PDA

View Full Version : سوال: عدم واکنش دکمه " ذخیره " در فرم

Helmod
سه شنبه 25 تیر 1392, 23:46 عصر
سلام دوستان

من یه فرم دارم که داخلش چندتا تکست باکس و یه دونه دکمه " ذخیره اطلاعات " دارم

حالا توی رویداد کلیک این دکمه اومدم یه سری کد نوشتم که منطقاً درسته ولی هنگام اجرای برنامه وقتی روش کلیک میکنم هیچ واکنشی نشون نمیده !!! یعنی نه خطا میکره نه عمل میکنه

مشکل از کجا میتونه باشه ؟ قبلاً هم تووی یک فرم دیگه به این مشکل برخوردم که اومدم اون فرم رو دوباره طراحی کردم درست شد - ولی نمیشه که همش بشینم فرم تکراری طراحی کنم - مشکل از کجاست بنظر شما ؟؟

Abbas Naghdi
چهارشنبه 26 تیر 1392, 01:07 صبح
سلام دوستان

من یه فرم دارم که داخلش چندتا تکست باکس و یه دونه دکمه " ذخیره اطلاعات " دارم

حالا توی رویداد کلیک این دکمه اومدم یه سری کد نوشتم که منطقاً درسته ولی هنگام اجرای برنامه وقتی روش کلیک میکنم هیچ واکنشی نشون نمیده !!! یعنی نه خطا میکره نه عمل میکنه

مشکل از کجا میتونه باشه ؟ قبلاً هم تووی یک فرم دیگه به این مشکل برخوردم که اومدم اون فرم رو دوباره طراحی کردم درست شد - ولی نمیشه که همش بشینم فرم تکراری طراحی کنم - مشکل از کجاست بنظر شما ؟؟

Name اون دکمه(button) رو عوض کن ...
بعد روش دابل کلیک کن ...
بعد که متد جدید ایجاد کرد
کد ها ی قبلی هر جا بودن داخل متد جدید وارد کن ...
بعد کل پروژه رو Build دوباره کن ...

danialafshari
چهارشنبه 26 تیر 1392, 07:12 صبح
بهتره محتویات پوشه Debug رو حذف و پروژه رو Rebuild کنید

Helmod
چهارشنبه 26 تیر 1392, 19:38 عصر
دوستان این کار ها رو کردم نشد متاسفانه - راه حل دیگه بنظرتون میرسه ؟ آیا کسی به مشکل تا حالا برخورد کرده /؟؟

kazem235
چهارشنبه 26 تیر 1392, 20:05 عصر
اگه طوری نیست برنامه ات رو بزار تا بهتر بتونیم راهنماییت کنیم.

saied_hacker
چهارشنبه 26 تیر 1392, 20:21 عصر
میتونی بری توی code behind و کدی رو که نوشتی کپی کن بد هندلر/تابع کلیک رو پاک کن
بعد برو توی فایل دیزاینر فرمت و هندلر کلیک روی باتنت رو پاک کن و فایل رو ذخیره کن و
بعد به فرمت برکرد و روی دکمه دابل کلیک کن تا دوباره برات ایجادش کنه....

kurdboy2175
پنج شنبه 27 تیر 1392, 04:38 صبح
دوست عزیز کداتو بزار تا ببینیم و اگه تونستیم کمکت کنیم.

M_Tavakoli_70
پنج شنبه 27 تیر 1392, 09:59 صبح
خط به خط codet را اجرا کن ببین به مشکلی بر می خوری یا نه؟

Helmod
پنج شنبه 27 تیر 1392, 12:04 عصر
این کد رویداد کیک دکمس :

private void Savebtn2_Click(object sender, EventArgs e)
{
if (txtReQuantity.Text == "")
{
MessageBox.Show("مقدار درخواستی را وارد نمائید");
txtReQuantity.Focus();
}

else
{
int RequestestQuantity = Convert.ToInt32(txtReQuantity.Text);
int AvailbleQuantity = Convert.ToInt32(txtCurrentQ.Text);
int Avg = Convert.ToInt32(txtAvg.Text);

if (RequestestQuantity > AvailbleQuantity)
{
MessageBox.Show("مقدار درخواستی بیش از موجودی انبار است", "خطا در ثبت اطلاعات", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error);
txtReQuantity.Focus();
txtReQuantity.SelectAll();

