PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی با asp , css , sql

mashhadpix
چهارشنبه 26 تیر 1392, 10:37 صبح
سلام.
من با asp.net با برنامه نویسی C#‎ می خواهم سایت طراحی کنم.
می خواهم از صفر تا صد براتون توضیح بدم که بهترین راهنمایی را به من بکنید.
یک سایت خبری است ولی خیلی کوچک. اول از همه قالب psd سایت را طراحی کردم:
107378
حالا psd را کامل نذاشتم و فقط می خواهم بدونم چیکار باید بکنم.
و مرحله بعد دیتا بیس را طراحی کردم که عکس به صورت زیر است:
107377
مرحله بعدی که می خواهم برنامه نویسی را شروع کنم.
ولی نمیدونم چطوری باید این کار را بکنم.
ممنون میشم یکی بتونه کامل راهنمایی کنه که از کجا باید شروع کنم.

محمدجواد67
چهارشنبه 26 تیر 1392, 11:06 صبح
سلام یه سر به این لینک بزن برنامه نویسی وب رو خیلی خوب و روان توضیح داده
http://www.cgtv.ir/?cat=23&paged=3.به (http://www.cgtv.ir/?cat=23&paged=3.%D8%A8%D9%87)
از آموزش شماره یک شروع کن تا آخر
موفق باشید

mashhadpix
چهارشنبه 26 تیر 1392, 11:30 صبح
سلام یه سر به این لینک بزن برنامه نویسی وب رو خیلی خوب و روان توضیح داده
http://www.cgtv.ir/?cat=23&paged=3.به (http://www.cgtv.ir/?cat=23&paged=3.%D8%A8%D9%87)
از آموزش شماره یک شروع کن تا آخر
موفق باشید
خواهشان اینقدر از این فیلم ها دانلود کردم به نتیجه نرسیده ام. یه آموزش پی دی اف بزارید یا اینکه همینجا بهم توضیح بدهید.
خیلی خیلی فوری نیاز دارم.

tree1371
چهارشنبه 26 تیر 1392, 12:30 عصر
خیلی خوبه این کارو کردی و یا هزارتا فیلم دانلود کردی . الان بیا بازی کن ! الان شاکی میشی می گی یعنی چی ؟! دانسته هات رو بریز وست بگو خوب اینا چیزهایی هست که میدونم چیزهایی که نمیدونمم از تو وب سرچ می کنم اونم انگلیسی . ببین حالا چی نیز داری ؟ نیاز داری مطالبت رو نمایش بدی ؟! یا قسمتی واسه ایجاد مطالب ؟! خوب خصوصیاتشون چی هست ؟! آیا همه حق دارن به قسمت ایجاد مطالب دسترسی داشته باشن ؟! اگر نه چه جوری باید اینو مشخص کنم .در کل طراحی وب یک جور ساخت موزیک هست . شما آکوردارو یاد می گیرید اما باید حالا با این آکوردها بازی کنید تا موزیکی که می سازید گوش نواز باشه . پس شروع ن به نواختن و امتحان کردن.

محمدجواد67
چهارشنبه 26 تیر 1392, 12:34 عصر
خواهشان اینقدر از این فیلم ها دانلود کردم به نتیجه نرسیده ام. یه آموزش پی دی اف بزارید یا اینکه همینجا بهم توضیح بدهید.
خیلی خیلی فوری نیاز دارم.
منم مثل تو خیلی کشتم
ولی این با همه فرق داره
دوست داشتی یه نگاه بنداز یا از pdf آقای هاشمیان زبان C#‎ استفاده کن از قسمت طراحی وب pdf
یه جستجو کن تو گوگل پیدا می کنی.

mashhadpix
چهارشنبه 26 تیر 1392, 13:21 عصر
خیلی خوبه این کارو کردی و یا هزارتا فیلم دانلود کردی . الان بیا بازی کن ! الان شاکی میشی می گی یعنی چی ؟! دانسته هات رو بریز وست بگو خوب اینا چیزهایی هست که میدونم چیزهایی که نمیدونمم از تو وب سرچ می کنم اونم انگلیسی . ببین حالا چی نیز داری ؟ نیاز داری مطالبت رو نمایش بدی ؟! یا قسمتی واسه ایجاد مطالب ؟! خوب خصوصیاتشون چی هست ؟! آیا همه حق دارن به قسمت ایجاد مطالب دسترسی داشته باشن ؟! اگر نه چه جوری باید اینو مشخص کنم .در کل طراحی وب یک جور ساخت موزیک هست . شما آکوردارو یاد می گیرید اما باید حالا با این آکوردها بازی کنید تا موزیکی که می سازید گوش نواز باشه . پس شروع ن به نواختن و امتحان کردن.

واقعا از مسخره کردن دیگران لذت می برید؟ واقعا ممنونم از این جوابهای مسخره کننده. سپاسگذارم.
حداقل برای اولش بهم بگید که چطوری این قالب را درست کنم:
107398
چطوری از css در asp.net استفاده کنم؟ هر چی تو نت سرچ کردم چیز بدرد بخوری پیدا نکردم.
چطوری css شروع کنم؟
اگه بازم مسخره نمی کنید لطفا پاسخ بدهید.

tree1371
چهارشنبه 26 تیر 1392, 13:37 عصر
دوست عزیز مسخره کردنی در کار نتبوده و نیست . شاید باور نکنید اما تنها راحتون بازی هست . بازی با دانسته هاتون. شما باید طرز فکرتون درست شه منظورم طرز فکر برنامه نویسی هست . Css ظاهر سایت هست و asp پشت سایت . شما می تونید مثلا برای نمایش یک متن از لیبل استفاده کنید و با کد نویسی بگید چی بنویسه و با css اون رو زیبا کنید.

majid_i68
چهارشنبه 26 تیر 1392, 13:44 عصر
دوستان وقتی یه سایت ساختم مثل هیمن سایت خبری..باید سیسنم مدیریت محتواش رو خودمون درست کنیم ... ببخشید اگه سوالم خیلی مبتدی است؟ من سی شارپ رو بلد هستم . ولی تا به حال اصلا asp.net کار نکردم:گریه:

mashhadpix
چهارشنبه 26 تیر 1392, 14:11 عصر
دوست عزیز مسخره کردنی در کار نتبوده و نیست . شاید باور نکنید اما تنها راحتون بازی هست . بازی با دانسته هاتون. شما باید طرز فکرتون درست شه منظورم طرز فکر برنامه نویسی هست . Css ظاهر سایت هست و asp پشت سایت . شما می تونید مثلا برای نمایش یک متن از لیبل استفاده کنید و با کد نویسی بگید چی بنویسه و با css اون رو زیبا کنید.

دقیقا درست. منم میدونم که با css ظاهر سایت را طراحی می کنند. و من هم می خواهم ظاهر سایت را درست کنم ولی در ویژوال استادیو asp.net. و در مرحله بعد با c# کد مربوط به دستوراتی که روی هر کدام اجرا میشه را بنویسم.
من این هدر را در فتوشاپ طراحی کردم و کل شکل ظاهر سایت را در فتوشاپ طراحی کردم. می خواهم بدونم چطوری با css این رنگ بندی و این طراحی را می توانم انجام دهد.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

soran.kurds
چهارشنبه 26 تیر 1392, 14:58 عصر
سلام
دوست عزیز من هم مثل شما روزی از صفر شروع کردم و همه روزی مبتدی بودن، سایت برنامه نویس یکی از بهترین منابع فارسی موجوده(حداقل برای من)
با اجازه اساتید محترم من کمی در مورد سوالی که داشتید توضیح میدم
1- خب شما ابتدا باید مشخص کنید که سایت مورد نظرتون چه امکاناتی نیاز داره، هرچی لازم دارید روی کاغذ بنویسید.
نکته: اگر نمیدونید چی نیاز دارید از جادوی "جستجوی گوگل" استفاده کنید، به سایتهایی که مشابه چیزی که شما در نظر دارید سر بزنید، اونهارو بررسی کنید و ببینید چه امکاناتی استفاده کرده اند و شما هم مثل اونهارو در سایتتون به کار ببرید.
2- اگر تونستید دیاگرام ER رو ترسیم کنید، این کار باعث میشه که ارتباطاتهای موجودیت های سایتتون رو بدونید.
3- بعد از اینها شما از نظر ذهنی آماده کار خواهید بود پس زبان و محیط برنامه نویسیتون رو انتخاب می کنید
4- بعد پایگاه دادتون رو طراحی کنید، برای این کار شما برای هر موجودیت یک جدول درنظر بگیرید مثلا کاربران سایت یک موجودیت هستند و باید یک جدول با نام Users بسازید که در این جدول باید مشخصات و کلمه عبور ذخیره خواهد شد و در واقع هر ردیف از جدول به یک کاربر اختصاص داده میشه.
5- بعد از این کارها باید یک قالب پایه برای صفحات سایتتون طراحی کنید. مهمترین قسمت قالب در سایت header,footer,body اونه header و footer و بیشتر قسمتهای یک سایت توی کل صفحات تکراریه و این کار شمارو راحت میکنه.
اگه هرچی فکر کردید چیزی در مورد قالب به ذهنتون نرسید باز از گوگل استفاده کنید و یک عکس از صفحه سایت مورد نظرتون بگیرید و اونو توی فتوشاپ ویرایش کنید و قسمتهای مختلف سایتتون رو مثل اون طراحی کنید بعد هر قسمتو دونه دونه به صورت یک تصویر ذخیره کنید. فتوشاپ برای این کار کلی امکانات داره.
6- در این مرحله توسط css باید قالبرو طراحی کنید یعنی تمام تصاویری که ساحتید باید سرهم کنید.
در asp.net به راحتی میتونید از css استفاده کنید کافیه یک فایل stylsheet به پروژتون اضافه کنید و کدهای css رو دز اون وارد کرده و این فایلو به پروژتون لینک کنید.
اگر با asp.net کار میکنید باید یک master page ایجاد کنید و قالب رو روی اون پیاده سازی کنید و سپس صفحات سایتتون از این master page استفاده خواهند کرد.
7- بعد از همه این کارها باید صفحه اصلی سایت رو طراحی کنید، چیدمان این صفجه بر اساس اون نیازهای اولیه است که رو کاغذ نوشتید.
8- بعد دیگر صفخات مثل صفحه Login را طراحی کنید.
9- اکنون بهتره یک کلاس برای اتصال به پایگاه داده طراحی کنید که کلیه کارهای درج،ویرایش و حذفرو براتون انجام یده.
10- بهتره توی کل پروژتون از شی گرایی استفاده کنید چون کد نویسیرو خیلی راحتر و کمتر میکنه. مثلا یک کلاس برای جستجو در سایت بنویسید، یک کلاس برای برسی تشخیص هویت کاربران بنویسید، یک کلاس برای پیام ها و ارورهای پیش اومده در سایت بنویسید و ....
11- دفت کنید که حتما به یک قیمت جدا برای مدیریت صفخات سایت نیاز دارید، یک صفحه مدیریتی. در این صفحه مدیریتی شما باید بتونید کاربرانتونو مدیریت کنید یعنی اونارو ویرایش با حذف کنید، باید بتونید اخبار سایت ، نظرات کاربران، آمار بازدید و کنترل دیگر صفحات رو انجام بدید. دقت کنید که این صفحه باید فقط در دسترس مدیر اصلی سایت باشه.
12- روی امنیت سایتتون کار کنید، کل کدها و محتوار را بررسی کنید و حفره ها و راه های نفوذ ذو پیدا کنید. باید دسترسی به صفحات محدود باشه و مثلا یک کاربر که ثبت نام نکرده نباید دسترسی به بعضی صفحات داشته باشه.
13- سایت خودتونو رو چند سیستم و سپس روی سرور امتحان کنید.
14- سایت رو به طور آزمایشی روی سرور قرار بدید و اونو دوباره بررسی کنید.
15- از نتیجخ کارتون لذت برده و لستفاده کنید.

دوستان دقت کنید این مواردی که بنده ذکر کردم حاصل تجربیات شخصی بوده و شاید بعضی موارد را ذکر نکرده و یا فراموش کرده باشم.

موفق باشید
سوران

asrah6
چهارشنبه 26 تیر 1392, 18:26 عصر
سلام
از آموزشهای ویدئویی سایت زیر استفاده کن ، بسیار خوب است
آموزش آنلاین طراحی وب سایت خبری با Asp.Net (http://www.rasekhoon.net/forum/thread/692984/page1/)

mashhadpix
شنبه 29 تیر 1392, 08:18 صبح
ببخشید می خواهم بدونم برای ایجاد منو در وب سایت باید دیتابیس داشته باشم.
107553
به طرح قالب که با css نوشته می شود کاری ندارم. فقط می خواهم بدونم برای کنترل منوها باید دیتابیس تعریف کرد که بتونه ادمین سایت، منو ایجاد کنه یا حذف کنه؟ و یا اینکه بتونه زیر منو برای هر کدام از منوها درست کنه؟
چطوری میشه این امکان را در asp.net ایجاد کنم؟
ممنون میشم یکی راهنمایی کنه
خیلی فوری یکی راهنمایی کنه

mashhadpix
شنبه 29 تیر 1392, 11:54 صبح
کسی نیست منو راهنمایی کنه :ناراحت:

Progman.ir
شنبه 29 تیر 1392, 16:25 عصر
ببخشید می خواهم بدونم برای ایجاد منو در وب سایت باید دیتابیس داشته باشم.
107553
به طرح قالب که با css نوشته می شود کاری ندارم. فقط می خواهم بدونم برای کنترل منوها باید دیتابیس تعریف کرد که بتونه ادمین سایت، منو ایجاد کنه یا حذف کنه؟ و یا اینکه بتونه زیر منو برای هر کدام از منوها درست کنه؟
چطوری میشه این امکان را در asp.net ایجاد کنم؟
ممنون میشم یکی راهنمایی کنه
خیلی فوری یکی راهنمایی کنه
آقا هرچی بهت گیر دادن که اول تو حرف بزنی ببینیم چند مرده حلاجی که تعیین سطحت کنیم و بعد راهنماییت کنیم که راه ندادی.
با من شروع کن.
اول کد نویسی HTML رو باید خوب بلد باشی.بلدی؟

mashhadpix
یک شنبه 30 تیر 1392, 06:50 صبح
آقا هرچی بهت گیر دادن که اول تو حرف بزنی ببینیم چند مرده حلاجی که تعیین سطحت کنیم و بعد راهنماییت کنیم که راه ندادی.
با من شروع کن.
اول کد نویسی HTML رو باید خوب بلد باشی.بلدی؟

html بلدم، خیلی فوری است باید این کار را انجام دهم.
ظاهر سایت که در ضمیمه فایلهای بالا قرار دارد می خواهم با css طراحی کنم(فکر نکنم اشتباه گفته باشم). با فتوشاپ طرحشو زدم. می خواهم بدونم چطوری میشه اینجور ظاهر را طراحی کرد؟
وقتی منو در asp.net می سازم چطوری با css ظاهرشو درست کنم؟ می خواهم بدونم منو هم دیتابیس می خواهد که قابل ویرایش باشه؟
بازم از همگی عذر می خواهم که سر همه را درد آوردم.
ممنون میشم یکی بتونه کمکم کنه خیلی فوری نیاز دارم.

mashhadpix
دوشنبه 31 تیر 1392, 11:12 صبح
کسی نیست منو راهنمایی کنه؟ :ناراحت:

mahdisky
دوشنبه 31 تیر 1392, 13:36 عصر
سلام دوست عزیز
1-برای منو احتیاجی به دیتابیس نداری.
2- برای طراحی در asp هم آره باید از css استفاده کنی.حالا css آشنایی داری؟ اگه داری که یک فایل style sheet رو به برنامت اضافه کن بعد کد های css رو داخل اون بنویس. که رنگ آمیزی و وسط چین و فونت ها رو میتونی بهش بدی.بعد که تموم شد این فایل رو به صفحه کد html اونجایی که head هست اضافه میکنی بعد هم به لینکهات و بکگراندهاتو ....اینا cssclass که تریف کردیو میدی.
3-برای کد html هم که چندتا لینک درست میکنی حالا یا داخل table یا داخل div میتونی تفکیکشون کنی و منظم بشه.
حالا اگه جایی سوالی داشتی بپرس برات توضیح بدم. اگه css هم کار نکردی بگو لینکشو بدم بری بخونی یا که یه سرچی بزنی زیاد هست آموزشش.

mashhadpix
دوشنبه 31 تیر 1392, 13:55 عصر
سلام دوست عزیز
1-برای منو احتیاجی به دیتابیس نداری.
2- برای طراحی در asp هم آره باید از css استفاده کنی.حالا css آشنایی داری؟ اگه داری که یک فایل style sheet رو به برنامت اضافه کن بعد کد های css رو داخل اون بنویس. که رنگ آمیزی و وسط چین و فونت ها رو میتونی بهش بدی.بعد که تموم شد این فایل رو به صفحه کد html اونجایی که head هست اضافه میکنی بعد هم به لینکهات و بکگراندهاتو ....اینا cssclass که تریف کردیو میدی.
3-برای کد html هم که چندتا لینک درست میکنی حالا یا داخل table یا داخل div میتونی تفکیکشون کنی و منظم بشه.
حالا اگه جایی سوالی داشتی بپرس برات توضیح بدم. اگه css هم کار نکردی بگو لینکشو بدم بری بخونی یا که یه سرچی بزنی زیاد هست آموزشش.
css تا حدودی بلد هستم. منظورتون از تعریف کردن کلاس اینه که کد های css را در جایی دیگه با فرمت css ذخیره کنم و برای استفاده کلاس، در asp.net فراخونی کنیم؟ اگه اینطوری چطوری؟ اگر نیست چیکار باید انجام بدم؟

mahdisky
دوشنبه 31 تیر 1392, 14:20 عصر
آره همین طوری.بزار برات یه مثال ساده بزنم.
1-این کد صفحه html هست.

<%@ Page Language="C#‎" AutoEventWireup="true" CodeBehind="WebForm1.aspx.cs" Inherits="csstest.WebForm1" %>

<!DOCTYPE html>

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head runat="server">
<title></title>
<link href="StyleSheet1.css" rel="stylesheet" />
</head>
<body>
<form id="form1" runat="server">
<div>

<asp:HyperLink ID="HyperLink1" CssClass="HyprLnk" runat="server">HyperLink</asp:HyperLink>
<asp:HyperLink ID="HyperLink2" CssClass="HyprLnk" runat="server">HyperLink</asp:HyperLink>
<asp:HyperLink ID="HyperLink3" CssClass="HyprLnk" runat="server">HyperLink</asp:HyperLink>
<asp:HyperLink ID="HyperLink4" CssClass="HyprLnk" runat="server">HyperLink</asp:HyperLink>
<asp:HyperLink ID="HyperLink5" CssClass="HyprLnk" runat="server">HyperLink</asp:HyperLink>

</div>
</form>
</body>
</html>

2- این کد css هست در style sheet1.css
div {
margin-left:auto;
margin-right:auto;
width:800px;
background-color:#ffd800;

}

.HyprLnk {
margin-left:15px;
color:white;
text-shadow:0px 0px 3px #000;

}

mashhadpix
سه شنبه 01 مرداد 1392, 06:58 صبح
آره همین طوری.بزار برات یه مثال ساده بزنم.
1-این کد صفحه html هست.

<%@ Page Language="C#‎" AutoEventWireup="true" CodeBehind="WebForm1.aspx.cs" Inherits="csstest.WebForm1" %>

<!DOCTYPE html>

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head runat="server">
<title></title>
<link href="StyleSheet1.css" rel="stylesheet" />
</head>
<body>
<form id="form1" runat="server">
<div>

<asp:HyperLink ID="HyperLink1" CssClass="HyprLnk" runat="server">HyperLink</asp:HyperLink>
<asp:HyperLink ID="HyperLink2" CssClass="HyprLnk" runat="server">HyperLink</asp:HyperLink>
<asp:HyperLink ID="HyperLink3" CssClass="HyprLnk" runat="server">HyperLink</asp:HyperLink>
<asp:HyperLink ID="HyperLink4" CssClass="HyprLnk" runat="server">HyperLink</asp:HyperLink>
<asp:HyperLink ID="HyperLink5" CssClass="HyprLnk" runat="server">HyperLink</asp:HyperLink>

</div>
</form>
</body>
</html>

2- این کد css هست در style sheet1.css
div {
margin-left:auto;
margin-right:auto;
width:800px;
background-color:#ffd800;

}

.HyprLnk {
margin-left:15px;
color:white;
text-shadow:0px 0px 3px #000;

}

این که به صورت hyperlink است. می خواهم به صورت منو باشه؟ اون موقع باید چیکار کنم؟

mahdisky
سه شنبه 01 مرداد 1392, 11:03 صبح
اول که شما این کد رو امتحان کن ببین خروخیش چی هست.
دوم اینکه این یه مثال ساده زدم که بفهمی چطوری باید استفاده کرد از کد ها ، که حالا میتونی یا css ظاهرشو اونطور که دوس داری تغییر بدی. جای HyprLnk هم میتونی چیزای دیگه بزاری هر چی که دوس داری این فقط مثال بود.
سوم اینکه شما بگو در چه سطحی هستی شاید راحتتر شد کمکت کرد.
موفق باشی