PDA

View Full Version : ID موجود در جدول از چه نوعی منطقی تر و بهینه تر هستش؟

Mosafers
سه شنبه 25 تیر 1392, 21:52 عصر
1- سلام دوستان توی ببخشید دلیل استفاده از ID از نوع gouid چیه؟

2 - سوال دیگه که هست من یه کامبو توی فرمم دارم مثلا شامل 3 تا آیتم هست میخوام توی جدول ایندکس رو ذخیره کنم فیلد جدول ایندکس از چه نوعی باشه بهینه تره(از نوع tinyint قرار میدم)؟

3 - اماکن تبدیل دیتابیس sqlexpress به SQLSERVER هست ؟

ببخشید زیاد شد

Mosafers
چهارشنبه 26 تیر 1392, 20:14 عصر
کسی هیچ کدوم از سوالها رو نمیتونه کمکم کنه!!

plus
چهارشنبه 26 تیر 1392, 20:27 عصر
1.GUID صرفا یک مقدار Unique رو نگه میداره...نمیدونم واسه ID جدول چه موقعی بکار میاد، ما معمولا اگه بشه، یکی از فیلد های خود موجودیت رو ID میکنیم، اگه نه، INT میگیریم به صورت Auto Increment.
2.میتونید INT بگیرید.توی یک چنین مورد هایی اهمیت چندانی نداره که بخواین TINYINT ش کنید.
3.تا اونجا که من میدونم SQLEXPRESS و SQL سرور دیتابیس های متفاوتی تولید نمیکنن که نیازی به تبدیل باشه.این تفاوت مربوط به نسخه SQL میشه.یعنی مثلا 2005 و 2008.

uniqueboy_ara
چهارشنبه 26 تیر 1392, 20:44 عصر
مزیت Guid اینه که مایکروسافت تضمین کرده که کدی که تولید میشه، تو کل دنیا منحصر به فرده :)

درباره سوال دوم باید بگم که تبدبل از نسخه پایین، به بالا به راحتی و با Attach کردن فایل دیتابیس قابل انجامه، از بالا به پایین هم با استفاده از SCRIPT امکان پذیره :)

tooraj_azizi_1035
پنج شنبه 27 تیر 1392, 11:49 صبح
گفته شده guid کدی یکتا در سطح جهانی تولید می کنه و زمانی استفاده میشه که کدی یکتا در سطح کامپیوترهای متصل به هم در یک شبکه محلی نیاز داریم.

Mosafers
جمعه 28 تیر 1392, 21:25 عصر
ممنونم دوستان عزيز از پاسختون

میتونید INT بگیرید.توی یک چنین مورد هایی اهمیت چندانی نداره که بخواین TINYINT ش کنید.
ببخشيد آقاي plus چرا اهميت نداره چون من توي جدول از اين نوع فيلد ها زياد دارم يعني نرمال سازي رعايت ميشه؟

درباره سوال دوم باید بگم که تبدبل از نسخه پایین، به بالا به راحتی و با Attach کردن فایل دیتابیس قابل انجامه، از بالا به پایین هم با استفاده از SCRIPT امکان پذیره
يه سوال از همه دوستان و تجاربتون...
من توي برنامه ام از sqlexpress استفاده كردم برنامه من براي يك اداره هست كه سالانه نزديك به 200 ركورد اطلاعات كاركنان وارد ميكنه آيا نياز هست از sqlexpress به sql Server انتقال بدم؟

گفته شده guid کدی یکتا در سطح جهانی تولید می کنه و زمانی استفاده میشه که کدی یکتا در سطح کامپیوترهای متصل به هم در یک شبکه محلی نیاز داریم.

مزیت Guid اینه که مایکروسافت تضمین کرده که کدی که تولید میشه، تو کل دنیا منحصر به فرده :)
كاربرد اصلي اين كليد در چه فيلد هايي است ؟بايد كجا براي چه نوع داده اي استفاده كنيم؟

ممنونم

plus
جمعه 28 تیر 1392, 21:59 عصر
ببخشيد آقاي plus چرا اهميت نداره چون من توي جدول از اين نوع فيلد ها زياد دارم يعني نرمال سازي رعايت ميشه؟

تا اونجا که من میدونم نرمال سازی هیچ ربطی به نوع داده نداره.منظور من این بود که درسته tiny فضای کمتری میگیره، ولی اونقدر برای یک فیلد با اهمیت نیست که حتما از tiny استفاده کنید.اگه تعداد فیلد ها زیاد هست و تعداد رکوردها بالا میره و میخواین خیلی دقیق کار کنید میتونید Tiny بگذارین...