PDA

View Full Version : ایجاد ارتباط بین کاربران(با ارسال پیام)

pedram125
دوشنبه 24 تیر 1392, 23:49 عصر
سلام بچه ها.یه سوال داشتم.تا حالا به این فکرکردین که چه جوری میشه بین کاربران یک سایت ارتباط برقرار کرد؟؟؟واقعااااااا؟؟؟خو به من چه:لبخند:!!شوخی کردم.من الان یه بخش برای کاربران سایتم درست کردم.اما نمی دونم چه جوری می تونم بین کاربرا ارتباط برقرار کنم.یعنی کاربرا بتونن با هم از طریق پیام با هم صحبت کنن.تو چنتا سایت دیدم اما نفهمیدم چه جوری میشه این کار رو کرد.اگه اطلاعاتی در این باره دارید بگین تا سایر بچه های تازه وارد مثل من هم از اطلاعاتتون بهره ببرن.ممنونتون.

Progman.ir
سه شنبه 25 تیر 1392, 00:08 صبح
سلام بچه ها.یه سوال داشتم.تا حالا به این فکرکردین که چه جوری میشه بین کاربران یک سایت ارتباط برقرار کرد؟؟؟واقعااااااا؟؟؟خو به من چه:لبخند:!!شوخی کردم.من الان یه بخش برای کاربران سایتم درست کردم.اما نمی دونم چه جوری می تونم بین کاربرا ارتباط برقرار کنم.یعنی کاربرا بتونن با هم از طریق پیام با هم صحبت کنن.تو چنتا سایت دیدم اما نفهمیدم چه جوری میشه این کار رو کرد.اگه اطلاعاتی در این باره دارید بگین تا سایر بچه های تازه وارد مثل من هم از اطلاعاتتون بهره ببرن.ممنونتون.
خوب یه تکست باکس یا ادیتور براشون میزاری که بالاشم یه لیستی از کاربران دیگه هست.کار بر رو انتخاب میکنن پیامم تایپ میکنن میره باهم توی یه رکورد تو بانک.فیلدها هم فرستنده و پیام و گیرنده و تاریخ ارسال و .. هستند.چیزی نا مفهومه بگید باز کنیم

pedram125
سه شنبه 25 تیر 1392, 00:52 صبح
خوب یه تکست باکس یا ادیتور براشون میزاری که بالاشم یه لیستی از کاربران دیگه هست.کار بر رو انتخاب میکنن پیامم تایپ میکنن میره باهم توی یه رکورد تو بانک.فیلدها هم فرستنده و پیام و گیرنده و تاریخ ارسال و .. هستند.چیزی نا مفهومه بگید باز کنیم
یکم باز ترم می کنی؟یه سوال چه جوری جعبه inbox درست کنیم؟نیاز به ساخت یه تیبل با نام فرد تو دیتابیس نیست؟؟؟

Progman.ir
سه شنبه 25 تیر 1392, 11:53 صبح
یکم باز ترم می کنی؟یه سوال چه جوری جعبه inbox درست کنیم؟نیاز به ساخت یه تیبل با نام فرد تو دیتابیس نیست؟؟؟

اووووه.شلوغش میکنیا.جعبه اینباکس چی چیه دیگه.مثل من ، من درآوردی کار کن.
توی بانک
یه تیبل داری که مشخصات کاربرا توشه.هر کاربر یه فیلد کلید داره مثلا ID یا UserName
حالا یه تیبل میسازی که یه فیلد یونیک الکی داری به نام ID و یه فیلد Receiver و یه فیلد Sender و یه فیلد Message و فیلد های کناری دیگر جهت مدیریت توسط سرپرست کل مانند DateTime و Status و ....
حالا هروقت کاربری به سایت لوگین کرد میری در این تیبل دوم ببینی اون فیلد یونیکش توی این تیبل تو فیلد Receiver هست یا نه.اگه هست یعنی پیام داره و میری نمایششون میدی.
ساده نگفتم؟

pedram125
سه شنبه 25 تیر 1392, 13:19 عصر
داد ممنون.حالا فقط کافیه پیاما رو واسه طرف بریزم تو یه گرید ویو با قابلیت پاسخ و حذف نمایش وضعیت پیام که خونده شده یا نه.عزیز واقعا ازت ممنونم .می دونم یه تشکر ارزشی نداره ولی در حد توانمون همین حده.

