PDA

View Full Version : سوال: اجرای برنامه ها

CsharpNevisi
یک شنبه 30 تیر 1392, 15:56 عصر
سلام .... !!!
من میخوام تو برنامه ام ادرس یه فایل exe رو بدم .... بعد بفهمم که اون فایل در حال اجرا هست یا نه ... و اگه در حال اجرا بود ببندمش .... !!!
لطفا راهنمایی کنید ... !!!
ممنون

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 16:04 عصر
http://stackoverflow.com/questions/4722198/checking-if-windows-application-is-running

CsharpNevisi
یک شنبه 30 تیر 1392, 16:34 عصر
http://stackoverflow.com/questions/4722198/checking-if-windows-application-is-running

متاستفانه نتونستم باهاش کار کنم :::
این کدو نوشتم :
public bool IsProcessOpen(string name)
{
foreach (Process clsProcess in Process.GetProcesses())
{
if (clsProcess.ProcessName.Contains(name))
{
return true;
}
}
return false;
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
Process thisProc = Process.GetCurrentProcess();
if (IsProcessOpen("HyperHide.exe") == true)
{
MessageBox.Show("ON");
}
else
{
MessageBox.Show("OFF");
}
}
بازم کار نکرد ....... آدرس کامل فایلم دادم بازم کار نکرد

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 16:43 عصر
اگه دقت کنید اگر برنامه شما در اون لیست process ها باشه پس برنامه رانه.
کلا یه بریک پوینت برای getProcesess بزارید میفهمید چطور باید باهش کار کنید.

CsharpNevisi
یک شنبه 30 تیر 1392, 16:45 عصر
این کدی که گذاشتم این کارو نکرد ... میشه یه نمونه کد بدین ؟

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 16:56 عصر
شما مشکلتون گرفتن نام هر پروسس هست دیگه پس اینو هم بخونید :
http://stackoverflow.com/questions/5497064/c-how-to-get-the-full-path-of-running-process

CsharpNevisi
یک شنبه 30 تیر 1392, 17:16 عصر
ببین من میخوام یه برنامه بنویسم که با یه فایل دیالوگ ادرس یه فایل اجراییو بگیرم ... بعد چک کنم ببینم اگر فایل در حال اجراس ببندمش و اگر در حال اجرا نبود که هیچی ... !!!

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 17:24 عصر
منو عذاب نده همون کاری که گفتم یعنی چی یعنی باهاش میتونی پد یک فایل اجرایی رو بگیری بعد بری با اون چیزی که میخوای چک کنی . اون لینک دوم رو دقیق بخونید. دیگه نمیدونم چطور ببندیش.

CsharpNevisi
یک شنبه 30 تیر 1392, 17:43 عصر
منو عذاب نده همون کاری که گفتم یعنی چی یعنی باهاش میتونی پد یک فایل اجرایی رو بگیری بعد بری با اون چیزی که میخوای چک کنی . اون لینک دوم رو دقیق بخونید. دیگه نمیدونم چطور ببندیش.

خوب مهم بستنشه ... !!!!
اونو یه کاری میکنم .... دادا من از این کد جواب نگرفتم میشه خودت همین کدو یه تست کنی اگه ج داد به منم بدی ؟
:قلب:

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 17:49 عصر
دوست عزیز بریک پوینت میدونی یعنی چی ؟ اونجا روی getprocesses ببین چی برمیگردونه. حالا با استفاده از راهکارهایی که توی لینک دوم گفته برو آدرس فایلو بگیر خب ؟ خب ؟ خب؟ بعد بقیشو بلدی. چرا نمیری سرچ کنی چطور یه برنامه رو میبندند؟
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/vstudio/en-US/50ecbcf2-d2d3-4f21-9775-5b8be1bd4346/how-to-terminate-a-process-in-c
بابا یه نگاهی به دو رو برتون بندازید(از تیکه های خنده بازار)
یه تکونی هم خودت بخور دیگه من داغ کردم . تو اصلا نمیری بری ببینی این کد چیکار داره میکنه تغییر روش بدی . هی میگی این اجرا نمیشه تا صبح کپی کنی بنویسی اجرا نمیشه.:عصبانی:

CsharpNevisi
یک شنبه 30 تیر 1392, 17:59 عصر
دوست عزیز بریک پوینت میدونی یعنی چی ؟ اونجا روی getprocesses ببین چی برمیگردونه. حالا با استفاده از راهکارهایی که توی لینک دوم گفته برو آدرس فایلو بگیر خب ؟ خب ؟ خب؟ بعد بقیشو بلدی. چرا نمیری سرچ کنی چطور یه برنامه رو میبندند؟
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/vstudio/en-US/50ecbcf2-d2d3-4f21-9775-5b8be1bd4346/how-to-terminate-a-process-in-c
یه تکونی هم خودت بخور دیگه من داغ کردم . تو اصلا نمیری بری ببینی این کد چیکار داره میکنه تغییر روش بدی . هی میگی این اجرا نمیشه تا صبح کپی کنی بنویسی اجرا نمیشه.:عصبانی:

نگا الان من Notpad رو باز میکنم بعد این دستورو تو یه کامند میزارم :
foreach (System.Diagnostics.Process myProc in System.Diagnostics.Process.GetProcesses())
{
if (myProc.ProcessName == "Notepad.exe")
{
myProc.Kill();
}
}
الان باید Notpad رو ببنده دیگه درسته ؟؟؟؟
خب نمیبنده ... !!!!

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:06 عصر
ببین ایفو ول کن وقتی با بریک پوینت میری روی گت پروسس آیا توی لیستس که از پروسسها میاره نوت پد هست؟
نکنه داری اول برنامه رو اجرا میکنی بعد نوت پدو باز میکنی و امیدواری خودش توی لیست پروسس فعلی باشه آره؟

CsharpNevisi
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:14 عصر
ببین ایفو ول کن وقتی با بریک پوینت میری روی گت پروسس آیا توی لیستس که از پروسسها میاره نوت پد هست؟
نکنه داری اول برنامه رو اجرا میکنی بعد نوت پدو باز میکنی و امیدواری خودش توی لیست پروسس فعلی باشه آره؟

اول بگو بینیم بریک پوینت چیه ؟؟؟
بعدشم ... چه ربطی به این داره که من اول اینو باز کنم یا نوت پدو ؟؟؟؟؟
اینارو تو یه کامند مینویسم .................................................. .................................................. ................ !!!

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:25 عصر
کامند یعنی چی؟

CsharpNevisi
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:35 عصر
کامند یعنی چی؟

CommandButton

sohil_ww
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:36 عصر
داداش بیا اینم 1 نمونه کد امیدوارم به کارت بیاد
دانلود (http://uplod.ir/ijelnlzp3xbn/New_WinRAR_ZIP_archive_(4).zip.htm)

sohil_ww
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:38 عصر
اول بگو بینیم بریک پوینت چیه ؟؟؟

یکی از ابزاری C# برای برسی خطی انتخابی در حال اجرای برنامه

Mahmoud Zaad
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:42 عصر
مرد حسابی کسی مجبورت نکرده بیای جواب بدی بعد داد و هوار راه بندازی.

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:44 عصر
خب چه فرقی مگه میکنه تو کامند باشه؟ دقیقا الان تو چی گیر کردید؟

sohil_ww
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:47 عصر

داداش ماه رمضانه دم دمای اذان آستانه صبر همون پایین ،البته تایپیکی از بحث خودش دور نکنیم بهتره

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:49 عصر
داد و هوار؟ چطور صداشو شنیدید؟ قربونت برم یه بار از اول بحث مرور کنید بیاید پایین ببینید مشکل چیه . من الان با همون کد کاری که این دوستمون خواستن تست کردم. داره جواب میده من یه چی میگم اون میگه کامند خب یعنی چی کامند یعنی دکمه خب چه فرقی میکنه؟ ضمنا اگر نگاه کنید من سعی کردم مبححث رو سوق بدم جایی که ایشون میخواستن . بحر حال اگر کسی نارحت شده من شرمنده ام. من اون عصبانیت رو هم با لبخند و طنز بیان کرده ام.
من اله توفیق برایتان.

Mahmoud Zaad
یک شنبه 30 تیر 1392, 18:57 عصر
داد و هوار؟ چطور صداشو شنیدید؟ قربونت برم یه بار از اول بحث مرور کنید بیاید پایین ببینید مشکل چیه . من الان با همون کد کاری که این دوستمون خواستن تست کردم. داره جواب میده من یه چی میگم اون میگه کامند خب یعنی چی کامند یعنی دکمه خب چه فرقی میکنه؟ ضمنا اگر نگاه کنید من سعی کردم مبححث رو سوق بدم جایی که ایشون میخواستن . بحر حال اگر کسی نارحت شده من شرمنده ام. من اون عصبانیت رو هم با لبخند و طنز بیان کرده ام.
من اله توفیق برایتان.
در ادبیات یک مفهومی هست به اسم کنایه! بگذریم. ببینید من نوعی که میام اینجا سوال می پرسم توی اون مبحث مشکل دارم یا اصلاً منظورم چیزی دیگه ای هست نمی تونم خوب بیان کنم و ... (که البته ایراد خودم هست) ولی شما که دارید جواب می دید باید با این دید نگاه کنید شما اینجا در نقش معلم قرار می گیرد باید خیلی صبر و حوصله داشته باشید یا اینکه راه دوم رو انتخاب کنید یعنی کلاً جواب ندید. این کار یه طوری هست که بعد از یه مدت آدم کم حوصله میشه الان شما نگاه کنید کمتر کسی هست که تاریخ عضویتش قبل از 87-88 باشه و عضو فعال باشه چون واقعا آدم خسته میشه. منم به همین دلیل کمتر تو مباحث شرکت میکنم بعد هم غر نمی زنم حتی به طنز چون نوشته یه مشکلی داره که نمیشه حس رو توش منتقل کرد مگر نویسنده چیره دستی باشی. نکته ای دیگه ای که هست اینجا فرهنگ ها متفاوته چیزی که شما رو می خندونه ممکنه من رو نخندونه و چیزی که من رو می خندونه ممکنه برای شما جالب نباشه و شما رو نخندونه.
به قول معروف زیاده عرضی نیست.

CsharpNevisi
یک شنبه 30 تیر 1392, 19:04 عصر
داداش بیا اینم 1 نمونه کد امیدوارم به کارت بیاد
دانلود (http://uplod.ir/ijelnlzp3xbn/New_WinRAR_ZIP_archive_(4).zip.htm)

اقا سهیل دمت گرم ....... تازه فهمیدم اشتباهم کجا بود ............. وقتی میخواستم نوتپدو ببندم از اسم Notepad.exe استفاده میکردم ... ولی باید از notepad استفاده میکرم ... اقا دمت گرم ... !!

CsharpNevisi
یک شنبه 30 تیر 1392, 19:07 عصر
اقا دم همتون گرم .... همتون کمک کردین ولی این کدایی که بهم دادینو از سه روز پیش روشون کار میکنم :لبخند: فقط فکر میکردم یه جای کارم اشتباهه که برنامه رو نمیبنده که اقا سهیل با کدی که بهم داد به من فهموند که باید notepad بنویسم نه Notepad.exe ولی دمتون گرم .... مشکلم حل شد

parvizwpf
یک شنبه 30 تیر 1392, 19:09 عصر
بسیاز از طبع بیانتون سپاسگزارم. دقیقا حق با جنابعالی هست من هم سعیم همینه که گره ای از مشکلات دوستان گشوده بشه. درک میکنم. بخدا از ساعت 3 اینجام منم فکر کنم امروز جوابای زیادی داشتم خسته شدم وگرنه هر چی هم بود برای خود دوستمون بود نمیدونم چی شد مشکلش حل شد یا نه؟ امیدوارم پیروز باشید.

sohil_ww
یک شنبه 30 تیر 1392, 19:12 عصر
اقا سهیل دمت گرم ....... تازه فهمیدم اشتباهم کجا بود ............. وقتی میخواستم نوتپدو ببندم از اسم Notepad.exe استفاده میکردم ... ولی باید از notepad استفاده میکرم ... اقا دمت گرم ... !!

خواهش داداش ما شاگرد خودتیم فقط من 1 سئوال واسم پیش آمده که با اجازت می پرسم

من میخوام تو برنامه ام ادرس یه فایل exe رو بدم
چه جوری می خوای این کارو بکنی منظورم اینه که برای مثال برنامه Yahoomassenger این برنامه همونطور که می دونی فایل Exe به همین نام هست ولی تو پروسز ها با نام ymssg نمایش داده می شه منظورم
اینه که چطور می خوای از فایل Exe به نام برنامه تو پروسز های در حال اجرا دست پیدا کنی ؟

sohil_ww
یک شنبه 30 تیر 1392, 19:22 عصر
بسیاز از طبع بیانتون سپاسگزارم. دقیقا حق با جنابعالی هست من هم سعیم همینه که گره ای از مشکلات دوستان گشوده بشه. درک میکنم. بخدا از ساعت 3 اینجام منم فکر کنم امروز جوابای زیادی داشتم خسته شدم وگرنه هر چی هم بود برای خود دوستمون بود نمیدونم چی شد مشکلش حل شد یا نه؟ امیدوارم پیروز باشید.

داداش خدا خیرت بده که اینقدر با حوصله تو این بازه زمانی به بچه ها کمک کردی

CsharpNevisi
یک شنبه 30 تیر 1392, 19:22 عصر
خواهش داداش ما شاگرد خودتیم فقط من 1 سئوال واسم پیش آمده که با اجازت می پرسم

چه جوری می خوای این کارو بکنی منظورم اینه که برای مثال برنامه Yahoomassenger این برنامه همونطور که می دونی فایل Exe به همین نام هست ولی تو پروسز ها با نام ymssg نمایش داده می شه منظورم
اینه که چطور می خوای از فایل Exe به نام برنامه تو پروسز های در حال اجرا دست پیدا کنی ؟

با یه کلک ..... !!!!!
اول میاد یه لیست باکس میزارم ... !!!
بعد میگم یه فایل exe رو انتخاب کنه .... قبل از باز شدن اپن فایل دیالوگ کل پروسس های در حال اجرا رو ادد میکنم تو لیست باکس بعد میام اون exe رو اجرا میکنم و دونه دونه پروسس ها رو با ایتم های لیست باکس مقایشه میکنم و اگه یه پروسس (همین که برنامه اجرا کرده) جزو ایتم های لیست باکس نبود به ایتم های لیست باکس اضافه میشه ... !!!
در نهایت اسم پروسس میشه اخرین ایتم لیست باکس ... !!!
البته بهینه نیستا ولی بالاخره کارمو راه میندازه :لبخند:

sohil_ww
یک شنبه 30 تیر 1392, 19:31 عصر
با یه کلک ..... !!!!!
اول میاد یه لیست باکس میزارم ... !!!
بعد میگم یه فایل exe رو انتخاب کنه .... قبل از باز شدن اپن فایل دیالوگ کل پروسس های در حال اجرا رو ادد میکنم تو لیست باکس بعد میام اون exe رو اجرا میکنم و دونه دونه پروسس ها رو با ایتم های لیست باکس مقایشه میکنم و اگه یه پروسس (همین که برنامه اجرا کرده) جزو ایتم های لیست باکس نبود به ایتم های لیست باکس اضافه میشه ... !!!
در نهایت اسم پروسس میشه اخرین ایتم لیست باکس ... !!!
البته بهینه نیستا ولی بالاخره کارمو راه میندازه :لبخند:

دمت گرم دیگه سر کامپیوتر هم شیره می زاری
ولی حالا در کل همونطور که دوست عزیزمون آقای csharpnevis گفتن این کار بهینه نیست اساتید گران مایه آیا راهی هست برای این کار ؟