PDA

View Full Version : سوال: کار با gridview برای نمایش داده ها به صورت لیستی

bomb23
سه شنبه 01 مرداد 1392, 19:18 عصر
سلام
من یه gridview ذارم از طریق EditTemplate در قسمت itemTemplate یه lable قرار دادم.
بعد میخوام از طریق edit databinding اون label رو مقدار بدم ولی مشکل من اینجاس که من میخوام اون lablel رو از روی یه لیست مقدار بدم . باید چیکار کنم؟
لطفا راهنمایی کنید؟

sam166
سه شنبه 01 مرداد 1392, 22:50 عصر
دوست عزیز سوالت رو خودت بخون!!!!
من که متوجه نشدم؟؟
دقیق بگو میخوای چیکار کنی؟؟/

bomb23
سه شنبه 01 مرداد 1392, 23:26 عصر
آقا همین صفحه که الان ما داخلشیم پستایی که ما داریم مینویسیم یا لیست اخبار سایتا اگه سایت Asp.net میبود باید واسه نمایش همچین حالتی باید از مثلا gridview استفاده کنیم .
خب در اونجا ما میتونیم gridview رو شخصی سازیش کنیم. مثلا همین پستایی که منو شما نوشتیم هر پست یه سطر gridview که شخصی سازی شده تو این شخصی سازی یه عکس داره یه سابجکت داره یه محتوای پست داره تاریخ عضویت و ... داره که هر کدوم مثلا یه label هستن. خب واسه خوندن این اطلاعات باید وصل شیم به دیتا بیس و label رو edit databinding کنیم و با Eval("subject") مثلا موضوع تاپیک در label قرار میگیره، حالا مشکل من اینه که نباید gridview رو مستقیم به دیتا بیس وصل کنم. فرض که من قبلا به دیتا بیس وصل شدم و یه لیست از اطلاعات دارم حالا اولا این لیست رو چطور به gridview وصل کنم و دوم چطور اون label رو edit databinding کنم؟
متوجه شدید؟

parvizwpf
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 01:46 صبح
وقتی Eval استفاده میکنید به دیتابیس وصل نیستید. اگه شما خودتون کوئری بگیرید و توی یه دیتا تیبل بریزید الن باز هم باید Eval بدید. مگه داده های شما در چه نوع آبجکتی ذخیره شده اند.؟

bomb23
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 13:09 عصر
وقتی Eval استفاده میکنید به دیتابیس وصل نیستید. اگه شما خودتون کوئری بگیرید و توی یه دیتا تیبل بریزید الن باز هم باید Eval بدید. مگه داده های شما در چه نوع آبجکتی ذخیره شده اند.؟

داده ها من یه لیست یا IENumerabel از یه کلاسه مثلا فرض کن من یه کلاس دارم مثل message حالا با یه تابع از دیتا بیس اطلاعات این کلاسو میخونم و داخل یه IENumerabel میریزم بعد میخوام این رو بریزم تو gridview . اینکه شما گفتید بریزم داخل یه دیتا تیبل دیشب فهمیدم ولی هر کار میکنم نمیشه.
الان واسه اینکه من این IENumerabel رو بریزم داخل DataTable چه کدی باید بنویسم؟