PDA

View Full Version : آشنایی با قابلیتهای SMS ( System Management Server )

javad_hosseiny
سه شنبه 23 اسفند 1384, 11:18 صبح
برای نصب System management Server (SMS) برای Server شبکه ابتدا IE 4 , SP4 را نصب می کنیم ، سپس SQL Server را نصب می نماییم که SMS جهت نگهداری پایگاه داده های خود از آن استفاده می‎کند .
پس از نصب SMS یک کامپیوتر به عنوان Primary Site (سرویس دهنده اولیه سایت ) ، یک کامپیوتر به عنوان Client Access Point و یک کامپیوتر به عنوان نقطه توزیع ( Distribution Point ) در نظر گرفته می شود . کلیه این خصوصیات را می توان در یک کامپیوتر پیکربندی نمود .
پس از این کار برای شناساندن Client ها به SMS ابتدا مرحله کشف Client ها را اجرا می‌کنیم ( Client Discover) و سپس مرحله نصب Clientها (Client Installation) را انجام می دهیم .
پس از انجام این دو مرحله Clientها به SMS معرفی می شوند و SMS می تواند آنها را تجزیه و تحلیل نماید .
حال برای اجرای تحلیل SMS روی Clientها عامل های (Agent) مربوطه را فعال می‌کنیم که عبارتند از :
Hardware Inventory (لیست گیری از سخت افزار )
Software Inventory (لیست گیری از نرم افزار )
Software Distribution (توزیع نرم افزار )
Remote Tools (ابزارهای کنترل از راه دور )
نهایتا برای گزارش گیری از وضعیت کارکرد کاربرها ، سخت افزارها و نرم افزارها از Crystal Info استفاده نماییم .

به ضمیمه فایل pdf مربوط به مقاله نسبتا کاملی نسبت به مقوله sms است که تیتر فصول آن به شرح ذیل می باشد:
که شامل مطالبی راجع به Backoffice Server (مقدمه, نحوه نصب, مدیریت )
SMS چیست؟
نحوه نصب Sms و حذف آن
پیکربندی سایت با استفاده از SMS
کشف و نصب کلاینت ها
لیست گیری از سخت افزار و نرم افزار (کلاینت ها)
انتشار نرم افزار بر روی کامیپوترهای شبکه
ابزارهای راه دور (Remote Tools)
سنجش نرم افزار
روشهای گزارشگیری

samousavi
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 17:16 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید.
آقا من با این مورد خیلی حال کردم.. خیلی خیلی ممنون....
اگه بازم چیزی در این مورد وجود داشت خوشحال می شم بهم بدین.
با تشکر فراوان

mahdieh-sm
شنبه 19 مرداد 1387, 11:52 صبح
ازتون خیلی ممنونم منو از خاندن 720 صفحه داکیومنت مایکروسافت رها کردید. خیللی کمک بزرگی بود :قلب:

samireh
پنج شنبه 30 آبان 1387, 21:21 عصر
سلام
من هم ازتون ممنونم .با این مقاله خیلی به من کمک کردید.راستی یه سوال داشتم:
sms چطوری می تونه در کنار active directory نرم افزار نصب کنه ومدیریت چطوری انجام می شه ؟

جواد بسطامی
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 23:52 عصر
mer30 :چشمک:. اگه مقاله ای در این رابطه دارین ، البته نزدیکتر به کد ، میخوامش....:عصبانی++:

samireh
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 17:47 عصر
اگه در مورد پيکربندي smsدر windows server 2003لطفا به من کمک کنيد .