pedram125
سه شنبه 25 تیر 1392, 13:29 عصر
حالا عزیز اطلاعاتی در مورد چت روم داری که اونو چه جوری میشه ساخت؟؟

Progman.ir
سه شنبه 25 تیر 1392, 16:17 عصر
حالا عزیز اطلاعاتی در مورد چت روم داری که اونو چه جوری میشه ساخت؟؟

بله.چت روم در حالت طراحی مبتدی ، دو تا تکست باکسه ویه دکمه که تکست باکس بالایی میتونه یه لیست ویو باشه یا LITERAL یا هرچی که بتونه مجموعه ای از اطلاعات رو حفظ کنه.که این سه تا درون یه آپدیت پنل قرار دارن.به عنوان بانک نگهداری سوابق چت هم از xml استفاده میکنی که هی کانکت و دیسکانکت به سرور نداشته باشی.
ساده گفتم؟

pedram125
سه شنبه 25 تیر 1392, 22:15 عصر
دادا ما هنو ساده کار و تازه کاریم.هنو هیچی درمورد xml نمی دونم میشه یکم بیشتر توضیح بدی.از یه آدم 16 ساله چه انتظاری داری.

sam166
سه شنبه 25 تیر 1392, 22:23 عصر
دوستان گلم
من این سیستم پیام رو برای کاربرای سایتم نوشتم

شبیه سیستم موبایل هاست.
اگر مایل بودید توضیح میدم چیکار کردم
107354

mohammad kafiyan
سه شنبه 25 تیر 1392, 23:44 عصر
منتظریم از دانش شما و دوستان استفاده کنیم ویاد بگیریم

pedram125
سه شنبه 25 تیر 1392, 23:55 عصر
عزیز ممنون میشم توضیح بدی

Progman.ir
سه شنبه 25 تیر 1392, 23:57 عصر
ما هم منتظریم.لطفا دریغ نفرمایین

sam166
چهارشنبه 26 تیر 1392, 15:33 عصر
خب
برای شروع جدول زیر را ایجاد کنید

pedram125
یک شنبه 30 تیر 1392, 14:03 عصر
خوب ایجاد کردیم بعد؟؟؟؟

mohammad kafiyan
یک شنبه 30 تیر 1392, 17:35 عصر
فکر کنم بنده ی خدا خوابش برد:لبخند::قهقهه:

sam166
یک شنبه 30 تیر 1392, 23:37 عصر
خوابش نبرده
میخواد ببینه چقدر استقبال میشه!!!!!!

mohammad kafiyan
دوشنبه 31 تیر 1392, 00:09 صبح
آخه دیدیم تایپیک قبلی شما مال 4 5 روز پیشه گفتیم خدای ناکرده شاید به خاطر روزه و این ماه مبارک در اثر خستگی خوابت برد:لبخندساده::بوس:

sam166
دوشنبه 31 تیر 1392, 00:29 صبح
من یه توضیح کلی میدم
برای این کار من اومد کل پیام های مربوط به دو کاربر زو از بانک اطلاعاتی واکشی کردم

یه گریدویو گذاشتم و با CSS طراحیش کردم

حالا تو RowDataBound گرید ویو اومد برسی کردم که اگر ردیفی وجود داره که UserSend ارسال کرده با CSS آوردمش سمت راست و UserRiciive رو بردم سمت چپ

این توضیح کلیش بود

vajihe11
پنج شنبه 14 آذر 1392, 16:23 عصر
توضیح کم بود اگه امکانش هست نمونه بگذارید
ممنونم

safa.net
جمعه 15 آذر 1392, 14:03 عصر
در صورت امکان فایل پروژه را بگذارید

demolition
جمعه 15 آذر 1392, 17:04 عصر
چت آنلاین در Asp.Net
http://barnamenevisan.org/Articles/Article2190.html