PDA

View Full Version : سوال: مشکل برقرای اتصال به پایگاه داده

marya101000
دوشنبه 24 تیر 1392, 03:12 صبح
سلام دوستای خوبم :لبخندساده:

دوستان بنده دارم یک فروشگاه میسازم
تمام قسمت هاشو درست کردم
سبد خریدش هم درست شد فقط الان مشکل بنده ثبت سبد خرید است که به مشکل برخورده ام

این کدهای ثبت سبد خریدم می باشن که با کلیک کاربر باید سبد خرید ثبت بشود ولی به مشکل بر خوردم :گریه:
و اطلاعات ثبت نمیشود فکر کنم کدهای برقرای راتباط با پایگاه دادهام مشکل دارد

پایگاه داده ام sql Express
asp.ner سی شارپ

protected void Wizard1_FinishButtonClick(object sender, WizardNavigationEventArgs e)
{
// Insert the order and order lines into the database
SqlConnection conn = null;
SqlTransaction trans = null;
SqlCommand cmd;
try
{

string strCon = "Data Source=(localhost;Initial Catalog=database;Integrated Security=true";
conn = new SqlConnection(strCon);
conn.Open();

trans = conn.BeginTransaction();
cmd = new SqlCommand();
cmd.Connection = conn;
cmd.Transaction = trans;
// set the order details
cmd.CommandText = "INSERT INTO orders("+"OrderDate, Name, Address, County, "+"postCode, Country, Total) " +
"VALUES (@OrderDate, @Name, " + "@Address, @County, @PostCode, @Country, " +"@Total); " +
"SELECT CAST(scope_identity() As int)";
//cmd.Parameters.Add("@MemberName", SqlDbType.NVarChar, 50);
cmd.Parameters.Add("@OrderDate", SqlDbType.DateTime);
cmd.Parameters.Add("@Name", SqlDbType.NVarChar, 50);
cmd.Parameters.Add("@Address", SqlDbType.NVarChar, 50);
cmd.Parameters.Add("@County", SqlDbType.NVarChar, 50);
cmd.Parameters.Add("@PostCode", SqlDbType.NVarChar, 50);
cmd.Parameters.Add("@Country", SqlDbType.NVarChar, 50);
cmd.Parameters.Add("@Total", SqlDbType.Int);
//cmd.Parameters["@MemberName"].Value =User.Identity.Name;
cmd.Parameters["@OrderDate"].Value = DateTime.Now;

cmd.Parameters["@Name"].Value =((TextBox)Wizard1.FindControl("txtName")).Text;
cmd.Parameters["@Address"].Value = ((TextBox)Wizard1.FindControl("txtAddress")).Text;
cmd.Parameters["@County"].Value = ((TextBox)Wizard1.FindControl("txtCounty")).Text;
cmd.Parameters["@PostCode"].Value =((TextBox)Wizard1.FindControl("txtPostCode")).Text;
cmd.Parameters["@Country"].Value = ((TextBox)Wizard1.FindControl("txtCountry")).Text;
cmd.Parameters["@Total"].Value = Profile.Cart.total;
int OrderID = Convert.ToInt32(cmd.ExecuteScalar());
// change the query and parameters
// for the order lines
cmd.CommandText = "INSERT INTO orderLineID(" + " orderID, isbn, quantity, Price) " + "VALUES (@OrderID, @isbn, @quantity, @price)";
cmd.Parameters.Clear();
cmd.Parameters.Add("@OrderID", SqlDbType.Int);
cmd.Parameters.Add("@isbn", SqlDbType.Int);
cmd.Parameters.Add("@quantity", SqlDbType.Int);
cmd.Parameters.Add("@Price", SqlDbType.Int);
cmd.Parameters["@OrderID"].Value = OrderID;
foreach (CartItem item in Profile.Cart.items)
{
cmd.Parameters["@isbn"].Value = item.isbn;
cmd.Parameters["@quantity"].Value = item.quantity;
cmd.Parameters["@price"].Value = item.price;
cmd.ExecuteNonQuery();
}
// commit the transaction
trans.Commit();
}
catch (SqlException SqlEx)
{
// some form of error - rollback the transaction
// and rethrow the exception
if (trans != null)
trans.Rollback();
// Log the exception
// Tools.log("An error occurred while creating the
// order", SqlEx)
throw new Exception( "An error occurred while creating the order", SqlEx);

}
finally
{
if (conn != null)
conn.Close();
}
Profile.Cart.items.Clear();
}

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 24 تیر 1392, 10:16 صبح
سلام دوستای خوبم :لبخندساده:

