PDA

View Full Version : سوال: session مربوط به لاگین که به روش دستی ایجاد کردم رو کجا مقدار دهی اولیه کنم ؟

meysamdalipour
یک شنبه 30 تیر 1392, 23:44 عصر
سلام
من یه لاگین دستی درست کردم .پس از اینکه کاربر مقادیرش رو تو صفحه لاگین وارد می کنه ، در صورت تایید داخل یک session ذخیره میشه تا برای ر صفحه تست انجام بگیره .
اما این session لازمه که همون اول یه جایی مقدار دهی اولیه( با مقدار تهی) بشه که اگر اولین بار کسی به صفحه ای که نباید دسترسی داشته باشه به صورت مستقیم بره ، پیام بده که نمی تونه وارد صفحه بشه و به صفحه لاگین وارد بشه.
خلاصه اینکه من باید همون اول session رو کجا تعریف کنم و کجا باید مقدار دهی اولیه کنم؟
اگه این روش درست هست که هیچ اگه این روش لاگین درست نیست ، اگه روش بهتری دارید پیشنهاد بدید. ممنون از لطف شما .

shedayat
یک شنبه 30 تیر 1392, 23:55 عصر
شما همون اول توی Load صفحه خودتون Session مورد نظر رو چک می کنید، اگه مساوی با null بود یعنی ایجاد نشده و باید به صفحه Login هدایت بشه.

javad13
یک شنبه 30 تیر 1392, 23:55 عصر
ببین رد رویداد کلیک روی دکمه ورود سشن رو درست کن و مقدارشو نام کاربری بده ، البته اگه مقدار واردشده در دیتابیس هستش این کارو بکن. . اگر نام کاربری و یا رمز اشتباهه به کاربر پیغام بده.

بعد برو در رویداد لود صفحاتی که میخای کاربر در صورت لاگین نشدن اونهارو نبینه ، چک کن ببین آیا سشن مقدارش null یا "" هستش یا نه مقدار داره، اگه مقدار داشت که هیچی ولی اگه نداشت respone.redirectکن به صفحه ثبت نام.
وای چقدر نوشتممممممممم
موفق باشی.