PDA

View Full Version : نمی خوام جدولم در ef code first دارای کلید باشد

aghayex
چهارشنبه 26 تیر 1392, 13:44 عصر
با سلام
من در یه پروژه نیاز هست که بعضی از جداولم دارای کلید نباشند اما یکی از قراردادهای توکار ef code first اینه که هر جدول باید یک ستون کلید داشته باشن .
آیا دوستان راهی برای این قضیه دارن ؟

Hkarimi
چهارشنبه 26 تیر 1392, 14:08 عصر
سلام.

ببینید شما میخواید چیکار کنید با بانکتون؟ بالاخره بانک اطلاعاتیه دیگه. و برای این استفاده شده که میخواید اطلاعاتتون رو توش ذخیره کنید. حالا اگه یه وقتی اشتباهی یه سری اطلاعات رو واردش کنید و بخواید که یه سری از رکوردا رو حذف کنید چجوری این کارو انجام میدید؟ الان میتونید کوئری مناسب رو بنویسید؟ نه نمیتونید چون که کلید ندارید.
اگه اینجور باشه که خودتون فرمودید که کلید ندارید حداقل یه فیلد Identity اضافه کنید که هر سطر رو بشه یه جوری از بقیه سطرا متمایز کرد و اگه نخواستید توی برنامتون نمایشش ندید. ولی اینکه هیچ وجه تمایزی بین سطرای جدول نباشه اصلا غیر منطقیه...

aghayex
چهارشنبه 26 تیر 1392, 17:16 عصر
دوست عزیر راستش بانک رو من طراحی نکردم و تقریبا به من تحمیل شده و باید براش برنامه بنویسم و نمی تونم تغیری درش بدم.
اون تیبل هایی هم که ستون کلید نداره هم برای نگهداری اطلاعات پایه هست مثل اطلاعاتی که در کمبوباکس ها قرار می گیره .
حرف شما هم درسته و تیبلی که ستون کلید نداشته باشه یعنی اوج بی کلاسی اما چکار کنم که هیچ کاریش نمیشه کرد .
حالا شما راهکاری ندارید که بشه ef این قرارداد توکار رو نادیده بگیره . آخه وقتی برا این دیتابیس از طریق دیتابیس فیرست مدل درست می کنم هیچ مشکلی ندارم و اون مدل برام کار می کنه اما در کد فیرست این خطا رو میگیره

aghayex
چهارشنبه 26 تیر 1392, 19:32 عصر
دوستان نظری ندارن ؟

aghayex
پنج شنبه 27 تیر 1392, 15:54 عصر
لطفا اگه کسی راهی برای این مشکل سراغ داره ارائه بده