PDA

View Full Version : سوال: چگونه یک text box را در asp.net به sql server متصل کنم(با برنامه visual studio 2010 )

hamed3033
دوشنبه 31 تیر 1392, 13:53 عصر
سلام خدمت دوستان مدتیه کار با asp.net با c# رو شروع کردم و میخواستم بدونم چطوری میشه یه text box رو با یه فیلد در جدول sql server اتصال داد. طوری که داده های که از طریق تکس باکس وارد میشه در بانک اطلاعاتی که درس کردم ذخیره بشه.
آیا در ToolBox برنامه ابزاری برای این کار هست.
البته اتصال رو با grid view , details view, list view رو امتحان کردم.

ممنون میشم اگه بهم کمک کنید

Beginner67
دوشنبه 31 تیر 1392, 15:02 عصر
سلام،شما یه چیزی شبیه به ثبت نام میخوایید یعنی اطلاعای که در هر تکست باکس نوشته میشه در یه فیلد ذخیره بشه.
یه صفحه ایجاد کنید مثلا register.aspx .
یه جدول ایجاد کنید به فیلدهای id و name .
جدولی که ساختید رو درگ کنید داخل صفحه،گرید ویویی که ایجاد میشه رو حذف کنید.الان شما یه sqldatasource دارید،درسته؟
حالا یه تکست باکس درگ کنید در صفحتون.
روی sqldatasource یک بار کلیک کنید تا در حالت انتخاب در بیاد.
از سمت راست ویژوال در properties خاصیت insertquery رو انتخاب کنید.در پنجره ای که باز میشه از قسمت parametrs،
name رو انتخاب کنید و parametr source گزینه control رو انتخاب کنید.و controlid رو تکست باکس رو انتخاب کنید.(اینکه دو تا تکست باکس دارید مهم نیست.)
اوکی کنید و تمام.
حالا یه دکمه هم بذارید و کدش رو اینو بنویسید:
SqlDataSource1.Insert();

hamed3033
دوشنبه 31 تیر 1392, 16:34 عصر
[QUOTE=Beginner67;1828030]سلام،شما یه چیزی شبیه به ثبت نام میخوایید یعنی اطلاعای که در هر تکست باکس نوشته میشه در یه فیلد ذخیره بشه.

خیلی ممنون که جواب دادید ولی متوجه نشدم
راستش متوجه نشدم منظور شما از جدول gridview یا table هستش
1. یه جدول تو sql درست کردم که فقط یه فیلد داره name
2.یه صفحه درست کردم
3.یه TextBox درگ کردم تو صفحه
4.یه button درگ کردم تو صفحه
5.تو toolbox از قسمت Data و sqldatasource درگ کردم تو صفحه
6.sqldatasource رو متصل کردم به صفحه
بعد کار های رو که گفتید انجام دادم
" روی sqldatasource یک بار کلیک کنید تا در حالت انتخاب در بیاد.
از سمت راست ویژوال در properties خاصیت insertquery رو انتخاب کنید.در پنجره ای که باز میشه از قسمت parametrs،
name رو انتخاب کنید و parametr source گزینه control رو انتخاب کنید.و controlid رو تکست باکس رو انتخاب کنید.(اینکه دو تا تکست باکس دارید مهم نیست.)
اوکی کنید و تمام.
حالا یه دکمه هم بذارید و کدش رو اینو بنویسید:

SqlDataSource1.Insert(); "

ولی موقع اجرا SqlDataSource1.Insert(); خطا میده

Beginner67
دوشنبه 31 تیر 1392, 18:29 عصر
مورد 5 و 6 رو حذف کنید.
منظورم از اینکه میگم جدول رو درگ کنید اینه که جدولی که تو sql ساختید(که یه فیلد به نام id و یکی به نام name داره) رو درگ کنید توی صفحه.شما جدول رو درگ کنید میبینید که یه گرید ویو با یه sqldatasource به صفحه اضافه میشه.
گرید رو حذف کنید و برید تو خاصیت insertguery.

-------------
البته این چیزی که من میگم برای وقتی هست که دیتابیس شما جدا نباشه و درمحیط ویژوال ایجاد شده باشه.

hamed3033
سه شنبه 01 مرداد 1392, 16:47 عصر
[QUOTE=Beginner67;1828242]

دست شما درد نکنه ولی موقع اجرای سایت وقتی یه اسم رو وارد میکنم و دکمه button رو میزنم از SqlDataSource1.Insert(); خطا میگیره.

شما گفتید تو قسمت پارامتر name رو انتخاب کنم . ولی این قسمت خالی بود فقط یه گزینه add parametr داشت

Beginner67
سه شنبه 01 مرداد 1392, 17:58 عصر
بله خالیه چون احتمالا id رو به عنوان کلید معرفی نکردید!!!
چیزی که میخواستید،دانلود کنید...
وقتی توی تکست باکس درج کردید به جدول هم سر بزنید و ببینید اطلاعات درج شده!

hamed3033
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 00:07 صبح
خیلی ممنونم
دستت درد نکنه