PDA

View Full Version : سوال: ساخت منو

dharmaa
شنبه 29 تیر 1392, 18:31 عصر
سلام بر دوستان عزیز
من میخام منویی شبیه منوی زیر درست کنم که حالت داینامیک داشته باشه .یعنی توی حالت اولیه فقط سه منوی اصلی باشن(منوی1،منوی2،منوی3) و وقتی که روی هر کدام کلیک میشه زیر منویش باز شود.
نظر خودم این که از دکمه ها استفاده کنم . ولی نمیدونم چهقدر بهینه است . و خیلی دوست دارم از شما دوستان هم نظر بگیرم. به نظرتون چه راهی مناسب تره؟؟؟
107607

birtemp
یک شنبه 30 تیر 1392, 00:33 صبح
شما می تونید برای راحتی کارتون از treeview استفاده کنید
یا می تونید از کنترل expander هم استفاده کنید و زیر منوها رو توی همین کنترل بذارید و عنوان expander رو هم عنوان منوهای اصلی قرار بدید
به نظرم expander بهتر از treeview باشه

dharmaa
یک شنبه 30 تیر 1392, 23:22 عصر
ممنونم از نظرتون

به نظرم expander بهتر از treeview باشه
امکانش هست که دلیل این بهتری رو توضیح بدین؟

birtemp
یک شنبه 06 مرداد 1392, 03:08 صبح
دلیل خاصی ندارم
فقط یه نکته کوچیک هست بینشون
اونم اینه که تو Expander با یه کلیک رو عنوانش میشه زیر گزینه ها رو دید ولی تو treeview یا باید رو اون فلش کوچیک کناری کلیک کنی یا که روی اسم آیتم مورد نظر دوبار کلیک کنی. اینکار گاهی اوقات از لحاظ کاربرپسندی خوب نیست
نظر شخصی خودم بود

dharmaa
یک شنبه 06 مرداد 1392, 15:24 عصر
سلام دوست عزیز ازاینکه وقت میگذارید و پاسخگوی سوالم هستین ممنونم.
من با اکسپندر طبق پیشنهاد شما کار کردم اما مشکلی که بوجوداومد این بود که نمیتونستم ایکن فلش اون رو مخفی کنم .البته خاصیت hidden رو هم فعال کردم ولی دیگه باز و بسته نمیشد بنابر این اومدم از یه روش دیگه استفاده کردم و اون این بود که اومدم زیر منوها رو به صورت دکمه توی یه استک پنل گذاشتم و خاصیت visibility=collapsed قرار دادم و منوی اصلی رو هم یه دکمه کردم و خارج از استک پنل گذاشتم و با چند خط کد هم تونستم اون جوری که میخام درش بیارم.