PDA

View Full Version : سوال: پشتیبان گیری از عکس های موجود در بایگانی تعداد بالا

systam
پنج شنبه 27 تیر 1392, 17:59 عصر
سلام
یک برنامه بایگانی برای عکاسی قبلا نوشته بودم
تقاضای یکی از دوستان چند جاش رو میخوام تغییر بدم
مهم ترین مسئله برام من اینه که :
چون نرم افزار بایگانی عکس ، مهم ترین اطلاعاتش عکساسه و بانکشه
بانک برنامه رو که sql هست به راحتی بکاب میگیم مشکلی ندارم
میخوام پوشه عکس رو با بکاپ داشت باشم
حلا مشکل من اینجا عکس ها تعداد کم مشکلی رو پیش نمیاره ولی وقتی تعداد اون به 5 یا 6 هزار تا برسه باید چیکار کنم کپی کردن اون خیلی زمان میبره با اون ظرفیت یا زیپ کردنشون

دوستان اساتید بزرگان شما چی پیشنهاد میکنید ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید :تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:

یا علی

r. salehi
جمعه 28 تیر 1392, 03:44 صبح
دوست عزیز در مورد روش ذخیره سازی خودتون توضیحی ندادید.
من هم تقریبا در یک ماه گذشته همین مشکل را داشتم یعنی نمی دونستم که برای ذخیره عکس در بانک باید از چه راهی استفاده کنم که تمام امکانات از جمله امنیت و عدم افت سرعت و ... را داشته باشه.
و نهایتا چیزی را که پیدا کردم روش Filestream بود که از SQL2008 ایجاد شده و در SQL2012 با FileTable امکانات جدیدی به اون اضافه شده.
اگر از این روش استفاده کنید شما تمام امکاناتی را که در مورد دیتا دارید روی فایلهای دیگری مانند عکس هم بدست خواهید اورد.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

systam
جمعه 28 تیر 1392, 11:45 صبح
سلام دوست عزیز
زمانی که این برنامه رو درست کردم بانکش اکسس بود و عکس رو بصورت باینری دربانک ذخیره میکردم
بانک برنامه رو به SQL تغییر دادم فقط مسیر عکس در بانک ذخیره و عکس رو در پوشه ای در برنامه ذخیره میشه
حالا مشکل من اینه از بانک به راحتی میشه بکاپ گرفت با فرامین خود SQL ولی وقتی تعداد عکس ها زیاد باشه هر عکسی رو هم 3 مگ برفرض بگیریم
6 هزار عکس باید برای بکاب گیری چیکار کنیم ؟

systam
شنبه 29 تیر 1392, 09:39 صبح
سلام
کسی پیشنهادی نداره ؟

asghar2008
شنبه 29 تیر 1392, 12:31 عصر
سلام
کسی پیشنهادی نداره ؟

سلام

شما که مسیر عکس هارو در دیتابیس ذخیره میکنید روش خوبیه !

اگه این برنامه در عکاسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت پیشنهاد من اینه که :

شما در هر روز کاری یه پوشه با تاریخ امروز ایجاد کن و عکاس های امروز رو در اون پوشه قرار بده.این کار تو جستجو هم خیلی کمکتون میکنه. بعد در آخر از پوشه فعلی(پوشه ای که امروز ایجاد کردی) یه کپی بگیر و تو درایو مجزا قرار بده.

اگه شما بخواین تمامی عکس هارو در یه پوشه قرار بدین با مشکل مواجه خواهید شد.

systam
شنبه 29 تیر 1392, 13:23 عصر
اگه شما بخواین تمامی عکس هارو در یه پوشه قرار بدین با مشکل مواجه خواهید شد.
سلام
فکر نکنم مشکلی پیش چون مسیر فایل مشخصه برای چی باید مشکلی پیش بیاد

برای بکاپ باید تمامی عکس ها رو داشته باشیم اومدیم ویندوز سیستم با مشکل مواجه شد نیومد بالا
یا درایو که برنامه داخلش نصب بود فرمت شد یا هاد سوخت
عکسایی که ذخیره شده در بایگانی چیکار میشه باد هوا

باید با بستن برنامه حتما کاربر رو وادار به پکاپ گرفتن کرد در یک جای مطمئن

asghar2008
شنبه 29 تیر 1392, 13:43 عصر
سلام
فکر نکنم مشکلی پیش چون مسیر فایل مشخصه برای چی باید مشکلی پیش بیاد

منظورم تعداد عکس ها در بکاپ گیری بود !

برای بکاپ باید تمامی عکس ها رو داشته باشیم اومدیم ویندوز سیستم با مشکل مواجه شد نیومد بالا
یا درایو که برنامه داخلش نصب بود فرمت شد یا هاد سوخت
عکسایی که ذخیره شده در بایگانی چیکار میشه باد هوا

باید با بستن برنامه حتما کاربر رو وادار به پکاپ گرفتن کرد در یک جای مطمئن

شما تمامی عکس هارو در بکاپ دارید. مشکلی پیش نمیاد ! شما در بکاپ گیری مگه نمیخواید عکس هارو در جای دیگه کپی کنید ؟

اگه آره ، اون موقع پوشه بندی کنید خیلی بهتر میشه .چون موقع بکاپ فقط پوشه امروز رو کنار پوشه های قبلی کپی میکنید.

اگه شما از فرمت شدن هارد و یا سوخت هارد میترسید بهتره چند جا ، این فایل هارو کپی کنید !!

فرض کن تو برنامه 5 هزارتا عکس داری که سایزهر عکس به طور معمول 2مگ هستش .حالا هر وقت کاربر برنامه رو باز کرد و موقع بستن کاربر رو وادار به بکاپ گیری کنه ! به نظرتون این کار شدنیه ؟؟

کاربر با این کار خسته نمیشه ؛ که با هربار اجرای برنامه بکاپ گیری کنه ؟؟

عکسهایی که در بایگانی ذخیره کردی جای خودشون محفوظا .

r. salehi
یک شنبه 30 تیر 1392, 02:25 صبح
ببینید اگر میخواهید از عکسهاتون بکاپ بگیرید که چاره ای ندارید جز اینکه همه اونها را با هر حجمی که دارند در یک جایی کپی کنید.
چیزی که من خدمتتون گفتم روش ذخیره سازی عکس در بانک اطلاعتی هست.
به نظرم بهترین راه استفاده از FileStream که علاوه بر ایجاد و نگهداری فایل عکسها امکانات بکاپ گیری و امنیتی کاملی را در اختیار شما قرار میده.