PDA

View Full Version : ip اینترنت؟

bazikadeh
پنج شنبه 27 تیر 1392, 17:24 عصر
1- چطور کاری کنیم که از طریق مودم Adsl به اینترنت وصل بشویم ؟
2- بعد Ip که وصل شده را تشخیص داد واگه قسمت دومش مثلا 123 بود قطع بشه ؟ میشه ؟

danialafshari
پنج شنبه 27 تیر 1392, 17:42 عصر
سلام

1- چطور کاری کنیم که از طریق مودم Adsl به اینترنت وصل بشویم ؟
جدید مودم ها Auto Connect هستن و باید برای قطع و وصل ارتباط کارت شبکه ی (Local Area Network) آن Disable شود.

2- بعد Ip که وصل شده را تشخیص داد واگه قسمت دومش مثلا 123 بود قطع بشه ؟ میشه ؟
با توجه به نکته ی بالا در حالت عادی بخواین IP بدست بیارین معمولا IP کارت مودم رو بر میگردونه که به کارت شبکه وصله و برای بدست آوردن IP اینترنتی باید از سایت های WhoiseIP استفاده کیند از سایت های php هم میشه
نمونش در سایت موجوده جستجو کنید
موفق باشی

bazikadeh
پنج شنبه 27 تیر 1392, 17:54 عصر
سوال اولی رو میدونم که از طریق شبکه باید قطع و وصل کرد بلد نیستم که سوال کردم.
سوال دوم هم چطور میشه تشخیص بده که نیست...

bazikadeh
جمعه 28 تیر 1392, 15:17 عصر
یعنی خدا وکیلی برنامه ای نیست ؟
کسی اونو ننوشته ؟

sohil_ww
جمعه 28 تیر 1392, 15:30 عصر
یعنی خدا وکیلی برنامه ای نیست ؟
کسی اونو ننوشته ؟

ان شاالله که به کارت بیاد

http://stackoverflow.com/questions/6026374/disable-lan-connection

http://stackoverflow.com/questions/172875/how-to-disable-enable-network-connection-in-c-sharp

bazikadeh
یک شنبه 30 تیر 1392, 14:54 عصر
من برنامه ای میخوام که بتونم باهاش Adsl رو قطع و وصل کنم ؟ همچنین آیپی رو هم تشخیص بده.
یعنی مثلا اگر آیپی ؟.؟.10.؟ بود وصل باقی بمونه وگرنه قطع بشه و دوباره سعی برای وصل شدن بکنه.
البته یکی از دوستان خیلی وقت پیش بهم گفته بودن چطوری باید آیپی بگیرم ولی پستشون حذف شد

mehrdad1991h
یک شنبه 30 تیر 1392, 15:29 عصر
من برنامه ای میخوام که بتونم باهاش Adsl رو قطع و وصل کنم ؟ همچنین آیپی رو هم تشخیص بده.
یعنی مثلا اگر آیپی ؟.؟.10.؟ بود وصل باقی بمونه وگرنه قطع بشه و دوباره سعی برای وصل شدن بکنه.
البته یکی از دوستان خیلی وقت پیش بهم گفته بودن چطوری باید آیپی بگیرم ولی پستشون حذف شد

الان مشکل کجاست ؟
یعنی میگی برنامه را بنویسیم بدیم خدمتتون ؟
چیز خاصی نداره که
شما کدامین ای پی را میخوای ببینی اون عدد توش هست یا نه ؟ loopback or Internet ؟؟؟؟
دوستموم گفتن اگه ای پی اینترنت را میخوای به دست بیاری تنها کاری که میتونی بکنی اینه که به یک وب سایت درخواست بفرستی و ای پی را از وب دریافت کنی... (که برای این کار هم وب سایت و API هست هم فایل PHP که هر دو نمونه در همین انجمن موجوده یه سرچ بزن)

