PDA

View Full Version : شروع پروژه از 0 تا 100

mustafa13
پنج شنبه 27 تیر 1392, 23:52 عصر
سلام
از کلیه مهندسین عزیز دعوت می شود جهت راه اندازی یک پروژه (وب سایت دانلود) از 0 تا 100 در این تاپیک به صورت مهندسی شده صورت پذیر تا افرادی مبتدی مانند بنده کار را به صورت اصول فرا بگیریم

از کلیه دوستان دعوت عاجزانه به همکاری های لازم را دارم

از حسن خیر خواهانه شما دوستان کمال تشکر را دارم

H:Shojaei
جمعه 28 تیر 1392, 00:35 صبح
سلام
به نظرم يه قالب مختصر خيلي ساده طراحي ميكرديد كه جاي اجزايي كه قراره توش قرار بگيرن مشخص بشه و اينجا ميذاشتين تا رو اون كد زده بشه بهتره الآن چند نفر بخوان بنويسن كجا بنويسن يه چار چوب خاص واسه كد نوشتن مشخص كنيد تا همه رو همون كار كنن.
در ضمن يه استارت مختصر هم خودتون بزنيد تا تاپيك رونق بگيره مثلا يه ديتا بيس واسش هرچي مد نظرتونه بسازيد و دربارش نظر بخوايد.
موفق باشيد

navid3d_69
جمعه 28 تیر 1392, 02:22 صبح
آقای شهرکی یک آموزش خوب با یک CMS کوچیک به صورت PDF قرار دادن که هم php رو آموزش می ده هم ساخت یک CMS رو اون تاپیک رو ببنید اگر بتونین خوب متوجه بشنی می تونین سیستمی که می خواین رو انجام بدین
یک سایت دانلود ساده هم چیزی نداره جوز یک دسته بندی و کی قسمت خبر که بر اساس اون دسته بندی توش پست ارسال بشه که همه این ها با چندتا کوئری INSERT و برای نمایش هم یک کوئری SELECT با id جدول دسته بندی قابل نمایش هست حالا اگر مثلا ادیتور برای نوشتن متن می خواین توی همین تالار هست می تونین با جستجو استفاده کنید مشکل اینجا هست که همه فکر می کنن واقعا خیلی سخت هست ولی وقتی کار رو شروع کنید می بینید که خیلی هم سخت نیست

mustafa13
جمعه 28 تیر 1392, 10:31 صبح
با تشکر از مهندسین عزیز که دارن همراهی می کنن و خواهن کرد
یه قالبی شبیه سایت راسخون (http://www.rasekhoon.net/software) (البته این نظر من) بخواهیم داشته باشیم
مهندسین محترم این و هم در نظر داشته باشن که می خواهیم از صفر تا 100 باشه یعنی با کدهای html و css واسکریپت های لازم و php وچیزهایی که لازم از پایه شروع بشه به همت بزرگوارانی مانند شما

Jarvis
جمعه 28 تیر 1392, 12:06 عصر
با تشکر از مهندسین عزیز که دارن همراهی می کنن و خواهن کرد
یه قالبی شبیه سایت راسخون (http://www.rasekhoon.net/software) (البته این نظر من) بخواهیم داشته باشیم
مهندسین محترم این و هم در نظر داشته باشن که می خواهیم از صفر تا 100 باشه یعنی با کدهای html و css واسکریپت های لازم و php وچیزهایی که لازم از پایه شروع بشه به همت بزرگوارانی مانند شما
شما خودتون در چه سطحی هستید ؟ آماتور ؟ یا حرفه ای ؟ ... اگه میخواید یه CMS رو هم پیاده سازی کنید ... حداقل روی یه CMS ـه دانلود فکر نکنید ... به فکر یه CMS باشید که توی نوع خودش کم باشه ... مثلا سایت ویکی پدیا رو ببینید ... خیلی اسکریپت مزخرفی داره ... شلوغ پلوغه ... اگه بتونید یه اسکریپت ویکی بنویسید کارتون خیلی با ارزش خواهد بود.

mustafa13
جمعه 28 تیر 1392, 12:15 عصر
من خودم صفز کیلومترم
می خواهم یک پروژه مانند دانلود سایت البته فرقی هم نمی کنه چی باشه از صفر به همت شما بزرگواران شروع کنیم از کدهای html گرفته تا .....

