PDA

View Full Version : میخوام cms بنویسم. کمک لطفا

soltoon
یک شنبه 30 تیر 1392, 15:29 عصر
سلام
یه بابایی به ما گفته یکو نیم میده یه سایت براش بنویسم با این جزییات
1= ریجستر کنن
2- لاگین
3- دادن پیام به مدیر سایت(فقط مدیر. کاربرا به هم نمیدن)
4- امکان تغیر پسورد و برخی ویژگی های پروفایل
5- یه سرچ ناقابل برا پیدا کردن یه کاربر خاص
6- امکان مشاهده ی پروفایل بقیه کاربرا
7- پنل مدیریت فقط برای تایید عضویت کاربرا

سوال : قیمت رو خوب گفته ایا؟
سوال 2 : php بلدم ولی این اولین باره که cms مینویسم. بنظرتون چقدر طول میکشه؟
ممنون دوستان

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 15:39 عصر
برو دریغ نکن . شانس بهت رو کرده. وقتشو ولش کن میدونم آسون تر از این حرفاس.

iranweb91
یک شنبه 30 تیر 1392, 15:45 عصر
دوست عزیز خوبه
اما اول باید پایگاه داده و جداول را طراحی کنید
بعد فالب سایت و طرح کلی
بعد با mvc سه قسمت را طراحی کنید و تمام

بستگی به مهارت شما داره شاید 1 ماه
بنده در خدمتم

iranweb91
یک شنبه 30 تیر 1392, 15:49 عصر
خواستید من طرح پایگاه داده نرمال را براتون طراحی میکنم

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 15:49 عصر
آقای iranweb یه سوال چطور با php ، پترن mvc مینویسید؟

iranweb91
یک شنبه 30 تیر 1392, 15:51 عصر
mvc با سه لایه کنترل-نمایش-داده
نمایش را اول طراحی کنید یا همون فالب میشه

cybercoder
یک شنبه 30 تیر 1392, 15:54 عصر
از framework های نظیر cakePHP و ... می تونی استفاده کنی.
http://cakephp.org

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 16:09 عصر
دیدم cakephp دنگ و فنگ نصب داره آیا درست میگم؟
رفتم سمت zend.

navid3d_69
یک شنبه 30 تیر 1392, 16:34 عصر
دیدم cakephp دنگ و فنگ نصب داره آیا درست میگم؟
رفتم سمت zend.

cake یکی از framework های ساده هست zend سخت تر هست

امکانات زیادی از شما نمی خواد فقط امنیت رو لحاظ کنید که بعدا با مشکل نخورید

parsboy
یک شنبه 30 تیر 1392, 16:41 عصر
یه نفر به تنهایی 20 سال طول میکشه یه cms بنویسه
سلام دوست عزیز میتونید این حرفتون روثابت کنید؟!!!
اگرقراربودواسه یک cms بیست سال طول بکشه و بریم سراغ لقمه ی آماده دیگه نیازی به برنامه نویسی نبود!
منطقی فکرکنیدلطفا!

سوال : قیمت رو خوب گفته ایا؟
بله قیمت متاسب هست.

سوال 2 : php بلدم ولی این اولین باره که cms مینویسم. بنظرتون چقدر طول میکشه؟
بستگی به مهارت شما داره برای من 1هفته شاید کمتر.

در ضمن اون سی ام اسی که توسط تیم قدرتمندی پشتیبانی میشه و باگهاش هر روز کشف و رفع میشه هرگز برابر با سی ام اس یک نفر نمیشه و صد در صد اون قویتره
کاملا مخالفم به نظرمن از0 کاروخودت شروع کن.
موفق باشید.

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 16:47 عصر
آقای navid شما مشکلی با نصب اون فریم ورک نداشتید؟ چطور برای استفاده نصب و آماده میشه؟

navid3d_69
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:03 عصر
آقای navid شما مشکلی با نصب اون فریم ورک نداشتید؟ چطور برای استفاده نصب و آماده میشه؟

من با cake کار نکردم ولی توی همه جا ها دیدم که میگن cake و ci یکی از آسون ها هستن

و زند هم یکی از مشکل ها هست

navid3d_69
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:08 عصر
با این حرفت ....تو که هیچی، تنها بخوای بنویسی سی سال هم بیشتر طول میکشه یه سی ام اس مثل جوملا بنویسی . ثابت کنم؟

شما یا تا حالا برنامه نویسی وب بصورت حرفه ای انجام ندادین یا آشنایی خوبی از جوملا ندارین

سیستم جوملا یک مدیریت محتوا هست که امکان پلاگین رو داره (یعنی یک CMS ساده که فقط با نصب پلاگین ها امکاناتاش زیاد میشه) اون زمان 30 سال که میشه یک زبان برنامه نویسی با قدرت php تولید کرد بعدش باهاش یک سیستم مدیریت محتوا قوی تر از جوملا هم نوشت اون هم یک نفره :لبخندساده: و بدون کار کردن زیاد

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:11 عصر
من با cake کار نکردم ولی توی همه جا ها دیدم که میگن cake و ci یکی از آسون ها هستن

و زند هم یکی از مشکل ها هست
سخت یعنی چی آسون یعنی چی؟

navid3d_69
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:20 عصر
منظورم از سخت و آسون یادگیری و مقالات و آموزش هایی که به زبان فارسی هست و پیاده سازی و استفاده از خود framework
زند مقالات فارسی نداره ولی cake هم کتاب فارسی داره هم انجمن فارسی داره راحت تر می تونین یاد بگیرید

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:24 عصر
یعنی با این حساب میگی برم با کیک ، ام وی سی کار کنم. کیک؟!!! کیک؟××× عجب :متفکر: کیک؟×÷+-!!!!

navid3d_69
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:48 عصر
یعنی با این حساب میگی برم با کیک ، ام وی سی کار کنم. کیک؟!!! کیک؟××× عجب :متفکر: کیک؟×÷+-!!!!

کلا من پیشنهاد می کنم mvc کار کنید حالا چه با کیک یا اینکه بدون framework خاصی آموزش mvc هم توی انجمن هست که آقای شهرکی قرار دادن آموزش خوبی هست یک آموزشم من بصورت تصویری گذاشتم آموزش mvc اونم بد نیست

parsboy
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:49 عصر
من دارم از رو منطق حرف میزنم لطفا جو گیر نشید

اگه مخالفی که واقعا داری ثابت میکنی یا هیچی بارت نیست یا اینکه دوست داری دیگران از این نعمت ها بی بهره بمونند.

برید انجامش بدید اصلا شما حرفه ای هستید بقیه ....
دوست عزیزفقط به احترام دوستان و آقای شهرکی من چیزی نمیگم اما حرف زدن هرکس نشان شخصیت اونه!
و حرف دوست عزیزم نوید جان کاملا صحیح است.
مراقب رفتار و صحبت کردن خودتون باشید.

MMSHFE
یک شنبه 30 تیر 1392, 20:31 عصر
دوست گرامی، نوشتن یک CMS مثل جوملاً به تنهایی واقعاً مشکله ولی غیرممکن نیست و 20 سال هم زمان خیلی زیادیه و توی زمان خیلی کمتر از این هم میشه نوشتش (شاید 2 یا 3 سال زمان کافی باشه) ولی قطعاً پروژه ای که تیمی پیش بره، بهتره. علت اینکه توی ایران چنین پروژه هایی انجام نمیشه، همین پایین بودن روحیه کار تیمی و ازطرف دیگه، دست کم گرفتن توان ایرانیها (مثل کاری که خود شما دارین انجام میدین) هست. جوملا درمقابل فیسبوک مثل جوجه اردک زشت درمقابل فیله! اینو که قبول دارین؟! هسته مرکزی فیسبوک به تنهایی توسط مارک زاکربرگ نوشته شده، اونهم در سن 19 سالگی. کل عمر این بنده خدا، 19 سال بوده. اونوقت زمانی که روی فیسبوک گذاشته قاعدتاً بیشتر از 8-7 سال نباید باشه (با فرض اینکه از 12 سالگی شروع به برنامه نویسی کرده باشه). حالا نمیدونم مارک زاکربرگ از فضا اومده یا نه ولی بهرحال، توان و دانش ایرانیها دست کمی از ایشون نداره. اینو مطمئن باشین. به امید روزی که لااقل خود ما ایرانیها، خودمون رو قبول داشته باشیم. موفق باشید.

cybercoder
یک شنبه 30 تیر 1392, 21:06 عصر
اگر cakePHP را به خوبی فرا بگیرید و روزی 8 ساعت کار کنید شاید حدود 2 ماه یا کمتر برای یک نفر طول میکشه یک CMS معمولی بنویسه. من حدود 1 سال هست که به صورت اوقات فراغت روی یک CMS دارم کار می کنم که CCK رو پشتیبانی می کنه و MultiLingual هستش. عجله هم ندارم! بروید cakePHP یاد بگیرید ما هم در سایت کمکتون می کنیم : http://cakephp.ir موفق باشید

MMSHFE
یک شنبه 30 تیر 1392, 21:29 عصر
درسته ولی پروژه های خیلی بزرگی مثل فیسبوک و گوگل، روزهای اول با تعداد خیلی کمی شروع شدن. گوگل ابتدا توسط 2 نفر که بعد از مدتی، یک نفر دیگه هم اضافه شد، شروع به کار کرد و تا مدت زیادی همین سه نفر کار کردن و به مرور، نفرات و سرمایه اونها اضافه شد. بعلاوه نوشتن یک CMS، پروژه ای به بزرگی فیسبوک و گوگل نیست. خود ما توی شرکتمون برای کارهای شخصی خودمون، یک CMF نوشتیم (Content Management Framework) که میشه باهاش CMSهای مختلف برحسب نیاز نوشت و کاملاً با اصول OOP و MVC و استانداردهای روز مثل Template Engine و... سازگاری داره و به راحتی میشه براش کامپوننت نوشت و گسترشش داد منتها بخاطر سیاستهای داخلی شرکت، فعلاً نمیشه منتشرش کنیم. کل این کارها رو هم توی مدت تقریبی 6 ماه انجام دادیم. تیم توسعه ما هم یک تیم 3 نفره است. بنابراین، اینکه بگیم نمیشه، یکم بی انصافیه. بهتره بگیم، تا حالا تلاشی برای انجامش نشده.
به قول معروف، The impossible is often the untried
موفق باشید.

abolfazl-z
یک شنبه 30 تیر 1392, 21:56 عصر
دانش ایرانیها دست کمی از ایشون نداره. اینو مطمئن باشین. به امید روزی که لااقل خود ما ایرانیها، خودمون رو قبول داشته باشیم. موفق باشید.
گفته ی عالی بود.

abolfazl-z
یک شنبه 30 تیر 1392, 22:01 عصر
اون میلیونها نفر عقب مونده اند نه ما.دقت داشته باشید که اون میلیون ها نفر همشون برنامه نویس نیستند! ولی اگر برنامه نویس باشند قدرتمند نمی شوند !

abolfazl-z
یک شنبه 30 تیر 1392, 22:06 عصر
عالی بود ؟ تو چقد خودتو قبول داری؟ تو ایرانی نیستیی؟؟ کی گفته ایرانی ها خودشونو قبول ندارند؟
همونی که این حرفو میزنه داره به ملیت و مدنیت خودش توهین میکنه و شمایی که تائید میکنید میخوای با این کار مشکل خودتونو بپوشونید
یعنی فقط این قسمت اش (دانش ایرانیها دست کمی از ایشون نداره.)

تو یاهو رو قبول نداری؟

خوب قبول دارم ولی اینو قبول داری نسبت به گوگل ضعیف هست !

abolfazl-z
یک شنبه 30 تیر 1392, 22:08 عصر
این گوی و این میدون بفرمایید من سه ماه دیگه میام همینجا cms هاتونو دانلود کنم
چه اشکالی داره ما هم لذت میبریم
ولی من میدونم اینا حرفه شما نمیتونید یه افزونه وردپرسی بنویسید همش ادعا همش ادعا

پس منتظر باشید من حتما شما را خبر می دهم .:لبخندساده:(این رو جدی گفتم)

h.rezaee
یک شنبه 30 تیر 1392, 22:15 عصر
یه نفر به تنهایی 20 سال طول میکشه یه cms بنویسه
شما میتونید از cms های قدرتمند آماده استفاده کنید و بجای ساخت یک cms یکی از اونا رو واسه خودتون اختصاصی کنید تا در زمان و انرژی شما صرفه جویی بشه
در ضمن اون سی ام اسی که توسط تیم قدرتمندی پشتیبانی میشه و باگهاش هر روز کشف و رفع میشه هرگز برابر با سی ام اس یک نفر نمیشه و صد در صد اون قویتره
پیشنهاد من وردپرس جوملا و دروپال هست

سلام دوست من اتفاقا برعکس این قضیه هم می تونه صادق باشه مخصوصا این که باگ داشته باشه،چون در این صورت معمولا اگه یک باگ وجود داشته باشه سما مجبورید تا رفع اون باگ باید صبر کنید ولی زمانی که خودتون می نویسید می تونید هر وقت باگ وجود داشته باشد می تونید لفتش کنید. مخصوصا زمانی که از mvC. استفاده می کنید. بابت غلط املایی ها هم ببخشید چون با گوشی تایپ کردم

h.rezaee
یک شنبه 30 تیر 1392, 22:17 عصر
از framework های نظیر cakePHP و ... می تونی استفاده کنی.
http://cakephp.org
به قول دوستتون می تونید از. فریم ورک ها استفاده کنید. مخصوصا yii framework که واقعا خوبه

nsco_nsco
یک شنبه 30 تیر 1392, 22:20 عصر
سلام دوست من این پروژه که اولش هست و می خواید شروع کنید خیلی زمان میگیره یا با کمک دوستی شروع کنید یا اون را به کسی بسپارید براتون انجام بده این دوره واسطه گری بیشتر نان داره تا کار کردن البته ببخشید رک گفتم .

h.rezaee
یک شنبه 30 تیر 1392, 22:22 عصر
تو بیا ثابت کن واسه من یه نفر چطوری میخواد سیستم مدیریت محتوای قوی مثل وردپرس یا جوملا که میلیونها سایت ازش استفاده میکنند رو یه نفر از ایران مثل شما میخواد تو بیست سال بنویسه ؟؟؟
من بهت ارفاق میدم 25 سال بعد یه همچین cms تحویل من بده هر چی بخوای بهت میدم
من دارم از رو منطق حرف میزنم لطفا جو گیر نشید
تو مخالفی با این حرف من که سیستم مدیریت محتواهای قوی چون وردپرس توسط تیم پشتیبانی میشن و هیچ سیستم مدیریت محتوایی که یه نفر مینویسه بهش نمیرسه.؟ اگه مخالفی که واقعا داری ثابت میکنی یا هیچی بارت نیست یا اینکه دوست داری دیگران از این نعمت ها بی بهره بمونند. پس سیستم مدیریت محتواهایی مثل جوملا وردپرس دروپال واسه ی خندیدن ساخته شدند ؟ اصلا یه دلیل بیار که اینارو چرا درست کردن؟؟
دوست عزیز نیاز به ثابت کردن نیست اقای کرامتی فر یک فریم ورک. کاملا فارسی خیلی حرفه ای نوشته ولی فقط و فقط 3-4 سال طول کشیده!!!!

Veteran
یک شنبه 30 تیر 1392, 22:27 عصر
دوست عزیز نیاز به ثابت کردن نیست اقای کرامتی فر یک فریم ورک. کاملا فارسی خیلی حرفه ای نوشته ولی فقط و فقط 3-4 سال طول کشیده!!!!
لینک دانلود ؟

navid3d_69
یک شنبه 30 تیر 1392, 23:24 عصر
ببنید این CMS هایی که شما نام می برید همه open source هستن و یکی از مشکلات open source اینه که همه کد هارو می بینند و باگ ها خیلی زود تر نمایش داده می شود و از لحاظ هایی هم خوب هست این ولی این پیش میاد که یک قسمت باگ داره ولی چون سروس دست کسی نیست احتما پیدا کردنش خیلی کم هست من سایت خیلی بزرگی رو دیدم که برنامه نویسش باگ توش گذاشته که خودش بتونه دسترسی داشته باشه (کاره اشتباهی هست) ولی الان چند سالی هست هک نشده سایت دولتی هم هست نمیشه نام برد.

اکثر طراح های سایت یک سیستم برای خودشون دارن که اصل کار هست و مثل آقای شهرکی CMF که راحت تر پروژه های جدید رو ایجاد کنند. این وردپرس جوملا و ... اون اول که بوده با امکانات الان نبوده بعد از سال ها بر اساس نیاز کاربرا این شده.

البته این جوملا و .... همه توی کار ما یک سری مشکلات ایجاد کرده طرف می ره کلاس 4 تا تغییر توی جوملا یاد میگیره میگه من طراحی سایت هستم بعد نمی تونه 10 خط کد php بخونه از این افراد کم نیست

حتی توی صفحه اول گوگل سایتی با عنوان طراحی سایت هست خودم حضوری صحبت کردم بهشون میگی اون پایین سایت بجای 3 تا بلوک بشه 2 تا میگه این امکان نیست ! یعنی در این هد وقتی روزنامه آگهی می کنند سایت 50 هزار تومان با هاست و دامین شما می خواهین مثلا کسایی که اینجا هستن CMS که نوشتن رو بزارن برای دانلود ؟

parsboy
دوشنبه 31 تیر 1392, 00:22 صبح
بعدشم کی گفته یه برنامه نویس باید خودشو جر بده
من جای شما خجالت میکشم واقعا ازاین طرزصحبت کردن!!

MMSHFE
دوشنبه 31 تیر 1392, 00:52 صبح
این گوی و این میدون بفرمایید من سه ماه دیگه میام همینجا cms هاتونو دانلود کنم
چه اشکالی داره ما هم لذت میبریم
ولی من میدونم اینا حرفه شما نمیتونید یه افزونه وردپرسی بنویسید همش ادعا همش ادعا
دوست عزیز، خود شما تا بحال چه کاری کردین که اینقدر راحت به بقیه اهانت میکنید و میگین اینها همش حرفه؟ این لینکها رو ببینید:
http://www.rpczahedan.ir
http://www.ncis.ir
هر دوی این سایتها با همون CMF که خودم طراحی کردم نوشته شده. سایت خودم (ncis.ir) رو ببینید. دقیقاً مشابه قالب وردپرس در اومده ولی کاملاً اختصاصیه و اگه دوست داشته باشم، هرجور تغییری توش میتونم ایجاد کنم. از تغییرات جزئی گرفته تا تغییرات اساسی توی ساختار کدنویسی.
اون سایت دیگه هم دقیقاً با همین CMF تولید شده ولی به ساختار داخلی سورس کد دقت کنید. نحوه ساختاربندی لینکها رو مشاهده کنید. هیچ شباهتی میبینید؟ قدرت یک CMS اختصاصی اینجا مشخص میشه. قدرت CMF حتی از اینهم بالاتره. میتونید باهاش CMS هم بسازید. اسکریپت سایت ساز تولید کنید. یک سیستم سبک بسازید که بشه به راحتی براش Plugin نوشت. نمیدونم روی چه حسابی میگین نمیشه یا نمیتونیم. شاید چون محل زندگی رو نوشتین کلیفرنیا + تهران، این وهم شما رو دربر گرفته که بالاتر از سایر دوستان هستین و در مکان قضاوت نشستین؟
یا مثلاً این لینک سایت یکی از دوستان دیگه ما توی همین انجمنه:
http://rezaworkshop.ir
اینهمه نمونه از CMSهای اختصاصی طراحی شده توسط دوستان، حالا نمیدونم چرا باز هم میگین نمیشه و نمیتونید و از این دست حرفها.
این دو لینک رو ببینید:
http://demo.xoogle.ir
http://demo.xoogle.ir/users.php?page=login
لینک اول رو ببینید و با لینک دوم و شناسه کاربری و رمز عبور demo وارد بشین و تمام امکاناتش رو بررسی کنید. تمام این سیستم توسط خودمون طراحی شده و سورس کدش هم موجوده. باز هم میگین نمیشه؟ مگه اینها CMS نیست؟ مگه جوملا چی داره که اینها ندارن؟ حتماً باید در حد جوملا دانلود و استفاده بشه تا قبول کنید؟ واقعاً که نوبره. قبلاً گفته بودین توی یکسالی که وارد عرصه IT شدین خیلی اذیت شدین. اما این دلیل نمیشه که اینقدر برنامه نویسهای ایرانی رو دستمایه طنز خودتون قرار بدین. شاید شما راه درست رو نرفتین. دلیل نمیشه دانش و شعور دیگران رو هم به سخره بگیرین. اکیداً میگم این آخرین باریه که اینطور پستها رو تحمل میکنم. روی صحبتم هم فقط با شما نیست، با کل کسانی هست که در این یکی دو روزه، با این قبیل پستهای بچه گانه، روی اعصاب همه اعضای محترم این تالار (منجمله خودم) اسکی رفتن.
واقعاً جالبه که توی تمام کشورهای دیگه، مغزهای متفکرشون، مهندسای ایرانی و هندی هستن و توی کشور خودمون، داریم به هم میگیم نمیتونید. آخه کل وردپرس چیه که افزونه نوشتن براش، از نظر شما هنره؟
این لینک رو ببینید:
http://www.php.net/manual/en
اولین نفر در قسمت By رو ببینید (مهدی آشور)
توی PHPClasses این لینک رو ببینید:
http://www.phpclasses.org/browse/top/top.html
هر هفته یکی از ده رتبه اول (اکثراً رتبه های زیر 5) از ایرانیها هستن.
حالا باز بیاین بگین اینها حرفه!

عالی بود ؟ تو چقد خودتو قبول داری؟ تو ایرانی نیستیی؟؟ کی گفته ایرانی ها خودشونو قبول ندارند؟
همونی که این حرفو میزنه داره به ملیت و مدنیت خودش توهین میکنه و شمایی که تائید میکنید میخوای با این کار مشکل خودتونو بپوشونیدکجای حرف من معناش این بود که ایرانیها خودشونو قبول ندارن؟ منظورم من از اون جمله که گفتم (به امید روزی که...) شخص شما بودین که مدام دارین میگین ما ایرانیها نمیتونیم یک CMS طراحی کنیم و هیچوقت نمیتونیم به جوملا و... برسیم.
خدایا انصافتو شکر، ببین ما رو با کیا کردی 75 میلیون! (از همه دوستان بخاطر تند شدن لحن صحبتم عذر میخوام ولی حقیقتاً نمیتونم تحمل کنم کسی توان و عقل و شعور برنامه نویسهای ایرانی رو زیر سؤال ببره. حالا اگه خود اون فرد، کار خاصی انجام داده باشه، قابل تحمله ولی... بگذریم)

storm_saeed
دوشنبه 31 تیر 1392, 01:26 صبح
آقای abbasnikzad (http://barnamenevis.org/member.php?263644-abbasnikzad) شخصیتتونو از این بیشتر با این حرفاتون خراب نکنید فقط بی احترامیرو یاد گرفتید .ای کاش به جای این همه ادعا هایی که میکنید یکم روی ادبتون کار کنید
درضمن این چه جور دیدگاهی هست که دارید یعنی چون جوملا و وردپرس هست کسی نباید cmsیا cmf بنویسه یهنی انقد این ها قوی هستن که بیشتر آمار هک توی این سیستم هاست بدلیل اپن سورس بودنشون همین وردپرس 3.5.1 منتشر شد یه باگ امنیتی داشت که باعث شد خیلیا هک شن که به سرعت هم نسخه 3.5.2 اومد که از این دست اتفاقات قبلا هم به وفور برای وردپرس و جوملا و دروپال و... بوده .
خیلی از این سیستم ها نمیتونن نیاز های خیلیا رو برطرف کنن چه ایرادی داره یکی برای خودش یک cmf بنویسه که نیازاشو برطرف کنه؟شما باید یه وقتی رو تسلط به توابع مثلا وردپرس بزارید بعد امنیتشو درست کنی بعد شاید تویه زمانی نیازتو برطرف نکرد بعد بیای ببینی باید چیکار کنی پلاگینی هست یانه بعد اگه نبود بیای بنویسی که به صرفه نیست .
خیلی از شرکت ها هم نمیخوان سیستم سایتشون سورسش در دسترس همه باشه .
یه حرفی رو یا نزنید یا میزنید کامل قبلش فکر کنید و با منطق بیاید جلو تا لاقل یک نفر تو این چندتا پست حرفتونو تایید میکرد

MMSHFE
دوشنبه 31 تیر 1392, 02:04 صبح
فریمورک نیست، این یک سایته! که با CMF اختصاصی خودمون نوشته شده. مگه همیشه قراره وقتی از یک CMF استفاده بشه، همه جا داد بزنه و اسمش رو نشون بده؟ همینجوری میخواین رقابت کنین؟ :تشویق:

nsco_nsco
دوشنبه 31 تیر 1392, 02:27 صبح
سلام دوستان من فکر کردم مجرا به پایان رسید و بحث تموم شد و آشتی شدن حالا برگشتم دیدم نور الی نوره این بار همه اون هایی هم که ازشون بعیده اومدن تو بحث هرکسی چیزی بلده برای خودش بلده این همه غرور نشون ندیم چون ما هیچی نیستیم خداست اول و اخرش که به ما اینها را یاد داده بیاید خاکی باشیم اگر چیزی بلدیم برای خودمونه نه برای لاف اومدن برای بقیه تا می تونیم مفید باشیم والا به خدا قسم این تاپینگ ها را می خونم تو بخش های مختلف و تو سایت های مختلف می گم واقعا این ها برنامه نویس هستند والا یکی از بیرون این هارو بخونه یاد ببخشید می گم پسران سر کوچه که پای تیربرق می ایستادن می افته چرا ارزش هم را کم می کنیم اگر نمی دونم مثلا دوستمون اقای شهرکی چیزی بلده برای خودشه و باید بهش احترام بگذاریم کسی حق نداره کس دیگه را زیر سوال ببره دوستان برادران عزیزان هر کسی طبق سنی که داره تعداد سال های بیشتری فعالیت کرده و در کاری به قول خودمون اوستا اون شده و تجربه کسب کرده هرکسی در قسمتی پس لااقل بیاید به هم احترام بگذاریم این یکی هم که بهتون می گم والا به خدا تنها در این برنامه نویسی تحت وب من این طور دوستان رو می بینم دعوا می کنن من تو مدت کارم در رشته های مختلف و در زمینه های برنامه نویسی مختلف تا حالا ندیدم و بیشتر از اینکه رقابت باشه احترام وجود داره به خدا کسانی هستند در مثلا رشته الکترونیک فرق مقاومت و دیود را نمی فهمن اما اومدن در اون کار شاید اون رقیبشون بفهمه که این چیزی بلد نیست اما بازم احترام می گذاره و زیر سوالش نمی بره یک سوال دارم از همتون :

آیا احترام گذاشتن و غرور نداشتن اینقدر سخته؟؟؟؟

soltoon
دوشنبه 31 تیر 1392, 12:10 عصر
سلام دوستان
من میدونستم این پست باعث میشه چند تا از دوستان از هم دلخور شن این کارو نمیکردم
شرمنده خلاصه
از دوستانی که راهنمایی کردن خیلی ممنونم و خیلی استفاده کردم خصوصا mvc و cake که دارم راجبش تحقیق میکنم و فک کنم ازشون استفاده کنم
باز اگه سوالی داشتم میپرسم
ممنون

MMSHFE
دوشنبه 31 تیر 1392, 12:31 عصر
پست قبلی که این جواب، برای اون نوشته شده، بدلیل مسدودسازی کاربر حذف شد و این جواب مربوط به پستی که درحال حاضر قبل از این پاسخ قرار داره، نیست.
-----
مسئله دقیقاً همینه که شما فقط همین مسئله رو نگفتین. شما به بنده و چند نفر دیگه از کاربران اهانت کردین. هک شدن سایت برنامه نویس در سال 2006 چه ارتباطی به من داره؟ مگه من مدیر ارشد این سایت هستم؟ مگه vBulletin رو بنده یا آقای کرامتی فر نوشتیم؟ vBulletin سال 2006 خیلی باگهای امنیتی داشت که امروزه اکثرش رفع شده و خیلی از باگها هم هنوز کشف نشده. شناسه کاربری شما هم توسط بنده (نه مدیر سایت برنامه نویس) حذف شده. اگه اعتراضی دارین، میتونید گزارش کنید یا مستقیماً با آقای کرامتی فر مکاتبه داشته باشین. اما مجدداً یادآوری میکنم درصورت تکرار اهانتها، مجدداً مطابق قوانین برخورد خواهد شد. قوانین سایت برای خنده و تفریح گذاشته نشده. خیلی جاها مسامحه میکنیم و سعی میکنیم با لبخند و تذکر دوستانه و پیام خصوصی و... موضوع رفع بشه و اکثراً‌ هم جواب میده ولی بعضی جاها که افراد، لبخند درمقابل اهانت رو حمل بر ساده لوحی میکنن، اونوقته که ابزارهای مدیریتی نقش خودشون رو به خوبی ایفا خواهند کرد. موفق باشید.

MMSHFE
دوشنبه 31 تیر 1392, 12:54 عصر
پست قبلی که این جواب، برای اون نوشته شده، بدلیل مسدودسازی کاربر حذف شد و این جواب مربوط به پستی که درحال حاضر قبل از این پاسخ قرار داره، نیست.
-----
دوست گرامی، از اظهارنظر دلسوزانه شما تشکر میکنم. همه ما معتقدیم که توی منابع فارسی، زیاد چیز بدرد بخور پیدا نمیشه اما حداقل تالار PHP این انجمن رو من یادم نمیاد کسی توش خاطره نوشته باشه. راستی، گفتین اسکیو ال فارسی شما؟ یادم میاد آقای گتنا (اسمشون رو نمیدونم) چندتا عکس گذاشته بودن از فعالیتهاشون و گفته بودن متعلق به ایشونه. با هم همکار بودین یا مسئله دیگه ای هست؟ اما درمورد کارهایی که با PHP میشه انجام داد، بله بنده هم مثل شما از این مسائل آگاهی دارم و خیلی کارها بجز وب هم با PHP انجام میدیم ولی کارهای حرفه ای رو با JAVA (نه JS) انجام میدیم و از ابزارهایی مثل MatLab و Fortran و... وقتی نیاز به تجزیه و تحلیل حجم زیاد داده ها باشه استفاده میکنیم. هر ابزاری باید در جای خودش بکار بره وگرنه با PHP همه کار میشه کرد (همچنین با تمام زبانهای برنامه نویسی جامع دیگه). اما اینکه گفتین هیچ پیشرفتی در سایتهای ایرانی حاصل نمیشه رو قبول ندارم ولی نمیخوام با شما بحث کنم. شما هم اگه معتقد هستین که توی این سایتها پیشرفتی حاصل نمیشه، میتونید به همون قصد تفریح بهش سر بزنید و یا اصلاً سر نزنید ولی اگه سراغ این انجمن اومدین، به قصد تفریح پست نگذارین چون برخورد میشه. ضمناً توی شرکتمون یک پروژه ای رو مدتی هست که شروع کردیم و اونهم ترجمه منابع آموزشی سایتهایی مثل Lynda و +Tuts و TheBostonNews و 3DBuzz و... و درصورت نیاز، ضبط مجدد فیلمها با کیفیت بهتر و افزایش مثالها و توضیحاته. به امید اینکه این کارها باعث بشه ناکارآمدی منابع فارسی کم بشه.

MMSHFE
دوشنبه 31 تیر 1392, 13:34 عصر
بدلیل اهانت مجدد کاربر abbasnikzad در تاپیک تشکیل نهاد حمایت از برنامه نویسان، شناسه جدید ایشون هم مسدود شد.

soltoon
دوشنبه 31 تیر 1392, 13:39 عصر
همه ی شما رو به صلح و دوستی دعوت میکنم :|

MMSHFE
دوشنبه 31 تیر 1392, 15:19 عصر
دوست عزیز، تا قبل از فعالیت اون دو نفر که شما هم گویا قصد دارین به جمعشون اضافه بشین، اینجا به قول شما خر تو خر نبود (از دوستان عذر میخوام که این کلمه ایشون رو نقل قول کردم). هر کسی که از قوانین پیروی نکنه، از کشک هم ساده تر مسدود خواهد شد. موفق باشید.

Jarvis
دوشنبه 31 تیر 1392, 17:34 عصر
نه اینکه انجمن به درد بخوریی دارید منت هم میذارید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

اگه انجمن به درد نخور بود تا حالا این همه کاربر توش ثبت نام نمیکردن ...
ناراحتی همین الان انجمن رو ترک کن...

متاسفم
باش تا اموراتت بگذره:لبخند:

Jarvis
دوشنبه 31 تیر 1392, 18:18 عصر
boro bachee to az koja peidat shod
من با امثال تو دهن به دهن نمیشم ... شعورت در همین حده ... البته از چهره ی قشنگت هم معلومه که در چه حدی هستی...ایشالا آقای شهرکی هم به حسابت میرسه.

MMSHFE
دوشنبه 31 تیر 1392, 18:40 عصر
تخلف های کاربرانی که قوانین رو نادیده میگیرن، ثبت و گزارش میشه. توی تاپیک کاربران متخلف هم میتونید فهرست این موارد رو مشاهده کنید. بهترین تنبیه برای این افراد، نادیده گرفتن اونهاست چون میخوان به هر قیمتی شده، فقط دیده بشن. درصورت تکرار اهانتها، شناسه کاربری افراد متخلف مسدود خواهد شد. موفق باشید.

cybercoder
دوشنبه 31 تیر 1392, 18:53 عصر
جالبه چیزی رو که کسی ندیده باشه که نمیشه کتمانش کرد. قصد تعریف ندارم ولی با این حرف هایی که زده شد مجبور میکنن آدم رو
کامپوننت های زیادی بنده برای cake نوشتم. من جمله آب و هوا، پرداخت آنلاین. علاوه بر اون چندتا Plugin هم هست که دقیق خاطرم نیست می تونید در وب جستجو کنید.
این چه حرفیه که شما برید نمی دونم افزونه برای فلان چیز بنویسید. بچه جان آن موقعی که من Mambo رو که الان جوملاست برای یک سازمان دولتی توسعه دادم و برای نیازهاشون Customize کردم شما تو مدرسه بودی با این ادبیات بی ادبانت که من 3 ماه دیگه میام و ...

فروم جای این حرف ها نیست بنده عذرخواهی می کنم ولی واقعا حرف هایی بعضی ها میزنن که استخوان آدم رو میسوزونه.

lordofphp
دوشنبه 31 تیر 1392, 18:59 عصر
سلام خوبین؟ اصلا آقای شهرکی خیلی بهش آزادی دادید !! ماه رمضونه غیبت نشه ! اما حرف زدن این فرد نشون میداد اصلا برنامه نویسی نمیدونه چی هست که بخواد درک کنه CMF چیه؟ !! !! درسته؟؟
نمیدونم چرا اصرار بر تندروی در جهل دارن
یکی از بزرگان فک کنم میگفت نادان را در دوحالت بیشتر نمیبینم افراط | تفریط
اصلا رفتار تندرو گونه ایشون توهین به شخصیت برنامه نویسا ! (ناشی ازنادانی*

MMSHFE
دوشنبه 31 تیر 1392, 20:43 عصر
دوست عزیز، کری نخونید. توی پیام خصوصی به بنده گفتین که توی پلیس فتا آشنا دارین! واقعاً پشتتون به این چیزها گرمه که اینقدر خودتون رو بزرگ میدونید؟ واقعاً الآن احساس بزرگی میکنید از اینکه نظم یک جامعه رو بهم ریختین که هدفش انتشار دانش و در اختیار گذاشتنش با افرادی هست که بهش نیاز دارن؟ همین الآن اگه اکانت کاربری شما هم مثل اون دوستان مسدود بشه، به پلیس فتا چی میخواین بگین؟ میخواین بگین من بد و بیراه گفتم و منو بیرون انداختن، برین ادبشون کنین؟ مثل بچه ای که میزننش و به باباش میگه این بود که منو زد؟! بچه تر از اون هستین که بخوام حتی بعنوان یک دشمن محسوبتون کنم. درصورت تکرار اهانتها، اکانت کاربری شما هم مسدود خواهد شد. هرجایی هم خواستین، گزارش بدین ولی حواستون باشه تمام پستها و لاگهای سیستم جهت ارائه موجوده. مملکت برخلاف سیستم فکری شما، قانون داره آقا پسر.

cybercoder
دوشنبه 31 تیر 1392, 21:16 عصر
آقای cybercoder باریکلا داری... ولی فکر نمیکنید جوملا و مامبو رو کس دیگه ای غیر از شما توسعه داده ؟
اون موقعی که من کار میکردم نه مامبولرن بود نه جوملا فارسی نه امثال روح الله بلوردی که بیان اسما رو عوض کنن. شما مامبو به صورت مالتی سایت و مالتی لینگوال که ساب سایت داشته باشه و دپارتمان های مختلف با سطوح دسترسی مختلف داشته باشه دیدی تا حالا جایی؟
در مورد 3 ماه هم با ابزارهایی که امروزه هست مثل cakePHP, Jquery, Bootstrap و ... خیلی کمتر هم میشه اگر آدم حرفه ای باشی. مدت زیادیه که من توی این سایت پست نزدم. دقیقاً بعد از بازنشسته شدن امید متقی و ... .Challenge نذار که پشیمون میشی. می تونی به پست های سال های 82 مراجعه کنی.

بعد یه سوال داشتم > اگه خودکشی گناه نبود تو خودتو میکشتی ؟
اگر کنایه از کار سخت هست که قبلا انجام شده باید بدانی که یک کسی که عاشق برنامه نویسی باشه از این که مسائلی که دیگران حل کردند رو خودش حل می کنه و استنتاج می کنه و درک می کنه لذت می بره. اگر این طور که شما می گی دیگه نباید کسی در دانشگاه ها انتگرال ناسره حل کنه چون قبلا حل شده و راحت راه حل هست!

pouralijan
دوشنبه 31 تیر 1392, 23:46 عصر
ببخشیدا این یه انجمن برنامه نویسی یه خورده پرستیج برنامه نویسی داشته باشید تا حالا هکری رو ندیدم که بیاد جار بزنه بگه من هکرم ولی این دوست ما میاد میگه من فتا آشنا دارم (خیلی ها هستن که خیلی جا ها اشنا دارند) خودت چه کاره هستی؟؟؟
یه خورده مقولانه فکر کنید چرا تو یه انجمن برنامه نویسی باید این حرف ها زده بشه؟؟
من از بابت این پستم عذر خواهی می کنم که باعث این نشده که علمی بین ما رد و بدل بشه از مدیران سایت هم می خوام این تاپیک رو ببندن ( اگه مه امکانش هست)!!!

MMSHFE
دوشنبه 31 تیر 1392, 23:49 عصر
تاپیک قفل شد.