PDA

View Full Version : سوال: امکان تبدیل یک برنامه ویندوزی به برنامه تو یه شبکه که 5 تا کاربر داشته باشه

reza.atashafroz
چهارشنبه 26 تیر 1392, 19:03 عصر
سلام دوستان :
من یه برنامه دارم می خوام بدونم اگه تو یه شبکه کوچیک نصب کنم و یکی از سیستم ها رو
به عنوان سرور معرفی کنم و کانکشن استرینگ رو آدرس sql منیجمنت سرور بدم امکان داره برنامه
بدونه مشکل کار کنه یا نه؟

CsharpNevisi
چهارشنبه 26 تیر 1392, 19:35 عصر
سلام دوستان :
من یه برنامه دارم می خوام بدونم اگه تو یه شبکه کوچیک نصب کنم و یکی از سیستم ها رو
به عنوان سرور معرفی کنم و کانکشن استرینگ رو آدرس sql منیجمنت سرور بدم امکان داره برنامه
بدونه مشکل کار کنه یا نه؟

سلام ..... این کتاب 8 صفحه جوابتو میده .... !!!!
http://s4.picofile.com/file/7819293331/NetworkProgramming.pdf.html

reza.atashafroz
چهارشنبه 26 تیر 1392, 22:56 عصر
خیلی خوب و کامل بود واقعا مرسی

plus
چهارشنبه 26 تیر 1392, 23:55 عصر
به همین روشی که در کتاب توضیح داده شده میشه این کار رو کرد.ولی اگه دقیق تر به مساله نگاه کنید، محور قرار دادن دیتابیس برای یک نرم افزار تحت شبکه، میتونه مسائل و مشکلاتی رو -مثلا در بحث همزمانی- ایجاد کنه.برای هماهنگی بین Client ها، خیلی بهتر میشه اگه یک Application در سرور کار مدیریت و ارتباط Client ها رو انجام بده، نه این دیتابیس.این Application میتونه یک سرویس یا نمونه های مشابه اون (برای مثال پیاده سازی دستی بوسیله Socket Programming برای ارتباط با Clientها) باشه... .وقتی دیتابیس مرکز میشه، شما مجبوری هر کاری مربوط به کلاینت ها هست رو با دیتابیس مدیریت کنی که گاهی سخت و برای بعضی مسائل نا ممکن میشه.

arash201
پنج شنبه 27 تیر 1392, 10:44 صبح
سلام
اگه بخوای من می تونم بهت کمک کنم.(100% عملی با پرداخت هزینه کم)با درج گزینه ارتباط با سرور در خود برنامه که خود کاربر در زمان اجرا تنظیمات سرور را انجام می ده.این pdf برای اینه که برنامه نویس آدرس سرور رو مشخص می کنه ولی در برنامه نویسی ما کاربر سرور رو مشخص می کنه.

در صورت موافقت با ما تماس بگیرید.
http://arash_2fun.tebyan.net/

reza.atashafroz
شنبه 29 تیر 1392, 22:57 عصر
به همین روشی که در کتاب توضیح داده شده میشه این کار رو کرد.ولی اگه دقیق تر به مساله نگاه کنید، محور قرار دادن دیتابیس برای یک نرم افزار تحت شبکه، میتونه مسائل و مشکلاتی رو -مثلا در بحث همزمانی- ایجاد کنه.برای هماهنگی بین Client ها، خیلی بهتر میشه اگه یک Application در سرور کار مدیریت و ارتباط Client ها رو انجام بده، نه این دیتابیس.این Application میتونه یک سرویس یا نمونه های مشابه اون (برای مثال پیاده سازی دستی بوسیله Socket Programming برای ارتباط با Clientها) باشه... .وقتی دیتابیس مرکز میشه، شما مجبوری هر کاری مربوط به کلاینت ها هست رو با دیتابیس مدیریت کنی که گاهی سخت و برای بعضی مسائل نا ممکن میشه.

دقیقآ درسته ، این که همزمانی بین دستورات دو Client به وجود میاد . اما من دوتا مشکل برام به وجود میاد که بر میگرده به خودم 1 این که Socket Programming بلد نیستم 2 اینکه برنامه در حال حاضر داره کار می کنه
رو سیستم و نمیشه زیاد روش مانور داد . حالا به نظرت به جز راهی که دوستمون بالا گفت راه بهتری هست با شرایط من ؟