}

else if (RequestestQuantity >= Avg)
{
MessageBox.Show("توجه داشته باشید ، پس از انجام این عملیات این کالا به نقطه سفارش خود خواهد رسید ", "نقطه سفارش", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Asterisk);

try
{
int AQ = Convert.ToInt32(txtCurrentQ.Text);
int RQ = Convert.ToInt32(txtReQuantity.Text);
int Result = AQ - RQ;

OleDbConnection A = new OleDbConnection();
A.ConnectionString = Program.DBPATH;
A.Open();

OleDbCommand B2 = new OleDbCommand();
B2.Connection = A;
B2.CommandText = "INSERT INTO IOKartex (ChangeDate, AvailbleQ, UsedQ, FundQ, DocumentNo, UsedPlace, UsedPerson, CurrentUser, ModifiedDate, ModifiedTime) VALUES ('" + Program.CurrentDate + "', '" + txtCurrentQ.Text + "', '" + txtReQuantity.Text + "', '0', '-', '1', '" + txtEmName.Text + " " + txtEmlastName.Text + "', '" + Program.CurrentUserName + Program.CurrentUserLastName + "', '" + Result + "', '" + DateTime.Now.ToLongTimeString() + "')";
B2.ExecuteReader();

OleDbCommand B1 = new OleDbCommand();
B1.Connection = A;
B1.CommandText = "UPDATE FirstStuffKatex SET AvailableQuantity =" + Result + ", ModifiedDate =" + Program.CurrentDate + ", ModifiedTime =" + DateTime.Now.ToLongTimeString() + " WHERE (FirstStuffKatex.StuffName = '" + txtStuffName.Text + "') AND (FirstStuffKatex.StuffDescription = '" + txtStuffDes.Text + "') AND (FirstStuffKatex.StuffCode = '" + lblStuffCode.Text + "')";
B1.ExecuteReader();

MessageBox.Show(Program.SuccessSaveData, "پیام سیستم", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);

}

catch (Exception ErrMsg)
{
MessageBox.Show(ErrMsg.Message);

}
}

}
}

kurdboy2175
پنج شنبه 27 تیر 1392, 18:25 عصر
دوست عزیز فعلا شما از try و catch استفاده نکن ببین کجایی برنامت خطا میده اگه خطا رو درست کردی اون موقع از ترای کش استفاده کن.

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 27 تیر 1392, 19:09 عصر
سلام
شما توی قسمت دیزاین، دکمه رو انتخاب کنید بعد در قسمت ایونت های دکمه (که کنار Properties هست و یه علامت زرد رنگ به شکل رعد و برق هست) توی رویداد کلیک رو نگاه کنید ببینید اصلاً چیزی نوشته شده یا نه. در کل از توی کموباکسی که اونجا هست می تونی رویداد مورد نظر رو انتخاب کنی. (در اینجا Savebtn2_Click)

Helmod
پنج شنبه 27 تیر 1392, 19:29 عصر
سلام
شما توی قسمت دیزاین، دکمه رو انتخاب کنید بعد در قسمت ایونت های دکمه (که کنار Properties هست و یه علامت زرد رنگ به شکل رعد و برق هست) توی رویداد کلیک رو نگاه کنید ببینید اصلاً چیزی نوشته شده یا نه. در کل از توی کموباکسی که اونجا هست می تونی رویداد مورد نظر رو انتخاب کنی. (در اینجا Savebtn2_Click)

بله هست ، یعنی از اون لحاظ مشکلی نداشت .

کد رو بدون Try Catch استفاده کردم و توی WatchList اضافه کردم این ارورر رو میده :

int AQ = Convert.ToInt32(txtCurrentQ.Text); Declaration statements are only allowed in the immediate window

این ارورر چیه ؟

Helmod
پنج شنبه 27 تیر 1392, 23:52 عصر
دوستان مشکل حل شد !

راستش بالاخره نتونستم بفهمم از کجا بود / کد مخصوص اون دکمه رو پاک کردم و از اول یه کد جدید نوشتم که کار کرد و الان مشکی ندارم / فک کنم یه جای کدی که نوشته بودم اشتباه بود

به هر حال مرسی از همه دوستانی که راهنمائی کردند