PDA

View Full Version : مبتدی: معادل این کد php در asp چیه!!؟

Navid92
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 18:27 عصر
SHA1("".$post_accountname.":".$post_password."")

javad13
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 19:16 عصر
با این کد مقادیر درون تکس باکس رو مثلا تکس باکس پسورد رو اصطلاحا hash میکنند.
درضمن استفاده از این روش باعث میشه تا کدی که تبدیل کردید رو دیگه نتونید بازیابی کنید.

اینم معادش:

string strHashPassword = FormsAuthentication.HashPasswordForStoringInConfig File(strPassword.Trim(), "SHA1");

در ضمن بالایه صفحت هم اینو اضافه کن:using System.Web.Security;
موفق باشید.

reza_mostafavi63
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 19:21 عصر
این کد تو php چی کار میکنه ؟

Navid92
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 19:37 عصر
با این کد مقادیر درون تکس باکس رو مثلا تکس باکس پسورد رو اصطلاحا hash میکنند.
درضمن استفاده از این روش باعث میشه تا کدی که تبدیل کردید رو دیگه نتونید بازیابی کنید.

اینم معادش:

string strHashPassword = FormsAuthentication.HashPasswordForStoringInConfig File(strPassword.Trim(), "SHA1");

در ضمن بالایه صفحت هم اینو اضافه کن:using System.Web.Security;
موفق باشید.
ببین دوست عزیز این کد از صفحه ساخت اکانت یک بازی آنلاین! بعد من میخوام صفحاتی که برای سروری که داریم روش کار میکنیم asp.net باشه! بعد این جور که من فهمیدم که این کد میاد با استفاده از حساب کاربری رمز و تغییر میده و ذخیره میکنه! ولی چند راه امتحان کردم که جواب های همسانی با این کد نداد! در ضمن دستور بالای شما فکر نمی کنم چنین کاری رو انجام بده! اگه می تونید راهی جلو پام بزارید.. ممنون از جوابتون:لبخندساده:

javad13
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 00:05 صبح

ببین من php کار نیستم اما SHA1 یه روش واسه کدکردن و بالا رفتن امنیت سایت هستش.

یه روشه یکطرفه و غیرقابل بازگشت هستش.
شما یک کلمه رو هم با asp و هم با php با همین الگوریتم تبدیل کن بعد مقایسه کن چون این الگوریتم برای هر کلمه ای یک نتیجه رو میده یعنی به صورت رندم عددتولید نمیکنه.
توی کدی که شما گذاشتی هم نام کاربری و هم پسورد رو داره تبدیل میکنه.
فکرمیکنم اینطوری کار میکنه : از چپ: (یک فاصله نام کاربری : رمزعبور یک فاصله ) اینارو میاد تبدیل به کد میکنه همین. تموم.
با یک نام کاربری و رمز عبور امتحان کن .

javad13
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 00:07 صبح
توی کد سی شارپ اون فاصله قبل از file رو نزار. یعنی file رو به config بچسبون.