PDA

View Full Version : سوال: خط مرزی افقی در هنگام ایجاد Split Container رو زمان اجرای فرم چجوری از بین ببرمش؟

sahel65
شنبه 29 تیر 1392, 09:31 صبح
سلام دوستان؛
من برای اینکه اجزای فرم در جای خودشون باشن و به نوعی دچار نظم باشن از SplitContainer استفاده کردم.
حالا وقتی که برنامه رو اجرا می کنم خط افقی که هنگام ایجاد Split دیده میشه توی فرم هم دیده میشه ولی اگه بیام از یک Button استفاده کنم ؛ دیگه اون خط دیده نمیشه و از بین میره که هدف من هم همینه.
حالا سوالم اینجاست که اون خط افقی رو چچوری حذفش کنم تا هنگام اجرا دیده نشه.

شکل فرم در زمان ساخت:

107556

شکل فرم در زمان اجرا:

107555

http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

hakim22
شنبه 29 تیر 1392, 09:51 صبح
خاصیت IsSplitterFixedروی True تنظیم کنید

sahel65
شنبه 29 تیر 1392, 10:17 صبح
خیلی ازت ممنونم دوست عزیز؛ ولی مشکل همچنان باقیست و خط مرزی دیده میشه؛
پروژه رو براتون ضممیه کردم تا اگه وقت داشتید نگاهی بهش بکنید.
مرسی

hakim22
شنبه 29 تیر 1392, 12:50 عصر
میتوانید مقدار SplitterWidth رو روی 1 تنظیم کنید اما این خط هیچوقت حذف نمیشه !
اصولا خاصیت SplitterContainer اینه ، بجاش دوتا Panel درست کنید و خودتون رو راحت کنید.

کارکرد SplitContainer اینه که دو تا پنل رو بشه جابجا کرد. استفاه ی شما از این کنترل غلطه !

shadi khanum
شنبه 29 تیر 1392, 18:06 عصر
دوست عزیز به راحتی با false کردن property به اسم TabStop برای split container میتونی کاری که میخوای رو انجام بدی

sahel65
یک شنبه 30 تیر 1392, 09:11 صبح
ممنونم ازتون؛ من طبق گفته شما از Panel استفاده کردم.
حالا یک سوال دارم:
الف) با توجه به این شکل و اینکه فرم من Maximize هستش؛دو تا Panel رو با چه اندازه ای تعریف کنم که طبق شکل در بیاد در هنگام اجرا؟

107642

یعنی Panel بالایی هم عرض با فرم و از نظر ارتفاع 70 درصد.
panel پایین هم عرض با فرم و از نظر ارتفاع 30 درصد.
چون میخوام در Panel بالایی DataGridview بذارم و در panel پایینی یک سری ابزارهای کنترلی.

ب) ضمنا چیکار کنم که DataGridView تو panel بالایی به صورت تمام صفحه نمایش داده بشه؟؟ اصلا طرحی که در نظر گرفتم خوبه؟ یا بدون panel این کار رو انجام بدم؟
الان وقتی که panel نیست میتونم DataGridview رو ببینم ولی وقتی که Panel رو میذارم نمیتونم.

ممنون میشم جوابمو بدین.

khokhan
یک شنبه 30 تیر 1392, 13:17 عصر
منظورتون اینطوریه :...................................

sahel65
یک شنبه 30 تیر 1392, 14:09 عصر
تقریبا درسته ولی میدونید چیه؟ من Datagridview رو بصورت ویزاردی نیوردم بذارم توی پنل و دارم از طریق کد نویسی ایجادش می کنم دوست عزیز:
یعنی اینجوری ایجادش کردم:

public DataGrid dg = new DataGrid();
dg.DataSource = dt;
this.Controls.Add(dg);

حالا وقتی که کاربر برنامه رو اجرا میکنه ؛ اولش و در فرم اصلی هیچی نمیبینه ولی وقتی روی گزینه مورد نظر کلیک کنه میخوام Datagridview تو پنل بالایی نمایش داده بشه.
ضمنا اندازه ها رو به درصد دادین که وقتی کوچیک و بزرگ میشه اونها هم تغییر می کنن؟

khokhan
یک شنبه 30 تیر 1392, 14:30 عصر
ضمنا اندازه ها رو به درصد دادین که وقتی کوچیک و بزرگ میشه اونها هم تغییر می کنن؟

[/LEFT]

خوب حالا اینو نگاه کن همه کنترلها وتنظیمات مربوطه از طریق کد اعمال شده

khokhan
دوشنبه 31 تیر 1392, 23:06 عصر
.................................................. .............................!!!!!