PDA

View Full Version : چرا در VS2012 گزینه ADO .Net entity data model ندارم؟

c_doost
دوشنبه 24 تیر 1392, 15:20 عصر
سلام

من تازه دارم entity frame work یاد میگیرم در یک فیلم آموزشی دیدم که گفت بعد ساختن پروژه جدید به solution explorer میرویم از اونجا add/new item میزنیم سپس در کادر ظاهر شده گزینه ADO .Net entity data model را میزنیم

ولی در VS2012 نصب شده روی سیستمم این گزینه را ندارم باید چیکار کنم؟

danialafshari
دوشنبه 24 تیر 1392, 15:25 عصر
سلام
وجود داره
احتمالا دلیلش اینه که dot net شما تنظیم نیست
در هنگام ساخت پروژه ، روی dotnet 4 یا 4.5 تنظیم کنید تا بیاد
موفق باشی

c_doost
دوشنبه 24 تیر 1392, 15:59 عصر
سلام
وجود داره
احتمالا دلیلش اینه که dot net شما تنظیم نیست
در هنگام ساخت پروژه ، روی dotnet 4 یا 4.5 تنظیم کنید تا بیاد
موفق باشی

روی دانت نت 4.5 گذاشتم

توی ویروال استادیو 2010 این گزینه دارم ولی مثلا موقع استفاده از دستور insert

tbl_tel table = new tbl_tel();
{
table.name = "ali";
table.lname = "hasani";
table.number = "12121";
}
database.tbl_tel.Add(table);

از متد add ارور زیر را میگیره

danialafshari
دوشنبه 24 تیر 1392, 16:32 عصر
سلام
برای من در vs2012 وجود داره
اگه بجای Add از AddObject استفاده کنی چی؟

c_doost
دوشنبه 24 تیر 1392, 18:10 عصر
سلام
برای من در vs2012 وجود داره
اگه بجای Add از AddObject استفاده کنی چی؟

database.tbl_tel.AddObject(table);

در 2010 میتونم به اینصورت بنویسم و اجرا میشه ظاهرا بخاطر اختلاف ورژن EF باشه

واقعا عجبیه که در 2012 این گزینه را ندارم

c_doost
دوشنبه 24 تیر 1392, 22:36 عصر
تا حالا کسی به این مشکل نخورده؟

کلا چند تا نسخه از 2012 اومده بازار؟ چرا نباید این گزینه داشته باشم؟

c_doost
سه شنبه 25 تیر 1392, 08:54 صبح
دوستان کسی به این مشکل برخورد نکرده؟

لطفا کنین اون هایی که VS2012 دارن ، مراحلی که گفتم را چک کنن ببینن دارن یا نه

c_doost
سه شنبه 25 تیر 1392, 11:14 صبح
دوستان یعنی هیچ کی VS2012 نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sohil_ww
سه شنبه 25 تیر 1392, 12:37 عصر
ورژن vs 2012 چیه ؟
من خودم قبلا همچین مشکلی تو vs 2012 داشتم متوجه شدم از ورژنش بعد آپدیت کردن (1.5 گیگ دانلود اشکم در آمد) درست شد !

c_doost
سه شنبه 25 تیر 1392, 12:43 عصر
ورژن vs 2012 چیه ؟
من خودم قبلا همچین مشکلی تو vs 2012 داشتم متوجه شدم از ورژنش بعد آپدیت کردن (1.5 گیگ دانلود اشکم در آمد) درست شد !

آقا خدا خیرت بده لااقل جواب دادید

الان بفرما من باید چیکار کنم ؟ مشکلم حل بشه؟

sohil_ww
سه شنبه 25 تیر 1392, 12:47 عصر
آقا خدا خیرت بده لااقل جواب دادید

خواهش می کنم (دکمه تشکر خودش کفایت می کنه نیاز به تشکر دیگه ای نیست)

