PDA

View Full Version : چگونه یک مقدری رو در GLOBAL بگیریم

tree1371
دوشنبه 24 تیر 1392, 11:47 صبح
سلام دوستان من نیاز دارم یک مقداری رو در گلوبال بگیرم چگونه این کارو کنم ؟

Bandbaz
دوشنبه 24 تیر 1392, 12:09 عصر
اینجا رو بخونین کامل توضیح داده (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms178594(v=vs.100).aspx)

Progman.ir
دوشنبه 24 تیر 1392, 12:15 عصر
سلام دوستان من نیاز دارم یک مقداری رو در گلوبال بگیرم چگونه این کارو کنم ؟

یه سرچ تو گوگل بزن در مورد اینکه چجوری تعداد بازدید کنندگان سایتت رو بشماری یا کاربران آنلاین رو بشماری ، کاملا یاد میگیری کار با Global.asax و گرفتن مقادیر اون رو در صفحات

tree1371
دوشنبه 24 تیر 1392, 23:14 عصر
من گفتم مقادیر رو در صفحه بگیرم ؟؟؟؟ من می خوام تو صفحه یک مقداری رو که دارم بهش دسترسی داشته باشم .

Progman.ir
سه شنبه 25 تیر 1392, 00:05 صبح
من گفتم مقادیر رو در صفحه بگیرم ؟؟؟؟ من می خوام تو صفحه یک مقداری رو که دارم بهش دسترسی داشته باشم .
والله ما که اصلا منظورتو نفهمیدیم

tree1371
سه شنبه 25 تیر 1392, 08:40 صبح
منظور اینه من در صفحه عادیم در Default یک مقداری دارم که می خوام در global.asax بهش دسترسی داشته باشم . با session , application زدم نشد . می خوام در رویداد application start اون مقدار رو بگیرم

Progman.ir
سه شنبه 25 تیر 1392, 11:24 صبح
منظور اینه من در صفحه عادیم در Default یک مقداری دارم که می خوام در global.asax بهش دسترسی داشته باشم . با session , application زدم نشد . می خوام در رویداد application start اون مقدار رو بگیرم
میتونم بپرسم انگیزه شما از این کار چیه؟ ارور گیری از اون صفحه؟
http://stackoverflow.com/questions/15835802/global-asax-application-error-can-i-get-page-data

tree1371
سه شنبه 25 تیر 1392, 12:18 عصر
انگیزه URL ROUTING هست اما نه اونطوری که توی سایت ها هست اونطوری که من می خوام . چون URL ROUTING من داینامیک هست و باید بفهمم باید چند {URL} درست کنم تا بتونه صفحه به خوبی ریدایرکت شه به خاطر همین.

Progman.ir
سه شنبه 25 تیر 1392, 12:31 عصر
انگیزه URL ROUTING هست اما نه اونطوری که توی سایت ها هست اونطوری که من می خوام . چون URL ROUTING من داینامیک هست و باید بفهمم باید چند {URL} درست کنم تا بتونه صفحه به خوبی ریدایرکت شه به خاطر همین.
برای من کمی در مورد URL Routing و همچنین ایده خودتون توضیح بدین گپ بزنیم در موردش

tree1371
سه شنبه 25 تیر 1392, 12:36 عصر
ما یک سری category داریم بعد می خوایم واسه category ها منو بسازیم اونم با آدرس دلخواه . ممکنه هر یه از این ها بشه فرزند اون یکی یعنی این طور فرض کنیم یک منو به اسم download داریم ک ه فرزندش میشه mobile و فرزند موبایل میشه android

من می خوام آدرس دهی به بخش هر کدوم از بخش ها به شکل زیر باشه :

به بخش دانلود www.domain.com/download.html
ومقتی روی دانلود کلیک شد به آدرس بالا بره و هر چیزی که مربوط به بخش دانلود هست مثل موبایل اندروید رو به ترتیب تاریخ نمایش بده

به بخش موبایل www.domain.com/download/mobile.html

و وقتی روی اون کلیک شد بره تمام چیز هایی که مربوط به بخش خودش و فرزنداش نشون بده.

بخش اندروید www.domai.com/download/mobile/android.html

و حالا فرض کنید یک مطلب به اسم downloadGoogle درون بخش اندروید داریم می خوام آدرس تایتل و ادامه مطلبش به شکل زیر باشه که هروقت کلیک شد روشون بره اون مطلب رو به طور کامل نشون بده

http://www.domain.com/download/mobil...downloadGoogle .html

نکته مهم اینجاست اصلا معلوم نیست که چند تا زیر منو باشه و یا اصلا چه منویی باشه.

tree1371
سه شنبه 25 تیر 1392, 12:42 عصر
بهتر که بخوام توضیح بدم اینه که ما واسه هر دسته بندی و یا هر مطلبی بنا به نیاز شاید بخوایم منو بسازیم .(حالا به هر دلیلی ) . و منو ها ممکنه زیز منو داشته باشه من می خوام آدرس دهی از منوی پدر شروع شه مثل دانلود تا بره سه به این منو که ما روش کلیک کردیم مثل اندروید و یا اگر مطلبی جزو قسمت اندروید هست لینکش رو دقیقا از منوی پدر بخونه تا برهسه به لینک مطلب دقیقا مثل بالا .

Progman.ir
سه شنبه 25 تیر 1392, 15:22 عصر
ما یک سری category داریم بعد می خوایم واسه category ها منو بسازیم اونم با آدرس دلخواه . ممکنه هر یه از این ها بشه فرزند اون یکی یعنی این طور فرض کنیم یک منو به اسم download داریم ک ه فرزندش میشه mobile و فرزند موبایل میشه android

من می خوام آدرس دهی به بخش هر کدوم از بخش ها به شکل زیر باشه :

به بخش دانلود www.domain.com/download.html
ومقتی روی دانلود کلیک شد به آدرس بالا بره و هر چیزی که مربوط به بخش دانلود هست مثل موبایل اندروید رو به ترتیب تاریخ نمایش بده

به بخش موبایل www.domain.com/download/mobile.html

و وقتی روی اون کلیک شد بره تمام چیز هایی که مربوط به بخش خودش و فرزنداش نشون بده.

بخش اندروید www.domai.com/download/mobile/android.html

و حالا فرض کنید یک مطلب به اسم downloadGoogle درون بخش اندروید داریم می خوام آدرس تایتل و ادامه مطلبش به شکل زیر باشه که هروقت کلیک شد روشون بره اون مطلب رو به طور کامل نشون بده

http://www.domain.com/download/mobil...downloadGoogle .html

نکته مهم اینجاست اصلا معلوم نیست که چند تا زیر منو باشه و یا اصلا چه منویی باشه.

خوب این حرفایی که زدی همش مربوط به طراحی منو و منطق طراحی منو و زیر منو هستند.همه منو ها هم به همین صورت با کلیک روی منو و زیر منو آدرسشون عوض میشه و به صفحات دیگه میرن.همه جا هم مشخص نیس چند تا زیر منو هست و ممکنه بر اساس نظرو نیاز مدیر سایت تهداد منو ها و زیر منوی اونا هر وقت ویرایش بشه و منو یا زیر منویی اضافه و کم بشه و هر منو و زیر منو به آدرسی خاص خودش میره و ..........
داداش این حرفاچه ربطی به Global.asax داره؟

tree1371
سه شنبه 25 تیر 1392, 21:43 عصر
بیخیال دوست عزیز شما نمی تونید مشکل من رو حل کنید چون اصلا نمی تونید از نوشته های من سر در بیارید . مرسی بابت پاسخ گویی امیدوارم روز به روز موفق تر شوید در این راه.