PDA

View Full Version : چند سوال در رابطه با کامپوننت های Windows Form

mohammadali1375
چهارشنبه 26 تیر 1392, 17:00 عصر
سلام.
چند تا سوال دارم درمورد کامپوننت های سی شارپ.
اول این که چجوری میشه کامپوننتا به صورتی باشه که بشه همه اجزا رو کاربر جابجا کنه. مثل خود visual studio که میشه همه پنجره هارو نثل Solution Explorer و یا ... جا بجا کرد و تو صفحه اصلی چیدشون.
دوم این که چجوری یه پنجره رو میشه تو پنجره اصلی برنامه باز کرد. یعنی دقیق یک پنجره کامل باشه ولی فقط تو محیط برنامه بشه جابجاش کرد.
سوم این که اگه اولی نشد حد اقل چجوری میشه کاری کرد که سایز یک کامپوننت قابل تغیر باشه توسط کاربر ؟
در مورد اول بخام بیشتر توضیح بدم اینکه بشه مثل visual studio حتی اجزا رو حذف کرد و یا با منوی view اونا رو کم و زیاد کرد.
چهارم این که چجوری یک کامپوننت جدید که غیر متعارفه رو میسازند مثلا یک ساعت عقربه ای و .... ؟
ممنون میشم جواب بدید :لبخندساده:

programerinfonet
چهارشنبه 26 تیر 1392, 17:24 عصر
دوست عزیز تمام اینهایی که خواستی شدنی هستش
جهت حرکت دادن کنترل ها با رویداد های move down up هر کنترل باید کار کنی
جهت باز شدن فرم تو همون پنجره هم باید با mdi parrent کار کنی
کمک بیشتر تو این لینک (http://www.aslefallah.ir/Forum/Catgory/2/Post/7) سورسو دانلود کن

mehrdad1991h
چهارشنبه 26 تیر 1392, 18:29 عصر
سلام.
چند تا سوال دارم درمورد کامپوننت های سی شارپ.
اول این که چجوری میشه کامپوننتا به صورتی باشه که بشه همه اجزا رو کاربر جابجا کنه. مثل خود visual studio که میشه همه پنجره هارو نثل Solution Explorer و یا ... جا بجا کرد و تو صفحه اصلی چیدشون.
دوم این که چجوری یه پنجره رو میشه تو پنجره اصلی برنامه باز کرد. یعنی دقیق یک پنجره کامل باشه ولی فقط تو محیط برنامه بشه جابجاش کرد.
سوم این که اگه اولی نشد حد اقل چجوری میشه کاری کرد که سایز یک کامپوننت قابل تغیر باشه توسط کاربر ؟
در مورد اول بخام بیشتر توضیح بدم اینکه بشه مثل visual studio حتی اجزا رو حذف کرد و یا با منوی view اونا رو کم و زیاد کرد.
چهارم این که چجوری یک کامپوننت جدید که غیر متعارفه رو میسازند مثلا یک ساعت عقربه ای و .... ؟
ممنون میشم جواب بدید :لبخندساده:

دوست عزیز پیشنهاد میکنم شما کامپونت های تلریک را دانلود کنید تمام مواردی که میخوای را میتونی با اونا انجام بدی
مورد اول که داری میگی خاصیت Dock هستش که در تلریک خودش یه کامپونت گذاشته دقیقا شبیه به همین ویژوال استودیو کاربر میتونه باز کنه ببنده سایز تغییر بده مخفی کنی نمیاش بده ثابتش کنه و........

mohammadali1375
چهارشنبه 26 تیر 1392, 22:06 عصر
این کامپوننتارو نسخه 2013 Q2 رو دانلود کردم ولی نصب که تموم میشه Roll back action‌میزنه و میگه یک نصب نا موفق بود :ناراحت:

sohil_ww
چهارشنبه 26 تیر 1392, 22:13 عصر
اول این که چجوری میشه کامپوننتا به صورتی باشه که بشه همه اجزا رو کاربر جابجا کنه. مثل خود visual studio که میشه همه پنجره هارو نثل Solution Explorer و یا ... جا بجا کرد و تو صفحه اصلی چیدشون. [/QUOTE]

ببین به کارت میاد

107445[QUOTE]

mohammadali1375
چهارشنبه 26 تیر 1392, 22:37 عصر
آقا دم هر سه گرم. از اون پروژه Form Editor که خیلی چیز یاد گرفتم. ترلیک هم درست شد. اون کامپوننته هم که میخاستم توش پیدا کردم. پروژه اخری هم خیلی خوب بود به درد میخوره. ممنون از راهنمایی :بوس: