PDA

View Full Version : ذخیره اطلاعات datagridview در exel

hojjjat
دوشنبه 24 تیر 1392, 08:45 صبح
با سلام
من تو فرمم یک Data grid view دارم که به جودلی در sql وصله و اطلاعات را نشان میده
حالا میخوستم دکمه ای تعریف کنم که این اطلاعات را در اکسل ذخیره کنه
چجوری این کار را انجام بدم؟؟؟؟

shadi khanum
دوشنبه 24 تیر 1392, 09:03 صبح
ببین اگه از گرید جانوس استفاده کنی، خودش یه component داره به اسم gridExExporter که باید اونو به فرمت اضافه کنی و بهش گریدی که میخوای باهاش به اکسل export کنی رو بدی و با یه دستور Export ساده گرید رو با هر formatStyle که بهش دادی( رنگ و فونت و ...) به اکسل Export میکنه ولی اگه از گرید معمولی استفاده کردی من تو برنامه های قدیمی خودم، دستی واسش این کار رو میکردم یعنی با dll به اسم interop.excell که برای کار با اکسل توی .Net میتونی یه excell work book رو new کنی و مثلا با for روی دیتاسورسی که پشت گریدت داری ردیف به ردیف بخونی و توی سلول های اکسل بریزی . با اون interop.Excell به همه objectهای اکسل مثل sheet و cell و Range و همه دسترسی داری و میتونی راحت براشون کد بنویسی یا حتی جدول بندی کنی

hojjjat
دوشنبه 24 تیر 1392, 09:17 صبح
مرسی بعد کجا ذخیره میشه؟؟
من این کد رو پیدا کردم نظرتون چیه؟؟
void export_datagridview_to_excel(DataGridView dgv, string excel_file)
{

int cols;

//open file

StreamWriter wr = new StreamWriter(excel_file);

//determine the number of columns and write columns to file
cols = dgv.Columns.Count;

for (int i = 0; i < cols; i++)
{
wr.Write(dgv.Columns[i].DataPropertyName.ToString().ToUpper() +
"\t");
}
wr.WriteLine();

//write rows to excel file

for (int i = 0; i < (dgv.Rows.Count - 1); i++)
{

for (int j = 0; j < cols; j++)
{

if (dgv.Rows[i].Cells[j].Value != null)
wr.Write(dgv.Rows[i].Cells[j].Value +
"\t");

else
{

wr.Write(
"\t");
}
}
wr.WriteLine();
}

//close file
wr.Close();

}

jafarpalideh
دوشنبه 24 تیر 1392, 10:43 صبح
اینم یه نگاه بنداز
http://learnfiles.com/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC%DB%8C-excel-%D8%A7.html

shadi khanum
دوشنبه 24 تیر 1392, 14:21 عصر
در صورت استفاده از جانوس، خودش فایل اکسل خروجی رو تو مسیری که بهش میدین ذخیره میکنه و در مورد دومی هم همین طور ، یه فایل اکسل درست میکنه و توی رم نگه میدره تا شما اطلاعات توش رو هر جوری میخوای پر کنی، بعد با دستور Save میتونی تو مسیر دلخواهی ذخیره اش کنی و یا اینکه همون موقع بگی باز شه و کاربر ببینه فایل رو

hojjjat
دوشنبه 24 تیر 1392, 16:48 عصر
ببخشد جانوس رو از کجا بیاد بیارم؟؟ پلاگینه؟

shadi khanum
دوشنبه 24 تیر 1392, 18:27 عصر
جانوس اسم یه شرکن که کامپوننت تولید میکنه ، کرکش هم هست .. یه سرچ بزنی پیدا میکنی janus version 4 . دانلود و کرکش کن و به toolbox ویژوال استودیو Add کن، مثل گرید خود VS که میگیری میکشی میندازی رو فرم اونم مثل همونه فقط کلییی امکانات قشنگ داره.. تو همین فروم هم تاپیک در مورد اموزشش هست.