PDA

View Full Version : سوال: چرا کد فارسی کردن کیبورد در فورم لود عمل نمیکنه

cisco ++
جمعه 28 تیر 1392, 14:52 عصر
دوستان فارسی کردن کیبورد برای زمان اجرا رو در فرم لود نوشته ام :

InputLanguage .CurrentInputLanguage =InputLanguage .FromCulture (System .Globalization .CultureInfo .CreateSpecificCulture ("fa-IR"));

قبلا اجرا میشد ولی از دیروز که تغییراتی در کد برنامه ( تغییرات مربوط به گریدویو و دیتا ست و...)در رویداد فرم لود دادم ،دیگه این کد گار نمیکنه و موقع اجرا فارسی نمیشه
چرا؟؟؟

sohil_ww
جمعه 28 تیر 1392, 15:07 عصر
مطمینی کدات اجرا می شن ! برنامه رو با crtl+f5 اجرا کن ببین شاید 1 کدت تو قسمت فرم لود مشکل داشته باشه

cisco ++
جمعه 28 تیر 1392, 16:13 عصر
مطمینی کدات اجرا می شن ! برنامه رو با crtl+f5 اجرا کن ببین شاید 1 کدت تو قسمت فرم لود مشکل داشته باشه

فقط این کد نیس که اجرا نمیشه ،گاهی دستورات مربوط به پرشدن گریدویو و یا پرشدن لیست باکس (به روش کدنویسی) هم اجرا نمیشن ! بدون هیچ تغییراتی

sohil_ww
جمعه 28 تیر 1392, 16:15 عصر
1 خطایی تو کداتون رخ می ده برنامه رو بدون دیباگ کردن اجرا کنید ببینید مشکلی هست یا نه

cisco ++
جمعه 28 تیر 1392, 17:16 عصر
1 خطایی تو کداتون رخ می ده برنامه رو بدون دیباگ کردن اجرا کنید ببینید مشکلی هست یا نه

بدون دیباگ این ارور رو میده
System.InvalidOperationException: DataGridView column bound to a read-only field must have ReadOnly set to True.

sohil_ww
جمعه 28 تیر 1392, 17:20 عصر
کد مربوط به پر کردن دیتا گیردتو بزار

cisco ++
جمعه 28 تیر 1392, 17:34 عصر
حل شد
متشکرم

sohil_ww
جمعه 28 تیر 1392, 17:38 عصر
حل شد
متشکرم

خواهش می کنم ممنون میشم اگه کاری که انجام دادید برای توضیح بدید که اگه کسی بعد ها به همین مشکل خورد این تایپیک براش 1 مرجع خوب باشه

cisco ++
جمعه 28 تیر 1392, 17:45 عصر
بعد از اختصاص دادن همه فیلدها این کد رو نوشته بودم که خاصیت read only رو عوض کرده بود . البته این تیکه کد در یه فرم دیگه با همین گریدویو و داده ها بخاطر وجود کلید Update و... به دردبخور بود و اشتباهم این بود که همه کد ها رو عینا کپی کرده بودم !!!! :قهقهه:

foreach (DataGridViewColumn dc in DGVprofBimar.Columns)
{
dc.ReadOnly = false;
}