برای دیسیبل و اینیبل کردن هم یه همچین کاری باید بکنی

SelectQuery wmiQuery = new SelectQuery("SELECT * FROM Win32_NetworkAdapter WHERE NetConnectionId != NULL"); ManagementObjectSearcher searchProcedure = new ManagementObjectSearcher(wmiQuery); foreach (ManagementObject item in searchProcedure.Get()) { if (((string)item["NetConnectionId"]) == "Local Network Connection") { item.InvokeMethod("Disable", null); } }
این لینک ها را هم داشته باش :
نمونه
http://code.msdn.microsoft.com/windowsdesktop/Disableenable-network-8112f642
اطلاعات بیشتر
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa394216

khista
یک شنبه 30 تیر 1392, 16:39 عصر
اینی که دنبالشی به طور کامل در برنامه نویسی سوکت هست تو نت سرچ کنی کتاب های خیلی خوبی هست

bazikadeh
یک شنبه 30 تیر 1392, 16:45 عصر
همون طور که گفتم یکی از دوسانمون این کار رو کرده بود و بهم برنامه رو داده بود. حالا لینکش یادم رفته
توی همین سایت بهم دادن

FastCode
دوشنبه 31 تیر 1392, 15:39 عصر
مثل اینکه ملت کلا فرق ADSL رو با LAN نمیفهمن.
این بنده خدا میخواد به روترش دستور قطع و وصل بده.

مارک و مدل روترتون رو نگفتینولی اینجا چند تا برند مختلف هست.که احتمال داره کمکتون کنه.
http://stackoverflow.com/questions/3017893/programmatically-changing-wireless-router-settings-netgear-ideally

bazikadeh
جمعه 18 مرداد 1392, 15:36 عصر
کسی نمیدونه دقیق باید چی کار کنیم من یکم گیج شدم

aliagamon
جمعه 18 مرداد 1392, 16:20 عصر
این برای بدست اوردن ایپی اینترنت:(من از این استفاده کردم همیشه جواب داده راه های پیچیده ترم هست اما این راحت ترینه ..)

WebClient wc = new WebClient();
textBox1.Text= wc.DownloadString(new Uri("http://icanhazip.com/"));

از این کد هم قسمت دوم ای پی به دست میاد :

int indexof= textBox1.Text.IndexOf('.');
textBox1.Text = textBox1.Text.Substring(indexof+1);
indexof= textBox1.Text.IndexOf('.');
textBox1.Text = textBox1.Text.Remove(indexof);

ولی مودم رو بلد نیستم چطورو تو سی شارپ دیسکانکت کرد .....سوال رو شاید نفهمیدم الان شما چی میخواین؟

bazikadeh
شنبه 19 مرداد 1392, 00:12 صبح
همون دیس کانکنت رو ووو
ولی باز هم ممنون

FastCode
یک شنبه 20 مرداد 1392, 02:31 صبح
واقعا لینکی که دادم رو خوندید؟

bazikadeh
یک شنبه 20 مرداد 1392, 13:02 عصر
این برای بدست اوردن ایپی اینترنت:(من از این استفاده کردم همیشه جواب داده راه های پیچیده ترم هست اما این راحت ترینه ..)

WebClient wc = new WebClient();
textBox1.Text= wc.DownloadString(new Uri("http://icanhazip.com/"));

ولی مودم رو بلد نیستم چطورو تو سی شارپ دیسکانکت کرد .....سوال رو شاید نفهمیدم الان شما چی میخواین؟

وب کلاینت دقیق چیه میتونین بگین؟

bazikadeh
یک شنبه 20 مرداد 1392, 13:05 عصر
واقعا لینکی که دادم رو خوندید؟

نه چون خارجی همش منم زیاد وارد نیستم

aliagamon
یک شنبه 20 مرداد 1392, 13:44 عصر
برا دانلود استفاده میشه مثلا من تو این مثال نوشته تو اون سایت رو دانلود میکنم تو تکست باکس(خوبیه این سایت اینه که فقط ای پی خروجی میده)
و خیلی قابلیت مثل استفاده از header داره که خودش کلی امکانات داره پیشنهاد میکنم برای اشنایی به اینجا بری:
http://www.dotnetperls.com/webclient
انگلیسی هست اما چون همش مثاله فکر کنم حتی اگه نفهمی انگلیسی هم باز قابل درک باشه موضوع....

bazikadeh
یک شنبه 20 مرداد 1392, 14:03 عصر
برا دانلود استفاده میشه مثلا من تو این مثال نوشته تو اون سایت رو دانلود میکنم تو تکست باکس(خوبیه این سایت اینه که فقط ای پی خروجی میده)
و خیلی قابلیت مثل استفاده از header داره که خودش کلی امکانات داره پیشنهاد میکنم برای اشنایی به اینجا بری:
http://www.dotnetperls.com/webclient
انگلیسی هست اما چون همش مثاله فکر کنم حتی اگه نفهمی انگلیسی هم باز قابل درک باشه موضوع....
مرسی ممنون واقعا
عالی بود

bazikadeh
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 16:53 عصر
راهی نیست از خود کامپیوتر بخونیم ؟
یعنی دیگه وصل نشیم به سایت ؟

aliagamon
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 19:24 عصر
شدنش میشه اما درد و سر داره یه dll باید اسفاده کنی و با اون کار کنی(باید پارامتر بفرستی فکر کنم)...(dll ماله ویندوزه)
مشکلتون با این روش چیه؟اگه مشکل وقتی هست که به نت وصل نیست طرف و برنامه ارور میده و بسته میشه میتونی بزاریش تو try و تو catch بنویسی لطفا اتصال خود را چک کنید...

mehrdad1991h
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 19:26 عصر
شدنش میشه اما درد و سر داره یه dll باید اسفاده کنی و با اون کار کنی(باید پارامتر بفرستی فکر کنم)...(dll ماله ویندوزه)
مشکلتون با این روش چیه؟اگه مشکل وقتی هست که به نت وصل نیست طرف و برنامه ارور میده و بسته میشه میتونی بزاریش تو try و تو catch بنویسی لطفا اتصال خود را چک کنید...

نمیشه این کار اصلا شدنی نیست (مگر اینکه مودم خاص با تکنولوژی مد نظر را داشته باشی)

راهی نیست از خود کامپیوتر بخونیم ؟
یعنی دیگه وصل نشیم به سایت ؟

خیلی تحقیق کردم
نتیجه : فقط یه سری مودم خاص با تکنولوژی خاص این امکان را دارن که ای پی را بهت بگویند بدون اتصال به سایت خارجی و دریافت ای پی از سایت خاصی(که کار اونا هم تقریبا شبیه به اینه که وصل بشن به یه سایت و ای پی ازش بگیرن (تقریبا!!))
و این لینک را بخون به دردت میخوره (http://barnamenevis.org/showthread.php?388429-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%86-IP-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%28%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-IP-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-192.168.1.2%29)
در باره همین ای پی هست با توضیحات کامل (نتیجه تحقیق من)
موفق باشید

bazikadeh
جمعه 01 شهریور 1392, 10:01 صبح
نه آخه میدونین چیه وقتی خود ویندوز آیپی که متصل هستین رو نمایش میده پس میتونیم از خود ویندوز هم گرفت درسته ؟

aliagamon
جمعه 01 شهریور 1392, 12:33 عصر
نمیشه....من رفتم نگاه کردم(قبلا یه سورس دیده بودم که از teracert استفاده میکرد اما الان رفتم نگاه کردم دیدم اونم باید به یه سایت کانکت بشه ای پی بده...
موضوع وب اپیکیشن ها فرق میکنه اونا ادرسی که طرف با اون بهش وصل میشن رو میبینه که ای پی هست اما تو سیستم ما نمیتونیم اون رو ببینیم حتی اگه یه وب اپیکیشن لوکال هم بسازی باز ای پی لوکال طرف رو بهت میده...

bazikadeh
جمعه 01 شهریور 1392, 17:18 عصر
چطور ممکنه باید ماکرسافت راهی گذاشته باشه

aliagamon
جمعه 01 شهریور 1392, 17:22 عصر
فعلا که نذاشته:لبخند::چشمک:

FastCode
جمعه 01 شهریور 1392, 19:11 عصر
برای نمونه راجع به PAT مطالعه کنید.
این یکی از هزار دلیلیه که میگه به مایکروسافت ربطی نداره.

