نشه و به كارش ادامه بده

ممنون

mahdi2100
چهارشنبه 26 تیر 1392, 13:06 عصر
همچنان نيازمند راهنمايي شما هستم

m.4.r.m
چهارشنبه 26 تیر 1392, 13:44 عصر
همچنان سورس را قرار دهید کمک حالتان باشیم .

saber67
چهارشنبه 26 تیر 1392, 14:09 عصر
در مورد مشکل اول یه سری به این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?378920-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-HTML&p=1676510&viewfull=1#post1676510) بزن احتمالا مشکلت حل بشه

در مورد مشکل دوم، تو هر تابعی می تونی کدی مثل کد زیر رو قرار بدی که اگه خطایی پیش اومد برنامه دچار مشکل نشه و خطا مدیریت بشه

Public Sub Test()
On Error Resume Next
If Err.Number Then
MsgBox Err.Description, vbOKOnly + vbExclamation, "Error " & Err.Number
End If
End Sub

دقت کن که
On Error Resume Next
باید اولین خط توی تابع باشه و
If Err.Number Then
MsgBox Err.Description, vbOKOnly + vbExclamation, "Error " & Err.Number
End If
آخرین خط، وسط این دو تا کدهای خودت رو می نویسی

vbhamed
چهارشنبه 26 تیر 1392, 18:14 عصر
سلام
در مورد مشكل اول شما كه سورس صفحه رو گرفتي، با تابع Instr چك كن ببين رشته "صفحه با اين مشخصات وجود ندارد" داخلش هست يا نه

mahdi2100
پنج شنبه 27 تیر 1392, 13:58 عصر
ممنون از راهنمايتون الان به يه مشكل عجيب برخورد كردم .يه پروژه جديد باز كردم يه كد ساده نوشتم ديدم نه اينجا هم مثل قبلي درست كار نميكنه شرح خطا:
من سورس اون صفحه خطا رو كلشو گرفتم ميريزم تو يه تكس باكس وچون قبلا عين همون سورس رو گرفتم وتو يه تكس باكس ديگه ريختم ميام ميگم اگر تكس 1 با تكس2 برابر باشد اين پيغام رو بده در غير اينصورت فلان پيغام رو بده.حالا برنامه سورسو ميگيره ولي ميگه برابر نيستن تا اينجا داشته باشيد وقتي تكس 2 رو كه قبلا با سورس خطا پر شده در همون حال اجرا پاك ميكنم وسورس رو پيست ميكنم كار ميكنه وميگه برابراست.با دستور جستجو هم انجام دادم ولي جواب نميده وبعد از پاك كردن وپيست در حالت اجرا جواب ميده چرا اينطوري ميكنه؟؟؟مثل اينكه اين سورس كه داخل تكس باكس ريختم موقع چاپ يه بلايي سرش مياد اينم بگم
سورس رو كپي كردم وتوي نات پد دقيق چك كردم ولي تغييري نديدم
اين شد كه بازم مزاحم اساتيد شدم ممنون ميشم دوباره راهنمايي بفرماييد

vbhamed
جمعه 28 تیر 1392, 11:51 صبح
سلام
شما از همون تابع Instr براي پيدا كردن عبارت خطا استفاده كنيد، براي چك كردن يك عبارت ساده كه نبايد كل صفحات اصلي و خطا رو با هم مقايسه كرد