دوستان بنده دارم یک فروشگاه میسازم
تمام قسمت هاشو درست کردم
سبد خریدش هم درست شد فقط الان مشکل بنده ثبت سبد خرید است که به مشکل برخورده ام

این کدهای ثبت سبد خریدم می باشن که با کلیک کاربر باید سبد خرید ثبت بشود ولی به مشکل بر خوردم :گریه:
و اطلاعات ثبت نمیشود فکر کنم کدهای برقرای راتباط با پایگاه دادهام مشکل دارد

پایگاه داده ام sql Express
asp.ner سی شارپ

protected void Wizard1_FinishButtonClick(object sender, WizardNavigationEventArgs e)
{
// Insert the order and order lines into the database
SqlConnection conn = null;
SqlTransaction trans = null;
SqlCommand cmd;
try
{

string strCon = "Data Source=(localhost;Initial Catalog=database;Integrated Security=true";
conn.Open();

trans = conn.BeginTransaction();
cmd = new SqlCommand();
cmd.Connection = conn;
cmd.Transaction = trans;
// set the order details
cmd.CommandText = "INSERT INTO orders("+"OrderDate, Name, Address, County, "+"postCode, Country, Total) " +
"VALUES (@OrderDate, @Name, " + "@Address, @County, @PostCode, @Country, " +"@Total); " +
"SELECT CAST(scope_identity() As int)";
//cmd.Parameters.Add("@MemberName", SqlDbType.NVarChar, 50);
cmd.Parameters.Add("@OrderDate", SqlDbType.DateTime);
cmd.Parameters.Add("@Name", SqlDbType.NVarChar, 50);
cmd.Parameters.Add("@Address", SqlDbType.NVarChar, 50);
cmd.Parameters.Add("@County", SqlDbType.NVarChar, 50);
cmd.Parameters.Add("@PostCode", SqlDbType.NVarChar, 50);
cmd.Parameters.Add("@Country", SqlDbType.NVarChar, 50);
cmd.Parameters.Add("@Total", SqlDbType.Int);
//cmd.Parameters["@MemberName"].Value =User.Identity.Name;
cmd.Parameters["@OrderDate"].Value = DateTime.Now;

cmd.Parameters["@Name"].Value =((TextBox)Wizard1.FindControl("txtName")).Text;
cmd.Parameters["@Address"].Value = ((TextBox)Wizard1.FindControl("txtAddress")).Text;
cmd.Parameters["@County"].Value = ((TextBox)Wizard1.FindControl("txtCounty")).Text;
cmd.Parameters["@PostCode"].Value =((TextBox)Wizard1.FindControl("txtPostCode")).Text;
cmd.Parameters["@Country"].Value = ((TextBox)Wizard1.FindControl("txtCountry")).Text;
cmd.Parameters["@Total"].Value = Profile.Cart.total;
int OrderID = Convert.ToInt32(cmd.ExecuteScalar());
// change the query and parameters
// for the order lines
cmd.CommandText = "INSERT INTO orderLineID(" + " orderID, isbn, quantity, Price) " + "VALUES (@OrderID, @isbn, @quantity, @price)";
cmd.Parameters.Clear();
cmd.Parameters.Add("@OrderID", SqlDbType.Int);
cmd.Parameters.Add("@isbn", SqlDbType.Int);
cmd.Parameters.Add("@quantity", SqlDbType.Int);
cmd.Parameters.Add("@Price", SqlDbType.Int);
cmd.Parameters["@OrderID"].Value = OrderID;
{
cmd.Parameters["@isbn"].Value = item.isbn;
cmd.Parameters["@quantity"].Value = item.quantity;
cmd.Parameters["@price"].Value = item.price;
cmd.ExecuteNonQuery();
}
// commit the transaction
trans.Commit();
}
catch (SqlException SqlEx)
{
// some form of error - rollback the transaction
// and rethrow the exception
if (trans != null)
trans.Rollback();
// Log the exception
// Tools.log("An error occurred while creating the
// order", SqlEx)
throw new Exception( "An error occurred while creating the order", SqlEx);

}
finally
{
if (conn != null)
conn.Close();
}
Profile.Cart.items.Clear();
}

این خط از کد رو
به این شکل عوضش کن
string strCon = "Data Source=(localhost);Initial Catalog=database;Integrated Security=true";
یه سوال هم داشتم آیا خطایی داره مثلا کانکششن رو open نکنه؟؟؟

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 24 تیر 1392, 10:19 صبح
یه سوال دیگه چرا به کدها مقدار null دادی
SqlConnection conn = null; SqlTransaction trans = null;
SqlCommand cmd;

خطا نمیگیره؟؟؟

marya101000
دوشنبه 24 تیر 1392, 11:49 صبح
این خط از کد رو
به این شکل عوضش کن
string strCon = "Data Source=(localhost);Initial Catalog=database;Integrated Security=true";
یه سوال هم داشتم آیا خطایی داره مثلا کانکششن رو open نکنه؟؟؟

سلام دوست خوبم عوض کردم مشکلم حل نشد

نه به کانکشن ایراد نمیگیره کلا ایرادی نمیگیره بجای اجرای کدهای sql و ذخیره پایگاه داد قسمت catch رو اجرا میکن

به این معناست که یک مشکل وجود دارد که قسمت catch اچرا میکن واقعا نمیدونم چشه :عصبانی++:

marya101000
دوشنبه 24 تیر 1392, 11:49 صبح
یه سوال دیگه چرا به کدها مقدار null دادی
SqlConnection conn = null; SqlTransaction trans = null;
SqlCommand cmd;

خطا نمیگیره؟؟؟

قسمت ذخیره سبد خرید رو از روی منبعی انجام دادم واقعا نمی دونم واسه چی اینو نوشتن

marya101000
دوشنبه 24 تیر 1392, 12:16 عصر
اره از کانکشن ایراد میگیره چیکار کنم درست بشه :افسرده:

Server Error in '/WebSite1' Application.

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Data.SqlClient.SqlException: A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

Source Error:

Line 59: string strCon = "Data Source=(localhost);Initial Catalog=database;Integrated Security=true"; Line 60: conn = new SqlConnection(strCon); Line 61: conn.Open(); Line 62: trans = conn.BeginTransaction(); Line 63: cmd = new SqlCommand();

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 24 تیر 1392, 15:01 عصر
اگر در فایل وب کانفیگ کانکشن داری اون رو کپی کن
یا اصلا میتونی از از یک دتا گرید کانکشن استینگ رو برداری و ازش استفاده کنی

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 24 تیر 1392, 15:03 عصر
SqlConnection conect = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");
از کانکشن استفاده کن من تغییرش دادم شما نیازی به تغییر ندارید
حل نشد بگو

marya101000
دوشنبه 24 تیر 1392, 15:06 عصر
اگر در فایل وب کانفیگ کانکشن داری اون رو کپی کن
یا اصلا میتونی از از یک دتا گرید کانکشن استینگ رو برداری و ازش استفاده کنی

دقیقا همین کار رو کردم ولی باز ارور میده جدول هام رو هم چک کردم باز هیچ مشکلی نداره

ببین دقیقا میدونی چیه این کدهای ذخیره سازی سبد خرید هستن یعنی فیلدهای سبد خرید همراه با فیلد های اطلاعات مشتری رو ذخیره میکن
نمیدونم مشکل ازکجاس ک ارور مید

البته بگم که یک سری تغییرات هم ایجاد کردم مثلا میبابست کاربر ثبت نام کن در سایت و پس از لاگین اقدام ب خرید کن که من اون قسمتشو حذف کردم

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 24 تیر 1392, 15:12 عصر
قسمت try و catch رو غیره فعال کن ببین دقیقا به چی ارور میده

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 24 تیر 1392, 15:13 عصر
دقیقا همین کار رو کردم ولی باز ارور میده جدول هام رو هم چک کردم باز هیچ مشکلی نداره

ببین دقیقا میدونی چیه این کدهای ذخیره سازی سبد خرید هستن یعنی فیلدهای سبد خرید همراه با فیلد های اطلاعات مشتری رو ذخیره میکن
نمیدونم مشکل ازکجاس ک ارور مید

البته بگم که یک سری تغییرات هم ایجاد کردم مثلا میبابست کاربر ثبت نام کن در سایت و پس از لاگین اقدام ب خرید کن که من اون قسمتشو حذف کردم
از اون کانکشن استرینگی که من دادم استفاده کن

marya101000
دوشنبه 24 تیر 1392, 15:20 عصر
قسمت try و catch رو غیره فعال کن ببین دقیقا به چی ارور میده

دارم انجام میدم کمی دیگ بهت میگم
ممنون

marya101000
دوشنبه 24 تیر 1392, 15:28 عصر
دارم انجام میدم کمی دیگ بهت میگم
ممنون

اقا این خط ارور میده که با قرمز نوشتم

string strCon = "Data Source=(localhost);Initial Catalog=Database.mdf;Integrated Security=true";
//string strCon = "Data Source=(Localhost);Initial Catalog=Database.mdf;Integrated Security=true";
conn.Open();