piroozman
جمعه 01 شهریور 1392, 20:00 عصر
-
. . . واگه قسمت دومش مثلا 123 بود قطع بشه ؟
به نظر من شما باید از Regular expression برای تشخص مقادیر عددی IP استفاده کنید. خود دات نت در فضای نام windows.text یک فضای نام معروف به عبارات باقاعده یا همان RegularExpression داره که می تونید از اون برای مقاصد خود استفاده کنید. الگو به این شکل است: ابتدا IP را به دست می آورید. سپس این IP را به موتور عبارات باقاعده می دید. موتور مورد نظر IP را با الگویی که شما برای اون مشخص می کنید مقایسه می کند. اگر تطابقی بین IP (به عنوان رشته ورودی) با الگو یا Pattern اتفاق بیافته (اصطلاحاً بین رشته Input و رشته Pattern یک match اتفاق بیافته) مقدار بازگشتی true خواهد بود و شما ارتباط را قطع می کنید.
اگر علاقه داشتید، می توانید یک سر به امضاء های بنده در این خصوص بزنید. ضرر نخواهید کرد. حوصله داشته باشید می توانید به پاسخ مورد نظر خود برسید. موفق باشید

bazikadeh
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 16:17 عصر
ولی من راهی پیدا کردم که از ویندوز آیپی بخونم.

حالا نمیشه بگیم به دات اولی و دومی رسید عدد بین این رو بخونه ؟

mehrdad1991h
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 16:58 عصر
ولی من راهی پیدا کردم که از ویندوز آیپی بخونم.

حالا نمیشه بگیم به دات اولی و دومی رسید عدد بین این رو بخونه ؟

دوست عزیز از تو خود ویندوز در اوردی ؟ مطمئنی شما ؟ همینجوری میای میگی در اوردم فقط ؟ اگه در اوردی خوب بگو چجوری در اوردی......
خود ویندوز کجاش ای پی را نشون میده که شما میبینی و ما نمیبینیم ؟
میشه بگید ؟
فکر نمیکنم شما ای پی را در بیاری از تو خود ویندوز فوقش تونسته باشی گت وی را در اورده باشی
(اگر مایلی برو دقیق تر چک کن اونی که از تو خود ویندوز به دست اورده ای ای پی نیست ، اگر هم نمیفهمی چی را به دست اوردی کدت را بزار تا بهت بگیم چی را در میاری فک میکنی ای پی هست)

برای جدا کردن ای پی هم از این استفاده کن
با کد زیر در قسمت اخر هر کدام از قسمت های ای پی را میخوای بردار دیگه من 4 قسمتش را جدا کردم

string matn = "matne avalie ke IP dar an mojod ast ya khode IP";
string olgo = @"(\d{1,3})\.(\d{1,3})\.(\d{1,3})\.(\d{1,3})";
Match match = Regex.Match(matn, olgo);
if (match.Success)
{
string IP_1 = match.Groups[1].Value;
string IP_2 = match.Groups[2].Value;
string IP_3 = match.Groups[3].Value;
string IP_4 = match.Groups[4].Value;
}

فقط یک نکته کد بالا فقط برای ای پی تنها جواب نمیده چون ای پی رنج اعدادش بین 0 تا 255 هست ولی کد بالا اگر یه همچین عددی 999.999.999.999 هم بیابد جواب میدهد چون رنج اعداد را بین 0 تا 999 در نظر میگیره
ولی در حالت کلی همین بهت جواب میده چون خودت میدونی میخوای چیکار کنی

اون کد بالا برای زمانی خوبه که ای پی داخل یه متن باشه و بخوای جداش کنی
ولی اگر خود ای پی را داری
از این کد استفاده کن خوب

string IP_address = "012.012.012.012";
string[] Spiliter = IP_address.Split('.');
string IP_1 = Spiliter[0];
string IP_2 = Spiliter[1];
string IP_3 = Spiliter[2];
string IP_4 = Spiliter[3];

این هم در صورتی مفیده که دقیقا خود ای پی را داشته باشی.....

aliagamon
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 19:51 عصر
رجوع شود به اینجا .....:

از این کد هم قسمت دوم ای پی به دست میاد :

int indexof= textBox1.Text.IndexOf('.');
textBox1.Text = textBox1.Text.Substring(indexof+1);
indexof= textBox1.Text.IndexOf('.');
textBox1.Text = textBox1.Text.Remove(indexof);

mehrdad1991h
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 22:08 عصر
رجوع شود به اینجا .....:

بابا چرا انقدر پیچیده اش کردی شما ؟
همون یه اسپیلیت بزنه و 4 تا تیکه را داره راحت هر کودوم را میخواد بر میداره انقدر کد نویسی نمیخواست که....

bazikadeh
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 00:26 صبح
اون روش زیاد خوب نبود ولی این روش خوب بود مرسی ؟؟