Jarvis
جمعه 28 تیر 1392, 12:21 عصر
من خودم صفز کیلومترم
می خواهم یک پروژه مانند دانلود سایت البته فرقی هم نمی کنه چی باشه از صفر به همت شما بزرگواران شروع کنیم از کدهای html گرفته تا .....
خب شما باید خودتون هم PHP بلد باشید ... حداقل در حد کار با دیتابیس!

mustafa13
جمعه 28 تیر 1392, 12:29 عصر
خب شما باید خودتون هم PHP بلد باشید ... حداقل در حد کار با دیتابیس!
مشکل عمده من اینکه نمی دونم از کجا و چطوری شروع کنم به خصوص تو قالب کدهایhtml و css اصلا اینها چطوری باهم مچ می شن، کار می کنن
اگه ممکن یعنی وقت تون ایجاب می کنه قدم به قدم شروع کنید به توضیح دادن یا این که بگین با این کد ها برین فلان کارها را انجام بدین من هم انجام بدم و چک کنید

Jarvis
جمعه 28 تیر 1392, 12:46 عصر
خب آموزش های CSS و HTML که توی سطح نت زیاد هست ... در مورد مچ شدن هم باید بگم :
فرض کنید ما یه متنی دارید که میخواید با CSS بهش استایل بدید ...
اون متن شما با HTML پیاده میشه و یه مشخصه به اسم ID داره ... که همین ID رو توی فایل CSS ازش استفاده می کنیم و بهش استایل میدیم... اینجوری استایل با متن ارتباط برقرار میکنه ...

mustafa13
شنبه 19 مرداد 1392, 14:12 عصر
از این قالب طراحی شده با فتوشاپ به چه صورت می توان استفاده کرد در قالب صفحات

shahriyar3
شنبه 19 مرداد 1392, 14:19 عصر
مثلا سایت ویکی پدیا رو ببینید ... خیلی اسکریپت مزخرفی داره ... شلوغ پلوغه ... اگه بتونید یه اسکریپت ویکی بنویسید کارتون خیلی با ارزش خواهد بود.:متعجب::کف:یادمه یه زمانی تو همین فروم بحث asp بهتره یا php میشد php کارا با افتحار ویکی پدیا رو مثال میزدن !!!!!

mustafa13
شنبه 19 مرداد 1392, 16:55 عصر
:متعجب::کف:یادمه یه زمانی تو همین فروم بحث asp بهتره یا php میشد php کارا با افتحار ویکی پدیا رو مثال میزدن !!!!!
مشکلات من حل شد؟؟؟!!!

بهزاد علی محمدزاده
شنبه 19 مرداد 1392, 17:08 عصر
مشکلات من حل شد؟؟؟!!! سلام . مشکل شما هیچ وقت اینجوری حل نمیشه . چون همچین امکانی اینجا وجود نداره که یه پروژه از پایه نوشته بشه و از صفر تا صد کار رو هم طرف توضیح بده ! مردم وقت نمیذارن یه CMS برا خودشون طراحی کنن . میرن از آماده ها استفاده می کنن . اونوقت این کیه که بیاد و از صفر تا صد و هم بنویسه هم آموزش بده ؟ و این چه توقع اییه که آدم از یه فروم داشته باشه ؟

برای هر کدام از ابزارها و زبان هایی که برای ایجاد این پروژه استفاده میشه , چندین جلد کتاب وجود داره . کتاب PHP جداست . CSS , HTML جداست . پایگاه داده و ... جداست . طراحی قالب و تبدیل به کد جداست . اگر از شی گرایی استفاده کنه , کسی بپرسه , ببخشید کلاس و می تونی توضیح بدی ؟ طرف باید بشینه و شی گرایی رو بگه ؟ اینکار شاید توی یه مجموعه آموزشی خیلی جامع ممکن باشه اما توی فروم !!! فکر نمی کنم .

کارهایی مثل آموزشهای آقای شهرکی هست اما اینکه از صفر تا صد و همه چیز و بخوای , نیست .

دوست من , برو کلاس و دورهای آموزشی شرکت کن . و بعد به خودت فرصت بده و کم کم مسائل برات باز میشه و می تونی کار انجام بدی .

hamedarian2009
شنبه 19 مرداد 1392, 21:49 عصر
سلام
شما چه دل خوشی دارین من الان یک ماهه میخام یه سایت خبری درست کنم حوصله نمیکنم تازه امروز یه قالب اماده پیدا کردم میخام تو همون کد بنویسم :لبخند:

بهتره خودتون اول یه قالب درست کنید بعدش بیایید اینجا سوال کنید بچه ها میگن چجوری با css مچ میشه بعدش برو سمت php

soltoon
یک شنبه 20 مرداد 1392, 09:06 صبح
اقای navid3d_69 (http://barnamenevis.org/member.php?114275-navid3d_69) من این اموزشی رو که فرمودید اقای شهرکی برا cms گذاشته رو پیدا نکردم. میشه لینکشو بزارید ؟ تشکر