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 24 تیر 1392, 15:31 عصر
خوب معلومه دیگه نمیتونه کانکشن رو باز کنه در نتیجه مربوط میشه به string strCon
شما بیا مقدار اون رشته اتصالتون رو با این عوض کنید
string strCon=@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";

marya101000
دوشنبه 24 تیر 1392, 15:37 عصر
خوب معلومه دیگه نمیتونه کانکشن رو باز کنه در نتیجه مربوط میشه به string strCon
شما بیا مقدار اون رشته اتصالتون رو با این عوض کنید
string strCon=@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";

اقا این کانکشن رو چند بار گذاشتم
ولی انجام نمیشه نمیدونم چ مرگش :(

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 24 تیر 1392, 15:44 عصر
اقا این کانکشن رو چند بار گذاشتم
ولی انجام نمیشه نمیدونم چ مرگش :(
من کلا دو مدل کانکشن برا برنامه هام نوشتم

SqlConnection conect = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\db.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");

SqlConnection con = new SqlConnection("data source=(local);initial catalog=db;integrated security=true;");

که اولی برای sql Express هستش

marya101000
دوشنبه 24 تیر 1392, 16:23 عصر
از دوستان کسی هست بتونه کمک کنه ببین مشکل برنامه من چی هست که ارور کانکشن مید ؟؟؟؟؟؟/

:گریه:

مهندسا کوشید پسسسسسس

vira1368
دوشنبه 24 تیر 1392, 16:58 عصر
از دوستان کسی هست بتونه کمک کنه ببین مشکل برنامه من چی هست که ارور کانکشن مید ؟؟؟؟؟؟/

:گریه:

مهندسا کوشید پسسسسسس

مهندسا دارن پول در میارن
اگر کانکشن استرینگ مشکل داره!! (احتمالش هست چون داره رو متد ()Open ارور میده) از این سایت استفاده کن الگو های استانداردشو گذاشته برای بانک های مختلف http://www.connectionstrings.com/

marya101000
دوشنبه 24 تیر 1392, 18:08 عصر
مهندسا دارن پول در میارن
اگر کانکشن استرینگ مشکل داره!! (احتمالش هست چون داره رو متد ()Open ارور میده) از این سایت استفاده کن الگو های استانداردشو گذاشته برای بانک های مختلف http://www.connectionstrings.com/

آقا مهندس ها روزه گرفتن نمیان سر بزنن ب پست ها وگرنه تا حالا تمام سوالاتمو جواب دادن
سایت متاسفانه بدردم نخورد

من کدهامو از روی کتاب نوشتم نمی دونم مشکل از کجاس ؟؟؟

ارور کانکشن میده:عصبانی++:

asrah6
دوشنبه 24 تیر 1392, 21:41 عصر
سلام
به این صورت بنویس ببین مشکل حل میشه یا نه

string strCon = "Data Source=.\sqlexpress;Initial Catalog=database;integrated Security=SSPI";هم در برنامه و هم در وب کانفیگ

marya101000
دوشنبه 24 تیر 1392, 21:55 عصر
سلام
به این صورت بنویس ببین مشکل حل میشه یا نه

string strCon = "Data Source=.\sqlexpress;Initial Catalog=database;integrated Security=SSPI";هم در برنامه و هم در وب کانفیگ

نه خیر اقا اراش بلافاصله دستور catch اجرا شد باز همون ارور باز کردن کانکشن رو مید

بچه ها تو کتاب کانکشن اینجور تعریف کرد منظورش از قسمت قرمز رنگ چیه ؟؟/ این فسمت قرمز رنگ نام چی هست ؟؟؟ من همینو عین کتاب میدم باز ارور مید :(

string strCon = "Data Source=RAYANEH-146CCC39\\sqlexpress;initial Catalog=product;integrated security=true;

General-Xenon
دوشنبه 24 تیر 1392, 22:17 عصر
نه خیر اقا اراش بلافاصله دستور catch اجرا شد باز همون ارور باز کردن کانکشن رو مید

بچه ها تو کتاب کانکشن اینجور تعریف کرد منظورش از قسمت قرمز رنگ چیه ؟؟/ این فسمت قرمز رنگ نام چی هست ؟؟؟ من همینو عین کتاب میدم باز ارور مید :(

string strCon = "Data Source=RAYANEH-146CCC39\\sqlexpress;initial Catalog=product;integrated security=true;

