PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل در استفاده از wamp و xampp

zahra.mf
شنبه 29 تیر 1392, 19:36 عصر
سلام دوستان
من تازه شروع به کار برای طراحی وب کردم
من برنامه xampp رو نصب کردم ولی وقتی مرورگرم رو باز میکنم و localhost و میزنم هیچ چیزی برای من لود نمیشه نمیدونم مشکل از کجاست:ناراحت:

وقتی دیدم با xampp نمیتونم کار کنم برنامه wamp و نصب کردم
من با ورد پرس میخوام کار کنم و وقتی ورد پرس و نصب میکنم نمیتونه پایگاه داده هایی که من تو wamp ساختم و بشناسه:گریه:

نمیدونم مشکل کجاست و چه جور باید حل کنم
اگه کمک کنید ممنون میشم

storm_saeed
شنبه 29 تیر 1392, 21:48 عصر
اولا باید ومپتون روشن باشه دوما هنگام اجرا اروری در رابطه با apacheیا mysql نداد؟؟
دوماپایگاه داده ساخته شده رو تو پوشه wp-onfig.php وردپرس وارد کردید؟و یوزر و پسورد پایگاه دادتونو درست وارد کردید

zahra.mf
یک شنبه 30 تیر 1392, 01:19 صبح
اولا باید ومپتون روشن باشه دوما هنگام اجرا اروری در رابطه با apacheیا mysql نداد؟؟
دوماپایگاه داده ساخته شده رو تو پوشه wp-onfig.php وردپرس وارد کردید؟و یوزر و پسورد پایگاه دادتونو درست وارد کردید

ومپ روشنه اررور هم نمیده
پایگاه داده که میسازم و کجا باید پیدا کنم؟از کجا کپی کنم؟تو چه پوشه ای میره؟

khanlo.javid
یک شنبه 30 تیر 1392, 10:41 صبح
از چه ویندوزی استفاده میکنید ؟؟ مطمئن شید IIS سیستم غیر فعال باشه در غیر اینصورت Apache اجرا نمیشه .

storm_saeed
یک شنبه 30 تیر 1392, 21:40 عصر
ومپ روشنه اررور هم نمیده
پایگاه داده که میسازم و کجا باید پیدا کنم؟از کجا کپی کنم؟تو چه پوشه ای میره؟
http://localhost/phpmyadmin/ برید و یه دیتابیس به اسم wordpressدرست کنید

/** The name of the database for WordPress */
define('DB_NAME', 'wordpress');

/** MySQL database username */
define('DB_USER', 'root');

/** MySQL database password */
define('DB_PASSWORD', '');

/** MySQL hostname */
define('DB_HOST', 'localhost');

سپس به پوشه wp-configبرید و این قسمت ها رو به این شکل درست کنید (یوزر پیشفرض ومپ root هست و رمز هم نداره)

m48791m
دوشنبه 21 مرداد 1392, 08:44 صبح
وقت بخیر
میشه xampp رو روی فلش نصب کرد تا همرات باشه و روی کامپیوترهای مختلف اجرا بشه؟
توضیح اینکه بنده هم مبتدیم و می خوام برای تمرین کد نویسی xampp همراهم باشه اما لازم نباشه مدام نصب کنم چون، در محل کار هم می خوام تمرین کنم. ضمناً در محا کار اصلاً نمیشه نصب کرد
ممنون

m48791m
سه شنبه 22 مرداد 1392, 17:47 عصر
دوست عزیز من نمی دونم میشه روی فلش ریخت یانه! . . . اینو دوستان باتجربه باید بهت بگن

tadayoni
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 01:19 صبح
دوست عزیز همه که از وردپرس استفاده نمی کنند !!

tadayoni
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 01:20 صبح
اگه wamp یا zamp روشن نباشه خطای page not found میده . آدرسی که برای دسترسی به اون وارد میکنید و اسم اسکریپتی که نصب کردید رو بگید تا کامل بشه راجع بهش صحبت کرد

asghar2008
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 16:43 عصر
سلام

برای کار با wamp و wordpress چند تا نکته روباید توجه داشته باشید !

1- اول Wampp رو نصب میکنید. در انتهای نصب 2 تا سوال از تون میشه ! 1- اول میگه آیا اجازه میدید که از فلان پورت استفاده کنه شما باید allow access رو بزنید بعد اون میگه مرورگر پیش فرض رو انتخاب کنید.که باید مرورگری رو انتخاب کنید.

2-بعد از نصب wampp و بعداز اجرای نرم افزار آیکون اون در قسمت Taskbar کنار ساعت سیستم باید سبز رنگ بشه (رنگ سبز نشون دهنده اجرای کامل سرور مجازی است).

3-شما فولدر Wordpress رو در شاخه www کپی کنید.

4-phpmyadmin رو اجرا کرده و یه یوزر تعریف کرده و پسورد بهش بدین. به فرض نام یوزر asghar2008 و پسوردش wpuser

5-در phpmyadmin یه دیتابیس ایجاد کنید به فرض نام دیتابیس DBwp

6-باید فایل wp-config-sample.php که معمولا در شاخه C:\wamp\www\wordpress\wp-config-sample.php قرار دارد رو با notpad باز کنید. مشخصات که در phpmyadmin تعریف کردین رو وارد کنید(نام دیتابیس -نام یوزر -پسوردو..). با توجه به مقادیری که در بالا داده شداین فایل باید به صورت زیر ویرایش بشه :

define('DB_NAME', 'DBwp');

/** MySQL database username */
define('DB_USER', 'asghar2008');

/** MySQL database password */
define('DB_PASSWORD', 'wpuser');

/** MySQL hostname */
define('DB_HOST', 'localhost');

/** Database Charset to use in creating database tables. */
define('DB_CHARSET', 'utf8');

/** The Database Collate type. Don't change this if in doubt. */
define('DB_COLLATE', '');

همین فایل رو (که ویرایش کردین ) داخل همون پوشه باید با نام wp-config.php ذخیره کنید.
اگه تنظیمات رو درست انجام داده باشین صفحه Wordpess نمایش داده میشه.