PDA

View Full Version : 2 سوال - یک نوع منو - دسترسی به اشیاءفرم دیگر

namin
شنبه 22 آذر 1382, 15:13 عصر
با عرض سلام به همه دوستان . من یه تازه واردم . اول جا داره که یه تشکر حسابی از مدیر سایت بکنم چون اینجا واقعا جای خوبیه . قبل از سوال کردن به چند تا سوالهای دوستان جواب دادم که شاید کمکی کرده باشم . حالا هم دو تا سوال دارم :

1- می خوام یه منو بسازم مانند toolbox (جعبه ابزار) vb.net . همونی حالت vertical tab داره . حتما .net کارا دیدنش . اگه می تونید راهنماییم کنید چون من حتی اسم درستش رو نمی دونم چیه که بخوام دنبالش بگردم .

2- دو تا فرم دارم form1 و form2 که هردو اونها باز هستند . داخل فرم اول یک textbox دارم که می خوام وقتی توی فرم 2 هستم اون را پر کنم . البته از داخل form2 می شه به اشیاء form1 دسترسی داشت اما هر کاری می کنم نمی تونم مقدار دهی کنم . (در ضمن نمی خوام از پارامتر استفاده کنم ها )

اگر توضیحات کافی نیست بیشتر توضیح بدم .... :wink:

با تشکر نسیم .[/list]

S.Azish
سه شنبه 25 آذر 1382, 14:50 عصر
سوال اولتون فکر کنم منظورتون Outlook Bar باشه

http://www.windowsforms.com/Default.aspx?tabindex=9&tabid=50

و برای سوال دوم بهتره از یک Property استفاده کنید

Public Property FirstName() As String
Get
Return txtFirstName.Text
End Get
Set(ByVal Value As String)
txtFirstName.Text = Value
End Set
End Property

sh
چهارشنبه 26 آذر 1382, 14:32 عصر
سلام دوست من

در مورد سئوال دومت یک مثال برات میگذارم

A.Noor
یک شنبه 30 آذر 1382, 13:58 عصر
مثال خوبی بود.
ممنونم

namin
پنج شنبه 04 دی 1382, 15:22 عصر
سلام به همه دوستان
آقای s.azish به خاطر راهنماییتون خیلی ممنون هستم . اون سایت سایت خوبی بود اما راستش هر کدوم اون منوها یه ایرادی داشت . یا فارسیش یا رنگش یا ... اونهاییشم که مشکلی نداشت پولی بود :roll: . بالاخره نشد از هیچ کدوم استفاده کنم و مجبور شدم خودم یه Outlook بسازم که اتفاقا خیلی هم قشنگ شد .

ولی سایت جالبی بود و ازتون ممنون .

از آقای شهریار هم ممنون . مثال خوبی بود .

نسیم

پنج شنبه 04 دی 1382, 23:04 عصر
این هم یک مثال برای کسانی که می خواهند ازButton List استفاده کنند ( البته یادم نیست این مثال رو از کجا DownLoad کردم )