PDA

View Full Version : login نشدن یوزر sql در C#

m.rokni
سه شنبه 01 مرداد 1392, 23:52 عصر
سلام دوستان
یه یوزر واسه دیتابیسم تو sql2008 تعریف کردم لاگین میشم ولی همش تو برنامه c# ارور میده که
"Login failed for user 'ta'."'
اسم یوزرم ta و پسورد 123456 هست
enforce password policy تیک خورده
default database: master
database role: sysadmin and public
permission to connect to database: grant
login : enabled
داخل خود دیتابیسم At_Users به عنوان dbowner معرفی شده و تو لیست لاگین ها هست
کاملا داخل sql 2008 یوزرم تعریف شده هست ولی وقتی از داخل سی شارپ متصل میشم ارور میده
کد کانکشن استرینگ هم اینه:

Data Source=(local);Initial Catalog=At_Users;user id=ta;password=123456
واقعا نمیدونم باید چی کار کنم کچل شدم کمکم کنید:گریه:

setareh masompoor
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 09:13 صبح
يه كار ديگه كن
بيا به صورت دستي بانكتو add كن ببين باز همين كانكشن رو ميده بهت
يعني بيا از تو پنل server explorer بيا يه كانكشن جديد add كن و همين user و pass ‌رو بهش بده بعد test connection بزن ببين اونجا هم باز همين مشكل رو داري
؟؟؟

veniz2008
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 10:39 صبح
سلام دوستان
یه یوزر واسه دیتابیسم تو sql2008 تعریف کردم لاگین میشم ولی همش تو برنامه C#‎‎‎‎ ارور میده که
"Login failed for user 'ta'."'
اسم یوزرم ta و پسورد 123456 هست
enforce password policy تیک خورده
default database: master
database role: sysadmin and public
permission to connect to database: grant
login : enabled
داخل خود دیتابیسم At_Users به عنوان dbowner معرفی شده و تو لیست لاگین ها هست
کاملا داخل sql 2008 یوزرم تعریف شده هست ولی وقتی از داخل سی شارپ متصل میشم ارور میده
کد کانکشن استرینگ هم اینه:

Data Source=(local);Initial Catalog=At_Users;user id=ta;password=123456
واقعا نمیدونم باید چی کار کنم کچل شدم کمکم کنید:گریه:
سلام.
کارهای زیر رو به دقت انجام بدید تا مشکلتون رفع بشه :
ابتدا در محیط sql server رو instance راست کلیک و گزینه properties رو بزنید :

107815

در پنجره ای که باز میشه از سمت چپ گزینه Security رو انتخاب و در قسمت سمت راست گزینه SQL Server And Windows Authentication Mode رو تیک بزنید.

107816

بعد از این کار، بر روی نام Instance دوباره راست کلیک کنید و این بار گزینه Restart رو کلیک کنید. پنجره ای باز میشه که در اون پنجره رو تایید کنید و منتظر بمونید تا سرور شما با موارد جدید راه اندازی بشه.
حالا از بخش security و از زیر شاخه Login یک یوزر جدید تعریف کنید. موقع تعریف تیک گزینه User Must change password at next login رو بردارید.

107818

بعد از ساخت یوزر، بر روی نام یوزر راست کلیک و گزینه properties رو کلیک کنید و تنظیمات زیر رو انجام بدید :
در پنجره باز شده در سمت چپ، گزینه server Roles رو انتخاب و از قسمت سمت راست تیک گزینه sysadmin رو بزنید. پنجره رو فعلا نبندید.

107820

در همین پنجره، این بار از سمت چپ گزینه User Mapping رو انتخاب و از سمت راست دیتابیسی رو که مخواید این یوزر بهش دسترسی داشته باشه رو تیک بزنید. حالا پنجره رو OK کنید تا این تنظیمات برای این یوزر ذخیره بشه.

107819

در محیط ویژوال هم کانکشن استرینگ رو بصورت زیر بنویسید(شما طبق یوزر و پسوردی که ساختی مقدار درست رو وارد کن) :

SqlConnection con = new SqlConnection("server = .\\md2008;database = DBTest1;User Id = UserTest1; password= 123456");
موفق باشید.http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

m.rokni
شنبه 05 مرداد 1392, 00:41 صبح
:تشویق: خدا خیرتون بده ببخشید دیر شد
مشکل یوزرم در قسمت Securable عکس زیر بود که به collection اشتباهی که به دیتابیس داده بودم گیر میداد
http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=107820&d=1374647473
یه یوزر جدید تعریف کردم با کالکشن Persian_100_CI_AI و مشکلم حل شد:لبخندساده: