PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به محتویات یک فیلد از یک سطر جدول با دونستن فیلدی از همون سطر

sajadzare
دوشنبه 31 تیر 1392, 14:40 عصر
سلام

من برای ورود توی فرم لاگین یوزر نیم و پسورد کاربر رو میگیرم
من توی فرمم یه متغیر استاتیک تعریف کردم تا بتونم نام کاربر رو که لاگین میکنه توی فرمم نمایش بدم و بگم کاربر جاری اینه

خب . من میخوام نام کاربری کد ملی اشخاص باشه و توی یه فیلد از همون جدول نام واقعی افراد هم بگیرم و موقعی که کاربر با کد ملی و رمزش لاگین کرد نام واقعیش با توجه به کد ملیش از جدول استخراج بشه و توی متغیر استاتیک بذارم توی فرم بگم کاربر جاری مثلا این آقاست نه اینکه کد ملیشو نشون بدم

جدول من usertable هست و 4 تا فیلد داره
id--username---password---realname

اگه بتونین با LINQ برام بنویسین ممنون میشم

sajadzare
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 15:26 عصر
من که نفهمیدم چه کار کردین ؟
نیازی به join و ارتباط جداول نیست. میخوام بدونم چه طور با چه کدی realname مربوط به اون username رو که لاگین کرده میتونم استخراج کنم.

مثلا :

SqlConnection sql_con = new SqlConnection();
sql_con.ConnectionString = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
sql_con.Open();
SqlCommand sql_cmd = new SqlCommand("SELECT username,password,realname FROM usertable WHERE username='" + txtusername.Text + "' and password='" + txtpassword.Text + "'", sql_con);
SqlDataReader _dr;
_dr = sql_cmd.ExecuteReader();
if (_dr.HasRows)
{
while (_dr.Read())
{
if (_dr["username"].ToString() == txtusername.Text && _dr["password"].ToString() == txtpassword.Text)
{
//میخوام اینجا مقدار نام واقعی کاربر رو به فرم اصلی بفرستم نه نام کاربریشو چیکار کنم
//نسبت بدم؟ program.user رو به realname چطور
Program.user = txtusername.Text;
this.Hide();
Form1 ff = new Form1();
ff.Show();
}
}
}

wolf_majid
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 00:00 صبح
_dr["realname"]

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 04:22 صبح
با لینک سلکت کنید. اگر خروجی داشت ، با متد single آبجکت رو بگیرید و بعد پراپرتی هاش رو بخونید:

var result = from rec in db.tbl
where (rec.username == textBox1.Text && rec.password == textBox1.Text)
select rec;
if (result.Any())
{
var item = result.Single();
name = item.realname;
}

sajadzare
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 13:59 عصر
ممنونم آقا مجید درست شد البته کد دقیقش این بود اما کلیات کار رو شما فرمودین.

prgoram.user = _dr["realname"].tostring();