الان بفرما من باید چیکار کنم ؟ مشکلم حل بشه؟
از قسمت help/about ورژن vs در بیار بعد ببین آپدیتی براش هست اگه هست که آپ کن (ولی اگه از من میشنوی نسخه نهایشو تهییه کن که هر سری دانلود نکنی )

contona
سه شنبه 25 تیر 1392, 12:57 عصر
سلام دوستان عزیز. من میخوام تو یه جدول دیتا بیس که کلید اصلیشم مسخصه داده رو از طریق سی شارپ وارد کنم .چون داده ام در کلید اصلی تکراریه ارور داپلیکید میده ..طبییه..میخواستم ببینم چکار کنم کلید اصلی رو داشته باشم و بتونم داده رو با این شرایط وارد کنم و ارور نده. ممنون.

c_doost
سه شنبه 25 تیر 1392, 12:58 عصر

از قسمت help/about ورژن vs در بیار بعد ببین آپدیتی براش هست اگه هست که آپ کن (ولی اگه از من میشنوی نسخه نهایشو تهییه کن که هر سری دانلود نکنی )

لینکی داری که کامل باشه دوباره این بلا سرم نیاد؟

c_doost
سه شنبه 25 تیر 1392, 18:41 عصر

بفرما اینم عکس about

sohil_ww
سه شنبه 25 تیر 1392, 19:16 عصر
آقای danialafshari (http://barnamenevis.org/member.php?68467-danialafshari) ورژن شما چیه ؟

proCoder
چهارشنبه 26 تیر 1392, 02:53 صبح
سلام دوست عزیز
من تو VS2012 یکی از پروژه هام روباز کردم دیدم این گزینه وجود نداره.. اما وقتی تز مسیر Project > [project name] Properties ورژن دات نت پروژه رو چک کردم دیدم روی 2.0 تنظیمه.. گذاشتمش رو 4.5 مشکل حل شد!
107368

اینم ورژن VS
107369

danialafshari
چهارشنبه 26 تیر 1392, 07:10 صبح
آقای danialafshari (http://barnamenevis.org/member.php?68467-danialafshari) ورژن شما چیه ؟

Version 11.0.50727.1 RTMREL

والا اصلا ازش خوشم نیومد، بزرگترین اشکالش وقتی خط Event یه Object رو پاک میکنی فرم با خطا مواجه میشه و اگه Ignor کل Object ها رو پاک میکنه و ...
البته نیاز به آپدیت داره، اگر مشکلش درست نشد تعویضش می کنم

c_doost
چهارشنبه 26 تیر 1392, 13:21 عصر
سلام دوست عزیز
من تو VS2012 یکی از پروژه هام روباز کردم دیدم این گزینه وجود نداره.. اما وقتی تز مسیر Project > [project name] Properties ورژن دات نت پروژه رو چک کردم دیدم روی 2.0 تنظیمه.. گذاشتمش رو 4.5 مشکل حل شد!
107368

اینم ورژن VS1
107369
من از solutin explorer روی نام پروژه راست کلیک کردم و properties گرفتم ولی اونجا دانت 4.5 بود

آقا هیچکس این مشکل را ندارههههههههههههههههههههه ههههههههه

لااقل لطف کنین و یک لینک دانلود ویژوال استادیو 2012 که مطمئن هستید و بعد نصب این مشکل برطرف بشه بگذارید

با تشکر

proCoder
چهارشنبه 26 تیر 1392, 18:35 عصر
یه جست و جو تو گوگل کردم دیدم تو این لینک (http://stackoverflow.com/questions/14206581/missing-entity-data-model-in-vs-2012) همین مشکل شما رو مطرح کردند..
آقای به نام صابر صفوی گفتند که با آپدیت مشکلشون حل شده و لینک آپدیت رو هم گذاشتند:
http://www.microsoft.com/visualstudio/eng/downloads#d-visual-studio-2012-update

اگه تو لینک بالا روی Download now کلیک کنید می‎تونید فایل آپدیت رو که حجمش معادل 2.08 گیگابایته رو دانلود کنید.
(در ضمن به دنبال نسخه‎ای که با فایل آپدیت ادغام شده باشه هم نگردید چون خود مایکروسافت هم همچین چیزی رو نذاشته..)
(اگه سرعتتون خوبه دانلود کنید.. ضرر نداره!)