این بخش کانکشن مربوط به تنظیمات سرور هست . که شما کدوم سرور بانکت رو داری . این تیکه قرمز کردی مربوط به نام کامپیوتر که شما اگر ویژوال رو بصورت Default نصب کرده باشی اصلا نیازی به نام کامپیوتر نیست

از خود ویزارد برنامه استفاده کن تا برات یک Connection String درست کنه . اگر تونستی که خب همون و بردار استفاده کن . اگر نتونستی باید از Express درش بیاری و توی محیط Enterprise Manager رو Attach کنی.(SQL Server Enterprise 2008) نصب کن یا حالا هر ورژنی که داری .. و طبیعتا Conneciton دیگه عوض میشه.. .. . باز هم اگر نتونستی ممکنه سرویس های SQL Browser بسته باشه . برو تو محیط سرویس های ویندوز چک کن . .... بازم اگر نتونستی ویژوال رو کلا یک بار Remove کن دوباره نصب کن .. دیگه فایده نداره بگردی دنبال ERROR ... باز اگر نتونستی Windows عوض کن.... باز اگر نتونستی، 1 دونه 4 لیتری بنزین بیار آتیش بزن کلا خیال همه رو راحت کن

vira1368
دوشنبه 24 تیر 1392, 22:19 عصر

اون سایت بدرد میخوره البته اگر خونده بشه، چون اگر می خوندید این سوال آخر رو نمیپرسیدید
این عبارت قرمز نام یا آیپی کامپیوترتون هست.
جای این عبارت قرمز . یا localhost بذارید.

دقیقا عین این عبارت:
string strCon = "Data Source=.\sqlexpress;initial Catalog=product;integrated security=true;

marya101000
دوشنبه 24 تیر 1392, 22:28 عصر
این بخش کانکشن مربوط به تنظیمات سرور هست . که شما کدوم سرور بانکت رو داری . این تیکه قرمز کردی مربوط به نام کامپیوتر که شما اگر ویژوال رو بصورت Default نصب کرده باشی اصلا نیازی به نام کامپیوتر نیست

از خود ویزارد برنامه استفاده کن تا برات یک Connection String درست کنه . اگر تونستی که خب همون و بردار استفاده کن . اگر نتونستی باید از Express درش بیاری و توی محیط Enterprise Manager رو Attach کنی.(SQL Server Enterprise 2008) نصب کن یا حالا هر ورژنی که داری .. و طبیعتا Conneciton دیگه عوض میشه.. .. . باز هم اگر نتونستی ممکنه سرویس های SQL Browser بسته باشه . برو تو محیط سرویس های ویندوز چک کن . .... بازم اگر نتونستی ویژوال رو کلا یک بار Remove کن دوباره نصب کن .. دیگه فایده نداره بگردی دنبال ERROR ... باز اگر نتونستی Windows عوض کن.... باز اگر نتونستی، 1 دونه 4 لیتری بنزین بیار آتیش بزن کلا خیال همه رو راحت کن

کبریتم کو بده خودمو اتیش بزنم راحت بشم :D

بابا جان بخدا sqlEXprss 2008 نصب با sqldatasource راحت ارتباط براقرار میشه نمیدونم چرا با کدنویسی دستی اتصال برقرار نمیشه

حالا دوست گلم قبل از اینکه دکمه تشکر رو بزنم شما لطف کنید بصورت دستی یک اتصال درست کنید و دو تا textbox ایجاد کنید که مقدارشو در پایگاه داده ذخیره کن اگه انجام شد برای من یعنی کدها مشکل دارن اگه ک ن معلوم شما راست میگید

لطف کن درست کن وقتتو نمیگره :قلب:

marya101000
دوشنبه 24 تیر 1392, 22:30 عصر
اون سایت بدرد میخوره البته اگر خونده بشه، چون اگر می خوندید این سوال آخر رو نمیپرسیدید
این عبارت قرمز نام یا آیپی کامپیوترتون هست.
جای این عبارت قرمز . یا localhost بذارید.

