PDA

View Full Version : سوال: نمایش فرم های فرزند داخل tabpage

eshaghrahimy
سه شنبه 01 مرداد 1392, 17:10 عصر
با سلام خدمت دوستان من داخل برنامه ام از dev component ribbon استفاده کردم حالا میخوام وقتی فرم های فرزند را باز می کنم به صورت tabpage اونها را داخل فرم اصلی نمایش بده کسی میتونه کامپوننتی را معرفی کنه که این امکان را داشته باشه (از دوستان شنیدم که چنین کامپوننتی وجود دارد)

shadi khanum
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 09:02 صبح
بله من خودم همین کارو کردم ولی یه کم گیر داره . از RadDockMain استفاده کن و توش یه documnetContainer بنداز

eshaghrahimy
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 15:23 عصر
ممنون دوست عزیز میتونید ایراداشو بگید چون می خوام داخل یک برنامه بزرگ ازش استفاده کنم

shadi khanum
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 17:11 عصر
من خودم نو فارسی کردنش کمی مشکل داشتم که اونم حل شد و تا الان مورد یا ایراد خاصی توش ندیدم و برنامه هام داره برای مشتری کار میکنه. البته برای BackGround دهی بهش مشکل داشتم که هنوز هم دارم و نمیدونم چرا نمیشه بهش background داد که البته یه جور دیگه حلش کردم

r. salehi
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 19:11 عصر
سلام دوست عزیز
برای این کار از روش زیر استفاده کنید
ابتدا زیر فرمهای خودتون را به صورت جداگانه بسازید. برای این کار روی Solution Explorer رایت کلیک کنید و Add new item بزنید و یک userControl با اسم مورد نظر خودتون به برنامه اضافه کنید. این یوزرکنترل در واقع subform شما خواهد بود.
حالا برای اینکه این زیر فرم را در فرم اصلی اضافه کنید ابتدا باید یک نمونه از اون کلاس سابفرم بسازید. برای مثال یک دکمه و یک Tabpage روی فرم اصلی خودتون قرار بدید و در رویداد کلیک دکمه کد زیر را بنویسید. فرض را بر این میگذاریم که اسم یوزرکنترل شما ucMyform باشه:

Dim ucTransfer As New ucMyform
TabPage1.Controls.Add(ucTransfer)

ucTransfer.Parent = TabPage1
ucTransfer.Dock = DockStyle.Fill
ucTransfer.Show()

[VB/]