PDA

View Full Version : سوال در مورد یک پروزه حسابداری

bhz1919
سه شنبه 23 اسفند 1384, 15:43 عصر
من یک سوال در مورد یک پروزه حسابداری شرکتها تحت vb.net nhvl.که
این پروزه اطلاعات حسابهای شرکتها را بطور جداگانه در خود دارد. می خواستم ببینم برای اینکه به هر شرکت در پروزه دسترسی ایجاد کنم بهتره که یک فرم جدا داشته باشم که هر بار می خوام برم اونجا و شرکت جاری رو تغییر بدم یا combobox شامل لیست نام تمام شرکتها در هر فرم عملیاتی در ست کنم یا ایده بهتری دوستان دارند. در ضمن پروزه تحت شبکه است و کاربران افرادی از هر شرکت هستند که ممکن است خود آنها نیز حسابدار باشند.

با تشکر.

MMAASS
سه شنبه 23 اسفند 1384, 22:30 عصر
سلام
به نظر من اگه اینو از طریق کاربران مدیریت کنی بهتره
یعنی اینکه هر کاربری وارد سیستم میشه با توجه به نامش سیستم تشخیص بده مال کدوم شرکته و همون جا کارش تنظیم بشه و بقیشو ردیف کنه.
به نظر من شاید زیاد جالب نباشه که تو قسمتهای مختلف برنامه کمبو باکس بذاری و مدام کاربر بخواد اسم شرکتشو انتخاب کنه
اما بازم خودت می دونی که باید از چی استفاده کنی.

ehsan_ansaripoor
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 01:07 صبح
دوست عزیز پارامتری کردن اطلاعات و مشخصات موسسه یکسری مزایا و یکسری معایب داره:
مزایا:
خب بهترین مزیت این کار راحتی کار برنامه نویسی که احتیاجی به چند بار نوشتن هر فرم نداره.
معایب:
از معایب این کار می شود به پایین آمدن امنیت برنامه در جهت تغییر اسم موسسه و اسناد مالی شرکت اشاره کرد.
از دیگر معایب این کار می توان به بسته بودن دست برنامه نویس در قرار دادن افکتهای برنامه و جلوه های ویژه برای هر شرکت اشاره کرد.

taherbaghal
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 09:30 صبح
ببینید منم با نظردوستمون موافقم که همون اول نام شرکت مشخص بشه و طبق اون فرم ها قابل دسترسی بشن و نام شرکتها و دسترسی ها توی DB ذخیره بشن شما باید راحتی کاربر رو هم در نظر بگیرید و فکر میکنم اینطوری امنیت هم خیلی بیشتر میشه چون اگر اینطور نباشه کاربر شرکت 1 میاد و برای شرکت 2 سند میزنه و میتونه کارایی انجام بده

bhz1919
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 11:42 صبح
ولی حالا که دوستان گفتن و به نظر هم منطقی تر می آد همین راه رو انتخاب می کنم

با تشکر از نظرات شما

MMAASS
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 13:07 عصر
دوست عزیز پارامتری کردن اطلاعات و مشخصات موسسه یکسری مزایا و یکسری معایب داره:
مزایا:
خب بهترین مزیت این کار راحتی کار برنامه نویسی که احتیاجی به چند بار نوشتن هر فرم نداره.
معایب:
از معایب این کار می شود به پایین آمدن امنیت برنامه در جهت تغییر اسم موسسه و اسناد مالی شرکت اشاره کرد.
از دیگر معایب این کار می توان به بسته بودن دست برنامه نویس در قرار دادن افکتهای برنامه و جلوه های ویژه برای هر شرکت اشاره کرد.

میشه بگین منظورتون از پارامتری بودن اطلاعات چیه؟
یعنی این که قسمتهای مختلف رو واسه شرکتهای مختلف جدا کرده؟
منظورتون اینه؟

ehsan_ansaripoor
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 19:08 عصر
میشه بگین منظورتون از پارامتری بودن اطلاعات چیه؟
یعنی این که قسمتهای مختلف رو واسه شرکتهای مختلف جدا کرده؟
منظورتون اینه؟

دوست عزیز منظور از پارامتری بودن قابلیت تغییر دادن مقدار است.

و در این بحث به این معنی که اگر یک پروژه برای چند قسمت نوشته شد که در هر قسمت فقط یک بخش کوچکی از برنامه با قسمت دیگر فرق کنه از پارامتر برای اون تغییر کوچک استفاده شود.