دقیقا عین این عبارت:
string strCon = "Data Source=.\sqlexpress;initial Catalog=product;integrated security=true;

شنصد تا کانکشن درست کردم باز ارور میده نمی دونم کجای کدهام اشکال داره اصلا شما نگا کردید ببنید کدهای ذخیره سبدم درست هس یا نه

مهندسسسسسس خان

General-Xenon
سه شنبه 25 تیر 1392, 01:35 صبح
کبریتم کو بده خودمو اتیش بزنم راحت بشم :D

بابا جان بخدا sqlEXprss 2008 نصب با sqldatasource راحت ارتباط براقرار میشه نمیدونم چرا با کدنویسی دستی اتصال برقرار نمیشه

حالا دوست گلم قبل از اینکه دکمه تشکر رو بزنم شما لطف کنید بصورت دستی یک اتصال درست کنید و دو تا textbox ایجاد کنید که مقدارشو در پایگاه داده ذخیره کن اگه انجام شد برای من یعنی کدها مشکل دارن اگه ک ن معلوم شما راست میگید

لطف کن درست کن وقتتو نمیگره :قلب:

واجب شد که 1 فندک بدم آتیش بزنی همرو .. خوب تو با SQLDatasource داری ارتباط میدی دیگه . درسته ؟ خوب همون کانکشن رو بده تو کد نویسیت دیگه . ای خدااااا . 24 تا پست زده شده....

برو تو وب کانفیگت .. ببین چه کدی رو نوشته برای ارتباط با Database همونو کپی کن یا از دستور
System.Web.Configuration.WebConfigurationManager.C onnectionStrings["Connection String Name in Webconfig"].ConnectionString
استفاده کن

vira1368
سه شنبه 25 تیر 1392, 02:05 صبح
شنصد تا کانکشن درست کردم باز ارور میده نمی دونم کجای کدهام اشکال داره اصلا شما نگا کردید ببنید کدهای ذخیره سبدم درست هس یا نه

مهندسسسسسس خان

من هنوز مهندس نشدم
شما اول ارتباط با کانکشن رو درست کنید، بعد برید سراغ ادامه کد ببینید درسته یا نه!
اگر میخواین برنامتون رو zip کنید بذارید ببینم تا راهنماییتون کنم.

marya101000
سه شنبه 25 تیر 1392, 13:43 عصر
واجب شد که 1 فندک بدم آتیش بزنی همرو .. خوب تو با SQLDatasource داری ارتباط میدی دیگه . درسته ؟ خوب همون کانکشن رو بده تو کد نویسیت دیگه . ای خدااااا . 24 تا پست زده شده....

برو تو وب کانفیگت .. ببین چه کدی رو نوشته برای ارتباط با Database همونو کپی کن یا از دستور
System.Web.Configuration.WebConfigurationManager.C onnectionStrings["Connection String Name in Webconfig"].ConnectionString
استفاده کن

مرسیییی کدهای جدید پیدا کردم بابا کدهام مشکل داشت کانکشن نبوددددددددد
عجب مهندس هایی هستید :D

marya101000
سه شنبه 25 تیر 1392, 13:46 عصر
من هنوز مهندس نشدم
شما اول ارتباط با کانکشن رو درست کنید، بعد برید سراغ ادامه کد ببینید درسته یا نه!
اگر میخواین برنامتون رو zip کنید بذارید ببینم تا راهنماییتون کنم.

کانکشن مشکل نداشت داششششششش

marya101000
سه شنبه 25 تیر 1392, 13:46 عصر
بچه هاااااااااااااااااااااااا اااا کدهاشو پیدا کرددم اطلاعات مشتری رو کامل ذخیره میکن هیچ مشکلی ندارهههههههههههههههه

ولی برای ذخیره کردن سبد خرید مشکل داره

فایلشو گذاشتم اینجا (http://uploadtak.com/images/f9199_1.docx) ببینم کدوم با معرفت قسمتی که زرد کردم میتونه مشکلشو پیدا کنهههههه

قسمت سبز رنگ هیچ مشکلی نداره

مهندسسسس ها خودم اصل کاریشو درس کردم لااقل اخرشو شما کمک کنید
:قلب:

r_s1389@yahoo.com
سه شنبه 25 تیر 1392, 16:12 عصر
بچه هاااااااااااااااااااااااا اااا کدهاشو پیدا کرددم اطلاعات مشتری رو کامل ذخیره میکن هیچ مشکلی ندارهههههههههههههههه

ولی برای ذخیره کردن سبد خرید مشکل داره

فایلشو گذاشتم اینجا (http://uploadtak.com/images/f9199_1.docx) ببینم کدوم با معرفت قسمتی که زرد کردم میتونه مشکلشو پیدا کنهههههه

