PDA

View Full Version : حرفه ای: ذخیره اطلاعات و ویرایش اطلاعات به صورت تایمری

davidrobert
یک شنبه 23 تیر 1392, 18:42 عصر
سلام و خسته نباشید من میخوام به وسیله دستور Timer اطلاعات رو ذخیره کنم . یعنی وارد برنامه میشم تایمر که تو برنامه هستش اطلاعات رو ذخیره کنه . یعنی بر حسب زمان بندی باشه یعنی هر 15 ثانیه به طور اتوماتیک اطلاعات کاربر که وارد میشه رو ثبت و آخرین کاربر که وارد شده و اطلاعات ش ثبت شده رو ویرایش کنه . چطور میشه مثلاً که کاربر وارد شده رو اطلاعات ش در برنامه هستش موقع ورود ثبت بیشه و تایمر اطلاعات همان کاربر وارد شده رو که آخرین ID به اون تعلق میگیری پیدا کنه و به روز کنه . اگه فایل کمکی هستش در اختیار بنده قرار بدید خیلی ممنون میشم . میخوام وقتی فرم Load شد اطلاعات ثبت بیشه و سیستم هر 15 ثانیه همان شخص لاگین شده به سیستم رو اطلاعات که در سیستم بوده رو به روز کنه یعنی بیگه چقدر در سیستم بوده .خیلی ممنون میشم. چون میخوام اطلاعات در دیتابیس ثبت بیشه . من دستور لاگین رو نوشتم که وقتی کاربر نام کاربری و رمز عبور رو میده و وارد سیستم میشه اطلاعات طرف در بالا برنامه نشان داده میشه . و من هم میخوام موقع ورود همان اطلاعات در جدول نمایش اطلاعات کاربر ثبت بیشه و هی به روز بیشه. تا معلوم باشه طرف چقدر در سیستم بوده. منظور سیستم برنامه ای هستش.

danialafshari
یک شنبه 23 تیر 1392, 18:54 عصر
سلام
چرا تایمر؟ مگر توی هر مدت زمانی اطلاعات تغییر میکنه؟
فکر نمی کنم نیازی به تایمر داشته باشه. شما یک table قرار میدی برای کاربران و در یک فیلد در جدول اضافه می کنی برای تایم ورود و خروج user و در قسمت ثبت اطلاعات هم یک فیلد میزاری ک بفهمی کدوم user کدوم اطلاعات رو ثبت کرده
عرفش اینه
اگر حرفم اشتباهه بیشتر توضیح بدید

davidrobert
یک شنبه 23 تیر 1392, 19:28 عصر
بله اطلاعات تغییر میکنه من از دستور تایمر استفاده کردم وقتی کاربر وارد میشه تایمر شروع به کار میکنه . ولی یه تاپیک ایجاد کردم یکی از کاربر حرف قشنگی زد که من اون رو در نظر نگرفتم منظور برق رفتن ، ریست شدن سیستم و یا هنگ کردن سیستم. که به این صورت معلوم نمیشه طرف کی از سیستم خارج شده. خواستم اول به این صورت درست کنم وقتی طرف وارد شد به سیستم اطلاعات کاربر و تاریخ و زمانش ثبت بیشه و تایمر هم شروع به کار کنه و وقتی دکمه خروج رو زد اطلاعات کاربر ثبت بیشه و بیگه این شخص در این زمان خارج شده و این مقدار زمان در برنامه بوده ولی من حواصم به این نبود که وقتی کاربر از سیستم بیرون بیفته یعنی برق بره چطور بیگم طرف اینقدر تو سیستم بوده ولی وقتی تایمر باشه و هر 15 ثانیه اطلاعات برنامه به روز بیشه ولی صفحه refresh نشه و به صورت مخفی اطلاعات کاربر وارد شده که اطلاعاتش ثبت شده ویرایش بیشه اطلاعات مربوط به مدت زمان سیستم بودن و ساعت که در سیستم بوده . چون این طوری معلوم میشه که کسی از اطلاعات سو استفاده کرده. چون برنامه به صورت شبکه هستش و روی 4 تا سیستم نصب میشه و هم روی تک سیستمی برای فروشگاه ها. و 4 سیستمی به صورت شبکه برای شرکت هستش . که این طوری معلوم بیشه کی وارد و یا کی خارج شده در برنامه خودش. تا مدیر از این ها خبر داشته باشه. اگه بیشی اطلاعاتی که هر کاربر وارد شده رو ثبت کرد این هم خوب میشی با هم . یعنی اطلاعاتی که کاربر وارد میشه و ثبت میکنه و از اون ور هم برای مدیر ثبت بیشه چه اطلاعاتی ثبت شده به وسیله کدام کاربر عالی این هم باشه فایلش در اختیارم قرار بدید خیلی ممنون میشم . هم اطلاعا کاربر وارد شده رو به روز میکنم و هم اینکه معلوم میکنم هر کاربر چی اطلاعاتی رو وارد کرده.

davidrobert
یک شنبه 23 تیر 1392, 20:44 عصر
کسی نمی توانه کمک کنه.

davidrobert
دوشنبه 24 تیر 1392, 03:31 صبح
لطفاً کسی این کار رو انجام داده و به صورت تایمر هی اطلاعات رو بروز کرده خبر بده خیلی لازم دارم . ممنون میشم به هم خبر بدید. چطور اطلاعات جدید هر کاربر وراد شده رو به روز کنیم.

davidrobert
دوشنبه 24 تیر 1392, 12:35 عصر
کسی با این مورد کار نکرده خواهشن کمک کنید میخوام به صورت لحظی اطلاعات داخل دیتابیس که برای کاربری که وارد شده رو به روز کنیم.

Y_Safaiee
دوشنبه 24 تیر 1392, 12:44 عصر
سلام دوست خوبم

این سادس که

اولش که هر چیزی یک شناسه داره(یعنی باید داشته باشه) مثلا خود شما کد ملی دارین که یکتاست,یا دانشجو کد دانشجویی داره و ... , خوب شما یک تایمر بزار وقتی که تایمر رسید به پریود بعدی و وقت آپدیت شد شما اطلاعات رو به همراه شناسه طرف بفرست تا اطلاعات ذخیره شه مثلا اینطوری :

UPDATE Accounts
SET ULastlogin = زمان جاری
WHERE (UID = شناسه کاربر)

حالا دیگه راحته ,شما دو تا فیلد میسازی(داخل جدول),فیلد اول زمان ورود اولیه رو ذخیره میکنه,فیلد دوم(مثال بالا) آخرین ورود رو نگه میداره و چون داخل تایمره هربار به روز میشه بعد توسط کم کردن این زمان ها از هم معلوم میشه چقدر تو نرم افزار بوده.

برای سایر اطلاعاتم همینطوره مثلا برای آپدیت اطلاعات کالا,کدهای مربوطه رو داخل تایمر مینویسی و سپس با اومدن سیکل زمانی بعدی تایمر اطلاعات رو به همراه شناسه کالا به دیتابیس میفرسته تا آپدیت کنه.

موفق باشی
بایت بایت

davidrobert
دوشنبه 24 تیر 1392, 12:47 عصر
سلام دوست خوبم

این سادس که

اولش که هر چیزی یک شناسه داره(یعنی باید داشته باشه) مثلا خود شما کد ملی دارین که یکتاست,یا دانشجو کد دانشجویی داره و ... , خوب شما یک تایمر بزار وقتی که تایمر رسید به پریود بعدی و وقت آپدیت شد شما اطلاعات رو به همراه شناسه طرف بفرست تا اطلاعات ذخیره شه مثلا اینطوری :

UPDATE Accounts
SET ULastlogin = زمان جاری
WHERE (UID = شناسه کاربر)

حالا راهش راحته,شما دو تا فیلد میزاری فیلد اول زمان ورود اولیه رو ذخیره میکنه,فیلد دوم(مثال بالا) آخرین ورود رو نگه میداره و چون داخل تایمره هربار به روز میشه.

موفق باشی
بایت بایت
برادر امکانیش هستش بیشتر توضیح بدید یا فایل کمکی در این ضمینی دارید در اختیار این بنده قرار بدید خیلی ممنون میشم. متوجه شدم اول اطلاعات رو ذخیره و اطلاعات همان کاربر رو به روز کنیم ولی چطور رو نمی توانم بفهمم .خیلی ممنون میشم فایلی کمکی در این مورد در اختیارم قرار بدید. من از 2 تا جدول استفاده میکنم یکی ورود و دیگری نمایش اطلاعات کاربران.

