PDA

View Full Version : چگونگی افزایش سرعت بارگزاری سایت های تحت ASP.NET

سارا رحمانی
پنج شنبه 27 تیر 1392, 23:00 عصر
با سلام

به نظر شما دوستان چرا بعضی از سایت های نوشته شده توسط asp.net سرعت فوق العاده زیادی دارند

مانند سایت http://www.niazerooz.com/Index.aspx

همانطور که می بینید با اینکه این سایت در صفحات خود خصوصا صفحه اول آن عکس های زیادی دارد اما سرعت بارگزاری این سایت بسیار زیاد می باشد
آیا به نظر شما ممکن هست که بانک اطلاعاتی این سایت را توسط MySql نوشته باشند؟
چگونگی ارتباط با دیتا بیس در این سایت به نظر شما چگونه است؟ (منظورم اینه که از stored procedure استفاده کردند یا LINQ یا Entity Framwork)

لطفا تمامی مواردی که برای افزایش سرعت بارگزاری سایت های تحت asp.net به نظرتان می رسد را بیان بفرمایید؟

با تشکر

mohammad kafiyan
پنج شنبه 27 تیر 1392, 23:41 عصر
استفاده کمتر از تصاویر و فلش در جهات ایجاد design سایت
استفاده از query های اصولی و صحیح برای کار با database مثلا نمایش رکوردهای موجود در gridview
استفاده بیشتر از کنترل های سمت کلاینت client side و استفاده بیشتر از jquery,ajax,javascript

سارا رحمانی
جمعه 28 تیر 1392, 00:08 صبح
ممنون از پاسختان

اما همین مورد را می خواست بدانم که نحوه ارتباط این gridview به دیتا بیس به نظرتان چگونه است آیا با LINQ هست یا با Entity Framework و یا Stored Procedure؟

در ضمن گفتید که استفاده از فایل ها و کنترل های سمت کلاینت
خوب برای این منظور می بایست فایل ها و کدها از سرور به کلاینت ارسال شوند که این خود زمان بر می باشد

سرعت این سایت واقعا برایم غیر عادی هست
چون اگه صفحه اول این سایت را باز بفرمایید حدود 464 تصویر کوچک مربوط به آگهی ها می بایست نمایش داده شوند که این خود حجم صفحه را زیاد می کند
هر عکس حدود 3.2 کیلو بایت حجم داره به عبارتی حدود 1.5 مگ فقط حجم عکس های صفحه اول این سایت هست به غیر از CSS Jquery Javascript HTML خود صفحه
با این وجود صفحه اول این سایت در سیستم بنده در عرض 8 ثانیه کاملا بار گزاری می شود (اگر History مرورگرم را پاک کنم 15 ثانیه طول می کشه که برای این صفحه با این حجم خیلی عالیه) اصلا صفحه طوری باز می شه که انگار یک صفحه HTML هست !!!!

لطفا اگه راه حل هایی برای دستیابی به این سرعت به نظرتان می رسد را دریغ نفرمایید

با تشکر

mohammad kafiyan
جمعه 28 تیر 1392, 00:30 صبح
من که با dialup هستم البته فعلا سرعت پایین هست ببخشید شما دارید از adsl استفاده می کنید
برای نمایش سرعت از این ابزار استفاده کنید تا ببیند واقعا سرعت بارگذاری سایت چقدر است
http://gtmetrix.com/
http://www.hongkiat.com/blog/website-speed-and-performance-check-tools/

سارا رحمانی
جمعه 28 تیر 1392, 07:58 صبح
با سلام
ممنون آقای کافیان
راهنمایی های بزرگی بهم کردید
همچنین سایت های بسیار خوبی معرفی کردید
ممنون و متشکر
سایتی که خودم طراحی کرده بودم را در این سایت ها بررسی کردم

از بعضی موارد ایراداتی می گرفت مثل عدم تعیین ابعاد عکس ها و همچنین بارگزاری فایل های جاوا اسکریپت و جی کوئری در ابتدای صفحات سایتم و همچنین عدم فشرده سازی فایل های جاوا اسکریپت و نیز عدم یک تکه کردن عکس های استاتیک و Split کردن آن در هنگام نمایش درون صفحه

که اکثر این موارد به دلیل استفاده کردن از کنترل های آماده مانند تلریک هست
چون این کنترل خودش فایل های جاوا اسکریپت و ... مورد نیازش را به صفحات اضافه می کنه
حتی در فایل های جاوا اسکریپت Query String نیز استفاده کرده !!! که سایت اولی که معرفی کردید از این کار منع می کنه
با این حال چون فایل های اسکریپت مورد نیاز این کنترل ها را بنده ننوشتم دستکاری نمی توانم بکنم اما با این حال سایتم در مقایسه با سایت rasekhoon.net که از همین کنترل های تلریک استفاده کرده بسیار سبک تر هست اما فقط کمی سرعتس در مقایسه با rasekhoon.net بهتر هست

باید دنبال موارد دیگری برای بهبود کارم بگردم

به نظر شما آیا این سایت niazerooz از MySql برای پایگاه داده اش استفاده کرده؟
چون تو تحقیقاتی که تو سایت های زبان اصلی انجام دادم و همچنین یکی از دوستان جاوا کارم پرسیدم برام جا افتاده که سرعت MySq از MsSql بیشتره اما خودم این مورد را بررسی نکرده ام تا برایم یقین حاصل شود.

آیا برای ارتباط با پایگاه داده اش آیا از Entity Framework استفاده کرده یا از SP و یا از LINQ؟
چون همان طور که می دانید عملیات تراکنش با پایگاه داده ها عملیات هزینه بر از لحاظ زمانی می باشد و این مهم نباید دست کم گرفته شود.

دیگر دوستان اگر کمکی می توانند بهم بکنند ممنون می شوم.

moslem.hady
جمعه 28 تیر 1392, 10:53 صبح
این یه مقاله مفید
http://blog.woorank.com/2013/01/20-quick-tips-to-optimize-page-load-time/

tree1371
جمعه 28 تیر 1392, 13:03 عصر
بهره فکر نکنیم linq سرعتش بیشتر از mysql هست . چون linq در اصل یک تکنولوژی هست اما mysql دیتابیس هست. پس از همیجا تا همونجا فرق دارن . کتد نویسی منطقی . به جا استفاده کردن از دیتاست و یا sqldatareader و کلاغ همه چیز به نحوه کد نویسی ربط داره حتی کوئری مخصوصا تو injoy کردنها.

davod.sahebdel
یک شنبه 13 تیر 1395, 11:03 صبح
با سلام

به نظر شما دوستان چرا بعضی از سایت های نوشته شده توسط asp.net سرعت فوق العاده زیادی دارند

مانند سایت http://niazmandihayeiran.ir/

همانطور که می بینید با اینکه این سایت در صفحات خود خصوصا صفحه اول آن عکس های زیادی دارد اما سرعت بارگزاری این سایت بسیار زیاد می باشد
آیا به نظر شما ممکن هست که بانک اطلاعاتی این سایت را توسط MySql نوشته باشند؟
چگونگی ارتباط با دیتا بیس در این سایت به نظر شما چگونه است؟ (منظورم اینه که از stored procedure استفاده کردند یا LINQ یا Entity Framwork)

لطفا تمامی مواردی که برای افزایش سرعت بارگزاری سایت های تحت asp.net به نظرتان می رسد را بیان بفرمایید؟

با تشکر

ممنون تشکر .........