قسمت سبز رنگ هیچ مشکلی نداره

مهندسسسس ها خودم اصل کاریشو درس کردم لااقل اخرشو شما کمک کنید
:قلب:
تو قسمت سبد خرید چه چیزهایی رو میخوای؟؟؟؟
همیجوری یکم توضیح بده
کد ها ت رو هم بذار اینجا یا اصلا میتونی یک عکس بذاری

r_s1389@yahoo.com
سه شنبه 25 تیر 1392, 16:13 عصر
کانکشن مشکل نداشت داششششششش
پس چرا یک عکس گذاشته بودی و توی اون مشکل کانکشن بود سرکاریه؟؟

marya101000
سه شنبه 25 تیر 1392, 16:30 عصر
پس چرا یک عکس گذاشته بودی و توی اون مشکل کانکشن بود سرکاریه؟؟

نه آقا اصلا کانکشن مشکل نداشت بی خود ارور کانکشن میداد کدها رو تغییر دادم درست شد

اینجا >>>>>>> فایلشو گذاشتم اینجا (http://uploadtak.com/images/f9199_1.docx)

کدها رو ببینید فقط قسمت زرد مشکل داره قسمت سبز رنگ درست شد :D

قسمت زرد رنگ مربوط به ثبت سبد خرید

marya101000
سه شنبه 25 تیر 1392, 16:34 عصر
قسمتی که زرد رنگ کردم که مربوط به (سبد خرید) هست در پایگاه داده ذخیره نمیشه

فکر کنم یک خط کد باید بهش اضافه کنم که درست بشه

کسی میدونه عیبش چی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فایل کدها رو هم اینجا آپلود کردم ><><><><><>>>>>> فایلشو گذاشتم اینجا (http://uploadtak.com/images/f9199_1.docx)

Alghoochi
سه شنبه 25 تیر 1392, 19:46 عصر
قسمتی که زرد رنگ کردم که مربوط به (سبد خرید) هست در پایگاه داده ذخیره نمیشه

فکر کنم یک خط کد باید بهش اضافه کنم که درست بشه

کسی میدونه عیبش چی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فایل کدها رو هم اینجا آپلود کردم ><><><><><>>>>>> فایلشو گذاشتم اینجا (http://uploadtak.com/images/f9199_1.docx)

string stdcon2 = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
SqlConnection sqlcon2 = new SqlConnection(stdcon2);
string stdcom2 = "INSERT INTO orderLineID(isbn,quantity,Price)VALUES(@p11,@p22,@ p33)";
SqlCommand sqlcom2 = new SqlCommand(stdcom2, sqlcon2);
{
sqlcom.Parameters.Clear();
sqlcon2.Open();
sqlcom2.Parameters.AddWithValue("@p11",item.isbn);
sqlcom2.Parameters.AddWithValue("@p22", item.quantity);
sqlcom2.Parameters.AddWithValue("@p33", item.price);

sqlcom2.ExecuteNonQuery();
}
Response.Write("داده با موفقیت در بانک ثبت شد");

}
catch (Exception error)
{
Response.Write(error.Message);
}

شما باید به ازای هر آیتمی که توی سبدخرید هست دستور Insert رو اجرا کنید. یه تغییر مختصری توی کدها دادم. امتحان کنید، ببینید جواب می‌گیرید..

_elhfarzan
سه شنبه 25 تیر 1392, 20:50 عصر
دوست من شما اصلان واسه جدولت فیلد کلید گذاشتی؟؟؟
ID fild key

marya101000
سه شنبه 25 تیر 1392, 22:11 عصر
string stdcon2 = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
string stdcom2 = "INSERT INTO orderLineID(isbn,quantity,Price)VALUES(@p11,@p22,@ p33)";
SqlCommand sqlcom2 = new SqlCommand(stdcom2, sqlcon2);
{
sqlcon2.Open();
sqlcom2.Parameters.AddWithValue("@p11",item.isbn);
sqlcom2.Parameters.AddWithValue("@p22", item.quantity);
sqlcom2.Parameters.AddWithValue("@p33", item.price);

}

}
catch (Exception error)
{
}

شما باید به ازای هر آیتمی که توی سبدخرید هست دستور Insert رو اجرا کنید. یه تغییر مختصری توی کدها دادم. امتحان کنید، ببینید جواب می‌گیرید..

اقا قسمت catch اجرا میشه و همچین اروری رو روی فرم چاپ میکن

Must declare the scalar variable "@p11".

marya101000
سه شنبه 25 تیر 1392, 22:13 عصر
دوست من شما اصلان واسه جدولت فیلد کلید گذاشتی؟؟؟
ID fild key

دوست عزیز id اتوماتیک خودش وارد میکن

identity فعال کردم

General-Xenon
سه شنبه 25 تیر 1392, 22:24 عصر
از Try در بیار ببین کجا ارور میگیره...

marya101000
سه شنبه 25 تیر 1392, 22:58 عصر
از Try در بیار ببین کجا ارور میگیره...