اما اگه دنبال آخرین نسخه VS2012 می‎گردید می‎تونید تو این لینک (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30678) روی Download کلیک کنید و بعد از علامت‎دار کردن گزینه VS2012_ULT_enu.iso روی Next کلیک کنید تا دانلود شروع شه (حجم 1.48 گیگابایت) . دیگه مطمئن باشید این آخرین و کاملترین نسخه ست (از خود مایکروسافته) اما توجه داشته باشید که آپدیت شده نیست! یعنی برای آپدیتش باید ازهمون لینک بالا استفاده کنید. بعد از دانلود هم با سریال YKCW6-BPFPF-BT8C9-7DCTH-QXGWCRBCXF-CVBGR-382MK-DFHJ4-C69G8 فعالش کنید.

موفق باشید.

c_doost
پنج شنبه 27 تیر 1392, 15:46 عصر
یه جست و جو تو گوگل کردم دیدم تو این لینک (http://stackoverflow.com/questions/14206581/missing-entity-data-model-in-vs-2012) همین مشکل شما رو مطرح کردند..
آقای به نام صابر صفوی گفتند که با آپدیت مشکلشون حل شده و لینک آپدیت رو هم گذاشتند:
http://www.microsoft.com/visualstudio/eng/downloads#d-visual-studio-2012-update

اگه تو لینک بالا روی Download now کلیک کنید می‎تونید فایل آپدیت رو که حجمش معادل 2.08 گیگابایته رو دانلود کنید.
(در ضمن به دنبال نسخه‎ای که با فایل آپدیت ادغام شده باشه هم نگردید چون خود مایکروسافت هم همچین چیزی رو نذاشته..)
(اگه سرعتتون خوبه دانلود کنید.. ضرر نداره!)

اما اگه دنبال آخرین نسخه VS2012 می‎گردید می‎تونید تو این لینک (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30678) روی Download کلیک کنید و بعد از علامت‎دار کردن گزینه VS2012_ULT_enu.iso روی Next کلیک کنید تا دانلود شروع شه (حجم 1.48 گیگابایت) . دیگه مطمئن باشید این آخرین و کاملترین نسخه ست (از خود مایکروسافته) اما توجه داشته باشید که آپدیت شده نیست! یعنی برای آپدیتش باید ازهمون لینک بالا استفاده کنید. بعد از دانلود هم با سریال YKCW6-BPFPF-BT8C9-7DCTH-QXGWCRBCXF-CVBGR-382MK-DFHJ4-C69G8 فعالش کنید.

موفق باشید.

سلام

تشکر از جواب کامل شما

من روی لینک آپدیت کلیک کردم وقتی update now ززدم ارور زیر را داد
ولی روی install now زدم یه فایل دانلود شد و الان داره آپدیت میکنه امیدوارم مشکلم حل بشه

proCoder
جمعه 28 تیر 1392, 01:33 صبح
سلام

تشکر از جواب کامل شما

من روی لینک آپدیت کلیک کردم وقتی update now ززدم ارور زیر را داد
ولی روی install now زدم یه فایل دانلود شد و الان داره آپدیت میکنه امیدوارم مشکلم حل بشه

احتمالا شما محل ذخیره فایل رو درایو C انتخاب کردید.. در اینصورت برای دانلود، فضایی خالی به میزان بیشتر از دوبرابر حجم فایل احتیاج خواهید داشت چون نحوه دانلود IDM به اینصورته که اول تکه تکه فایل رو یه جا ذخیره میکنه و بعد که دانلود کامل شد اونها رو به هم میچسپونه.. خب واضحه که موقع چسپوندن تکه های فایل باید هم برای فایل اصلی جا باشه هم برای تکه های فایل.

برای حل این مشکل باید به مسیر Options > Save to برید و روی ..Browse پایین کادر کلیک کنید و محل ذخیره تکه فایل‎ها (فایل‎های موقتی) رو تغییر بدید.
(برای منوهای فارسی: دانلودها > تنظیمات > ذخیره در > مسیر ذخیره موقتی فایل‎ها در هنگام دانلود > جست و جو...)