Y_Safaiee
دوشنبه 24 تیر 1392, 12:53 عصر
برادر امکانیش هستش بیشتر توضیح بدید یا فایل کمکی در این ضمینی دارید در اختیار این بنده قرار بدید خیلی ممنون میشم. متوجه شدم اول اطلاعات رو ذخیره و اطلاعات همان کاربر رو به روز کنیم ولی چطور رو نمی توانم بفهمم .خیلی ممنون میشم فایلی کمکی در این مورد در اختیارم قرار بدید. من از 2 تا جدول استفاده میکنم یکی ورود و دیگری نمایش اطلاعات کاربران.

باشه چشم
Please Wait

davidrobert
دوشنبه 24 تیر 1392, 12:55 عصر
باشه چشم
Please Wait
دستت درد نکونه خدا خیرت بده برادر من رو خیلی کمک میکنی تا کاربر وارد شده رو اطلاعاتش رو ثبت کنیم و هر 15 ثانیه به روز کنیم اطلاعاتش رو.

Y_Safaiee
دوشنبه 24 تیر 1392, 14:04 عصر
دستت درد نکونه خدا خیرت بده برادر من رو خیلی کمک میکنی تا کاربر وارد شده رو اطلاعاتش رو ثبت کنیم و هر 15 ثانیه به روز کنیم اطلاعاتش رو.

فدات

اینم سمپل کد

با کاربر پیش فرض وارد شو.

لیبل اول کاربر جاری,لیبل دوم زمان ورود,لیبل سوم آخرین ورود و لیبل آخر میزان زمان گذشته شده رو نشون میده.

البته برنامه رو کامل ننوشتم یعنی الان این برنامه ای که هست اینطوره که به محض ورود کاربر زمان ورودش ثبت میشه و سپس میگه چقدر از زمان ورودش گذشته که این باگه,در اصل باید ابتدا چک بشه که کاربر امروز وارد برنامه شده یا نه؟اگه وارد شده که زمان ورود دوباره ثبت نشه ولی اگر وارد نشده زمان ورود ثبت شه.

http://s2.picofile.com/file/7847035478/UpdateWithTimer.rar.html

حالا برای یه سمپل کد که قضیه دستت بیاد خوبه.

از این روش میتونی واسه سایر ذخیره سایر اطلاعاتم استفاده کنی.

موفق باشی
بایت بایت

davidrobert
دوشنبه 24 تیر 1392, 18:14 عصر
فدات

اینم سمپل کد

با کاربر پیش فرض وارد شو.

لیبل اول کاربر جاری,لیبل دوم زمان ورود,لیبل سوم آخرین ورود و لیبل آخر میزان زمان گذشته شده رو نشون میده.

البته برنامه رو کامل ننوشتم یعنی الان این برنامه ای که هست اینطوره که به محض ورود کاربر زمان ورودش ثبت میشه و سپس میگه چقدر از زمان ورودش گذشته که این باگه,در اصل باید ابتدا چک بشه که کاربر امروز وارد برنامه شده یا نه؟اگه وارد شده که زمان ورود دوباره ثبت نشه ولی اگر وارد نشده زمان ورود ثبت شه.

http://s2.picofile.com/file/7847035478/UpdateWithTimer.rar.html

حالا برای یه سمپل کد که قضیه دستت بیاد خوبه.

از این روش میتونی واسه سایر ذخیره سایر اطلاعاتم استفاده کنی.

موفق باشی
بایت بایت
ممنون برادر درستش کردم . خدا خیرت بده ولی با کمی تغییر که آخرین کاربر وارد شده رو اطلاعاتش رو میاریم و به صورت زمان بندی اطلاعاتش رو به روز میکنم یعنی اطلاعات مدت زمان در سیستم و ساعت خروج رو ثبت میکنم حالا برق بره و یا هر چیزی دیگه بیشه کامل سیستم ثبت میکنه. و معلوم میشه چقدر در سیستم بوده.