اقای جنرال جدول اولی به صورت کامل بدون هیچ مشکل ذخیره میشه

جدول دوم ک مربوط به سبد خرید مشتری هست ارور میگیره

قسمت قرمز رنگ رو ارور مید
متن ارور Must declare the scalar variable "@p11".
sqlcom.Parameters.AddWithValue("@p11",item.isbn);
sqlcom.Parameters.AddWithValue("@p22", item.quantity);
sqlcom.Parameters.AddWithValue("@p33", item.price);

Alghoochi
سه شنبه 25 تیر 1392, 23:15 عصر
اقای جنرال جدول اولی به صورت کامل بدون هیچ مشکل ذخیره میشه

جدول دوم ک مربوط به سبد خرید مشتری هست ارور میگیره

قسمت قرمز رنگ رو ارور مید
متن ارور Must declare the scalar variable "@p11".

مشکل از کدی بود که من بهتون دادم. باید دستور Insert رو مجدد تعریف می‌کردم.
لطفا این کد رو امتحان کنید.

{
SqlCommand sqlcom = new SqlCommand(stdcom2, sqlcon2);
sqlcon2.Open();

}

}
catch (Exception error)
{
}

marya101000
چهارشنبه 26 تیر 1392, 00:10 صبح
بچه ها مشکشو فهمیدم :D:D:D:D

واقعا میگن جوینده یابندس همینه

فقط یک کلمه باید اضاف میکردم که بچه ها نگرفتن
:D
sqlcom.Parameters2 باید میکردم

:لبخند:

بچه ها هیچ کمکم نکنید هااااااااااااااااا واقعا ازتون متشکرم مثلا من سوال میزارم که کمکم کنید انقدر پیگیری میکنم خودم پیداش میکنم دلم خوش مثلا کمک

خواستم

حالا یک مشکل دارهههههههه اونم اینه وقتی کسی یک محصول میخره محصولش قشنگ ثبت میشه
ولی وقتی چندین محصول بخرههههههههه باز ثبت میشه ولی اولین محصولش ثبت میشه بقیه محصولاتش ثبت نمیشن

که میدونه چششششششششششش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

marya101000
چهارشنبه 26 تیر 1392, 00:33 صبح
خانم ها و اقایان در این لحظه اعلام میکنم مشکل کاملا حل شد و از همه دوستان تشکر میکنم

هر کس سوالی داشت خودم در خدمتشم :D

Alghoochi
چهارشنبه 26 تیر 1392, 01:05 صبح
بچه ها مشکشو فهمیدم :D:D:D:D

واقعا میگن جوینده یابندس همینه

فقط یک کلمه باید اضاف میکردم که بچه ها نگرفتن
:D
sqlcom.Parameters2 باید میکردم

:لبخند:

بچه ها هیچ کمکم نکنید هااااااااااااااااا واقعا ازتون متشکرم مثلا من سوال میزارم که کمکم کنید انقدر پیگیری میکنم خودم پیداش میکنم دلم خوش مثلا کمک

خواستم

حالا یک مشکل دارهههههههه اونم اینه وقتی کسی یک محصول میخره محصولش قشنگ ثبت میشه
ولی وقتی چندین محصول بخرههههههههه باز ثبت میشه ولی اولین محصولش ثبت میشه بقیه محصولاتش ثبت نمیشن

که میدونه چششششششششششش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بخاطر اینه که کدها رو کپی/پیست کردید. سعی کنید خودتون تحلیل کنید و کد بنویسید

r_s1389@yahoo.com
چهارشنبه 26 تیر 1392, 08:56 صبح
خانم ها و اقایان در این لحظه اعلام میکنم مشکل کاملا حل شد و از همه دوستان تشکر میکنم

هر کس سوالی داشت خودم در خدمتشم :D
خدا رو شکر

icegirl_f2r
سه شنبه 09 تیر 1394, 19:46 عصر
132781

میشه مشکل منا هم حل کنید؟ ممنون

icegirl_f2r
سه شنبه 09 تیر 1394, 19:47 عصر
132782
این یکی هم هست هرکدوم چه مشکلی داره؟

icegirl_f2r
سه شنبه 09 تیر 1394, 22:33 عصر