PDA

View Full Version : ساخت ستاپ برای برنامه

m2011kh
یک شنبه 30 تیر 1392, 14:41 عصر
سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و برنامه نویسان.

من پروژه ای رو کامل کردم و میخوام به مشتری تحویل بدم.مشکل اینجاست که با چه برنامه ای و چطور فایل Setup برای برنامه ایجاد کنم که خود برنامه همه Component ها و Refrence ها رو به فایل setup اضافه کنه و موقع نصب هم در سیستم کاربر رجیستر کنه.

ممنتظر راهنمایی هاتون هستم.

موفق و سربلند باشید.

MMD

m.4.r.m
یک شنبه 30 تیر 1392, 15:41 عصر
از Setup Factory استفاده کن هم راحت تره هم ساده و زیباست . بقیه ستاپ ساز ها علاوه بر اینکه حرفه ای هستند کمی کار باهاشون نسبت سخته

ms-ninja
دوشنبه 31 تیر 1392, 12:31 عصر
با سلام

فکر کنم منظور دوست عزیز m2011kh (http://barnamenevis.org/member.php?187796-m2011kh) چیزی شبیه Application wizard خود ویژال بیسیک که بشه از همونجا پروژه vbp رو ستاپ کرد

با تشکر

SlowCode
دوشنبه 31 تیر 1392, 13:01 عصر
با سلام

فکر کنم منظور دوست عزیز m2011kh (http://barnamenevis.org/member.php?187796-m2011kh) چیزی شبیه Application wizard خود ویژال بیسیک که بشه از همونجا پروژه vbp رو ستاپ کرد

با تشکر
خب ستاپ فکتوری هم این امکان رو داره! پروژه رو میدی اسکن میکنه و فایل های مورد نیاز رو برات لیست میکنه.
فقط تنها مشکلی که من با این برنامه داشتم اینه که بعد اسکن کردن ابزار codekock رو نمیتونه اضافه کنه، دلیلش هم اینه که اسم codejock طولانی هست و بهتره اسمش رو ویرایش کنین و یه اسم کوتاه بزارین.
البته این مورد مشکل محسوب نمیشه، صرفا جهت اطلاع گفتم.:لبخندساده:

ms-ninja
دوشنبه 31 تیر 1392, 13:23 عصر
شما آموزش کاملی ندارین که این کار رو یاد بده

منظورم ساخت ستاپ برای وی بی با ستاپ فکتوری دارید؟

SlowCode
دوشنبه 31 تیر 1392, 13:41 عصر
توی گوگل بگردین آموزش های زیادی هست.
تو سایت هم فکر کنم باشه.

اگه وقت کنم یه pdf درست میکنم میزارم اینجا، ولی شما به من امیدوار نباش(چون زمان میبره):لبخند:

ms-ninja
دوشنبه 31 تیر 1392, 13:53 عصر
من گشتم نبود شما اگر براتون زحمتی نیست قرار بدین

m.4.r.m
دوشنبه 31 تیر 1392, 14:38 عصر
من گشتم بود ، الکی میرید جست و جو می کنید میگی نبود چرا به گوگل تهمت می زنید آخه

http://barnamenevis.org/showthread.php?229211-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-Setup-Factory-8.0

ms-ninja
دوشنبه 31 تیر 1392, 15:30 عصر
شما دقت نکردین من چی گفتم

منظورم ساخت ستاپ برای وی بی با ستاپ فکتوری دارید؟

ms-ninja
جمعه 11 مرداد 1392, 12:56 عصر
آقا هنوز برای ساخت آموزش PDF اقدام نکردی :D

SlowCode
جمعه 11 مرداد 1392, 13:42 عصر
آقا هنوز برای ساخت آموزش PDF اقدام نکردی :D
همین الان شروع کردم به نوشتن.
از صفر توضیح میدم میرم جلو(فقط تا جایی ادامه میدم که سوادم برسه:لبخندساده:)

ms-ninja
جمعه 11 مرداد 1392, 16:38 عصر
ممنون فقط بگین چطوری پروژه vbp رو ستاپ کنیم:قلب:

SlowCode
جمعه 11 مرداد 1392, 18:50 عصر
آموزش رو توی این تاپیک گذاشتم، میتونی دانلودش کنی:

آموزش Setup Factory 9 (http://barnamenevis.org/showthread.php?412055-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-Setup-Factory-9&p=1838304#post1838304)

ms-ninja
دوشنبه 14 مرداد 1392, 13:07 عصر
آقا یک مشکلی هست ، من تا اونجا که برنامه رو اسکن میکنه رو تا آخرش میرم ، اونجای که باید برنامه های اصلی رو هم اضافه کنیم منظورت فرم ها و ماژول های برنامست؟

108551

SlowCode
دوشنبه 14 مرداد 1392, 13:52 عصر
نه نه شما اصلا نباید فرم ها رو اضافه کنی!
منظورم فایل exe یا همون فایل کامپایل شده است.
اگر دیتابیس هم داری اون رو هم اضافه کن.
کلا هر چیزی که برنامه بهش نیاز داره و توی اون لیست نیست رو باید اضافه کنی (به جز فرم ها و ...)

mtn677
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 22:37 عصر
سلام
آیا بدون استفاده از ستاپ ساز و با کد نویسی میشه کاری کرد که یه فونت خواص در پوشه فونت کاربر کپی بشه؟

SlowCode
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 23:21 عصر
بله
فونتت رو بزار کنار برنامت بعد با دستور کپی بریزش داخل اون پوشه.
FileCopy app.path & "\b_titr.ttf","C:\Windows\Fonts"

mtn677
جمعه 18 مرداد 1392, 00:30 صبح
بله
فونتت رو بزار کنار برنامت بعد با دستور کپی بریزش داخل اون پوشه.
FileCopy app.path & "\b_titr.ttf","C:\Windows\Fonts"

سلام
ویندوز XP یا سون باشه فرق نمیکنه؟مشکلی پیش نمیاد؟

SlowCode
جمعه 18 مرداد 1392, 01:54 صبح
داداش سوال کردن نداره که کافیه پوشه مقصد تو اون آدرس باشه که هست و فایل ما کنار برنامه باشه.
البته ممکنه موقع کپی کردن به خاطر نداشتن دسترسی یا همون permission خطا بده. پس باید فکر اونم بکنی.
فقط نپرس چطوری:لبخند: باید با on error goto e چک کنی.

mtn677
جمعه 18 مرداد 1392, 09:17 صبح
داداش سوال کردن نداره که کافیه پوشه مقصد تو اون آدرس باشه که هست و فایل ما کنار برنامه باشه.
البته ممکنه موقع کپی کردن به خاطر نداشتن دسترسی یا همون permission خطا بده. پس باید فکر اونم بکنی.
فقط نپرس چطوری:لبخند: باید با on error goto e چک کنی.

سلام
اجرا که میکنم میگه Path/File access error
فونت همون محل اجرا برنامه ریختم اسمشو هم صحیص وارد کردم نمیدونم مشکل کجاست؟

SlowCode
جمعه 18 مرداد 1392, 21:02 عصر
فکر کنم فونت اینطوری نصب نمیشه!
اگه اشتباه نکنم یه تابع api بود که این کار رو میکرد.
این سوال رو از مدیران بپرس به جواب میرسی.

ولی بهتره از ستاپ فکتوری استفاده کنی.

mtn677
جمعه 18 مرداد 1392, 23:17 عصر
فکر کنم فونت اینطوری نصب نمیشه!
اگه اشتباه نکنم یه تابع api بود که این کار رو میکرد.
این سوال رو از مدیران بپرس به جواب میرسی.

ولی بهتره از ستاپ فکتوری استفاده کنی.

سلام
درست شد همین که شما گفتید درست بود فقط باید آخر کد نام فونت ذکر بشه اینجوری:

FileCopy App.Path & "\b_titr.ttf", "C:\WINDOWS\Fonts\b_titr.ttf"

یه مشکل داره اونم اینه که بعد از حدود 15 ثانیه فونت کپی میشه یعنی بار اول که اجرا بشه فونت شناخته نمیشه و اگه خارج بشی دوباره وارد بشی دیگه مشکلی نیست.

miladatashin
شنبه 19 مرداد 1392, 09:05 صبح
سلام

یه مشکل داره اونم اینه که بعد از حدود 15 ثانیه فونت کپی میشه یعنی بار اول که اجرا بشه فونت شناخته نمیشه و اگه خارج بشی دوباره وارد بشی دیگه مشکلی نیست.

این راهش نیست. باید از AddFontResource استفاده کنید.

SlowCode
شنبه 19 مرداد 1392, 11:39 صبح
سلام

احتمالا تو پشت پرده فونت رو نصب میکنه و 15 ثانیه به خاطر اون باشه.
شناخته نشدنش هم طبیعی هست، باید از اول برنامه رو باز کنی.

همونطور که دوستمون گفتن از AddFontResourceاستفاده کن.

محسن واژدی
شنبه 19 مرداد 1392, 13:51 عصر
سلام
من همین الان متوجه شدم که آقای واژدی به دلیل تالار نامناسب! اون تاپیک رو حذف کردن!واقعا متاسفم!بعد انتظار دارن واسه افزایش سطح تالار تلاش کنیم!
حداقل انتقالش میداد به بخش مناسب خودش!
میخواستم یه آموزش کمیاب بذارم ولی با این اتفاق بیخیال شدم.

در هر صورت...
این لینک فایل هست.
http://www.mediafire.com/download/5ozoz3df6b87qf9/Learning_Setup_Factory_9.zip

سلام علیکم
عیدتون مبارک
بخاطر موضوع پیش آمده متاسفم، همانطور که مستحضرید هرانجمن قوانینی در مقابل فعالیت کاربران دارد که بنده، شما و همه سایر دوستان موظف به رعایت آن هستیم، نتیجه اون هم چیزی برقرار شدن نظم و آرامش کاربران نیست.
قبلا در پیام خصوصی موضوعاتی اینچنین را بخاطر آشنایی طولانی در انجمن و بوجود نیامدن کدورتهای آینده با شما دوست عزیز درمیان گذاشتم، که در نتیجه آن بمنظور همکاری و تکرار نشدن اینگونه موارد قول مساعد دادید که متاسفانه باز هم رعایت نشد.
از اول تاکنون خودمو مقید کرده ام برای حداقل یکمرتبه تاپیک نامناسب هرکاربر خاطی رو ویرایش یا به بخش مناسب منتقل کنم که اتمام حجتی باشه برای دفعات بعد اما متاسفانه برخی از دوستان بدون توجه، همان شیوه قبل رو ادامه میدن، خب در اینجور مواقع شما انتظار چه واکنشی رو دارین.
طبیعتا باید تاپیک را در تالار تولید و توسعه برنامه های Setup و Install (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?123-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-Setup-%D9%88-Install) مطرح و لینک آنرا به اینجا میدادین
تاپیک بازگردانی و به تالار مقالات وی بی منتقل شد: آموزش Setup Factory 9 و ایجاد Setup در VB6 (http://barnamenevis.org/showthread.php?412055-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-Setup-Factory-9-%D9%88-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-Setup-%D8%AF%D8%B1-VB6&goto=newpost)

امیدوارم بعد از این شاهد برخوردهایی اینچنین با هم نباشیم
از دوستان هم بخاطر نامرتبط بودن این پست با هدف تاپیک پوزش میخوام

موفق باشید

SlowCode
یک شنبه 20 مرداد 1392, 00:44 صبح
سلام علیکم
عیدتون مبارک
بخاطر موضوع پیش آمده متاسفم، همانطور که مستحضرید هرانجمن قوانینی در مقابل فعالیت کاربران دارد که بنده، شما و همه سایر دوستان موظف به رعایت آن هستیم، نتیجه اون هم چیزی برقرار شدن نظم و آرامش کاربران نیست.
قبلا در پیام خصوصی موضوعاتی اینچنین را بخاطر آشنایی طولانی در انجمن و بوجود نیامدن کدورتهای آینده با شما دوست عزیز درمیان گذاشتم، که در نتیجه آن بمنظور همکاری و تکرار نشدن اینگونه موارد قول مساعد دادید که متاسفانه باز هم رعایت نشد.
از اول تاکنون خودمو مقید کرده ام برای حداقل یکمرتبه تاپیک نامناسب هرکاربر خاطی رو ویرایش یا به بخش مناسب منتقل کنم که اتمام حجتی باشه برای دفعات بعد اما متاسفانه برخی از دوستان بدون توجه، همان شیوه قبل رو ادامه میدن، خب در اینجور مواقع شما انتظار چه واکنشی رو دارین.
طبیعتا باید تاپیک را در تالار تولید و توسعه برنامه های Setup و Install (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?123-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-Setup-%D9%88-Install) مطرح و لینک آنرا به اینجا میدادین
تاپیک بازگردانی و به تالار مقالات وی بی منتقل شد: آموزش Setup Factory 9 و ایجاد Setup در VB6 (http://barnamenevis.org/showthread.php?412055-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-Setup-Factory-9-%D9%88-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-Setup-%D8%AF%D8%B1-VB6&goto=newpost)

امیدوارم بعد از این شاهد برخوردهایی اینچنین با هم نباشیم
از دوستان هم بخاطر نامرتبط بودن این پست با هدف تاپیک پوزش میخوام

موفق باشید

سلام

بله اون موارد رو فرموده بودین ولی به نظرم این مورد خارج از بخش ما نیست!
درسته که به بخش setup مربوط میشه ولی چون کار کردن با پروژه های وی بی رو توش توضیح دادم فقط به اینجا مربوط میشد.

در هر صورت ممنون:لبخندساده: