PDA

View Full Version : قیمت گذاری بر روی پروژه قفل نرم افزاری

mehran901
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 23:30 عصر
سلام بر دوستان ،

میخواستم نظراتتون رو درمورد هزینه نوشتن یک قفل نرم افزاری بدونم

قفل نرم افزاری ای که باید بنویسم ی سیستم با توانایی های زیر هست :

http://getintopc.com/wp-content/uploads/2013/02/a.jpg
توسط قفل فوق ، هر نرمافزار فقط بر روی یک سیستم قابل نصب است بدین شکل که :
در ابتدا برنامه درخواست سریال ای رو از کاربر میکنه که اون سریال توسط ی نرم افزار سریال میکر توسط شرکت ساخته شده و به همراه محصول قرار داده شده

کاربر با اتصال به اینترنت و وارد کردن سریالش ، اطلاعات سخت افزاری سیستم رو در بانک اطلاعاتی خودش ذخیره میکنه( بانک اطلاعاتی روی سرور ) و نرم افزار اکتیو میشه ، بنابر این درصورت وارد کردن سریال خریداری شده بر روی سیستم دیگه ، چون اطلاعات سخت افزاری اون سریال مطابقت پیدا نمیکنه برنامه رجیستر نخواهد شد

قابلیتی هم برای افرادی که دسترسی به اینترنت ندارند در نظر گرفته شده بدین شکل که : برنامه کدی به اون ها تحویل میده و با دادن اون کد به شرکت ، ازشون کد فعال سازی رو میگیرن ،

همه میدونیم برنامه پیچیده ای نیست ، ولی واسه مشتری ارزشمند هست ... نیاز به سطح امنیت خیلی بالایی هم نیست ... ی رنج معمولی کفایت میکنه ،

به نظرتون هزینه نوشتن این قفل چقدر هست ؟

باتشکر

m.4.r.m
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 23:43 عصر
هزینه نوشتنش به نظر بنده 500 تومان خوب

gholami146
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 00:03 صبح
یک سری به سایت آقای مهدی کرامتی بزنید و مشورتی با ایشات داشته باشید بد نیست
ایشان قفل پرولاک را طراحی نموده اند

mehran901
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 00:09 صبح
از هر دو بزرگوار کمال تشکر رو دارم و از دوستان دیگه هم میخوام منو با نظراتشون خوشحال کنند

miladatashin
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 13:15 عصر
امکان این هست کامل تر توضیح بدین تا بشه قیمت گذاشت روش. مثلا از کد چه سخت افزاری استفاده میکنید.هارد؟
و اینکه بعد از اینکه قفل روی برنامه اضافه شد. برنامه در حالت معمولی (نه run as administrator) هم جواب میده. اخه اکثر کد هایی که استفاده میشه باید run as admin اجرا بشه وگرنه عمل نمیکنه

mehran901
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 21:11 عصر
امکان این هست کامل تر توضیح بدین تا بشه قیمت گذاشت روش. مثلا از کد چه سخت افزاری استفاده میکنید.هارد؟
و اینکه بعد از اینکه قفل روی برنامه اضافه شد. برنامه در حالت معمولی (نه run as administrator) هم جواب میده. اخه اکثر کد هایی که استفاده میشه باید run as admin اجرا بشه وگرنه عمل نمیکنه

بله به نکته خوبی اشاره کردین ، تشکر میکنم

درواقع در مورد توضیحات بیشتر :

قفل مورد نظر با استفاده از شماره سریال قطعات سخت افزاری ، عمل ثبت رو انجام میده

وقتی برای اولین بار نرم افزاری که قفل گذاری شده روی سیستمی نصب بشه سریال میخواد ، با وارد کردن سریال به اینترنت متصل شده و اطلاعات سخت افزاری اون سیستم رو در یک فضای اینترنتی ذخیره میکنه و بعدش برنامه رجیستر میشه

درهنگامی که شخصی مایل باشه برنامه رو روي سیستم دیگه با لایسنس ثبت شده نصب کنه ، با وارد کردن لایسنس برنامه مشخصات سخت افزاری سیستم رو به سرور میفرسته و متوجه میشه این لایسنس براي مشخصات سخت افزاری دیگه ثبت شده .... بنابر این متوجه میشه یک لایسنس رو میخوان روی 2 سیستم اجرا کنن و برنامه رجیستر نمیشه

در مورد ران از ادمین مشکلی نیست .... بعد از قفل گذاری روی برنامه مورد نظر ، به صورت پیشفرض run as admin میشه ...

زبان مورد استفاده هم به احتمال زیاد وی بی باشه ... شاید هم بخشیش به سی ++ نوشته بشه

miladatashin
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 21:46 عصر
بله به نکته خوبی اشاره کردین ، تشکر میکنم

درواقع در مورد توضیحات بیشتر :

قفل مورد نظر با استفاده از شماره سریال قطعات سخت افزاری ، عمل ثبت رو انجام میده

وقتی برای اولین بار نرم افزاری که قفل گذاری شده روی سیستمی نصب بشه سریال میخواد ، با وارد کردن سریال به اینترنت متصل شده و اطلاعات سخت افزاری اون سیستم رو در یک فضای اینترنتی ذخیره میکنه و بعدش برنامه رجیستر میشه

درهنگامی که شخصی مایل باشه برنامه رو رو سیستم دیگه با لایسنسثبت شده نصب کنه ، با وارد کردنم لایسنس برنامه مشخصات سخت افزاری سیستم رو به سرور میفرسته و متوجه میشه این لایسنس مشخصات سخت افزاری دیگه برای ثبت شده .... بنابر این متوجه میشه یک لایسنس رو میخوان روی 2 سیستم اجرا کنن و برنامه رجیستر نمیشه

در مورد ران از ادمین مشکلی نیست .... بعد از قفل گذاری روی برنامه مورد نظر ، به صورت پیشفرض run as admin میشه ...

زبان مورد استفاده هم به احتمال زیاد ویبی باشه ... شاید هم بخشیش به سی ++ نوشته بشه
اگه به سفارش مشتری دارید انجام میدین به نظر من هم 500 قیمت مناسبیه(البته میتونه بیشتر هم باشه) ولی اگه هدفتون اینه خودتون بعد از طراحی کردنش بازاریابی انجام بدین و بفروشین قضیه فرق میکنه
اکثر برنامه نویس های تجاری با این جور قفل ها کار کردن من هم یک کم اطلاعات دارم و به عنوان تجربه خدمتتون عرض میکنم(البته نمیدونم قراره رو چه برنامه ای اضافه بشه و کاربراش کی هستند) اول اینکه سعی کنید برای به دست آوردن سریال سخت افزار ها روشی پیدا کنید که نیاز نباشه run as admin اجرا شه چون ممکنه برنامه به دلایل مختلف مثل محدود بودن یوزر اکانت ویندوز کاربر یا شبکه بودن و .... نتونه run as admin اجرا بشه
دوم حتما یک فکری واسه سیستم هایی بکنید که ممکنه به هر دلیلی نتونن کد سخت افزار رو در بیارن و یا سیستم هایی که ممکنه چند تا هارد روشون نصب باشه (البته شما نگفتین سریال هارد ولی اگه از سریال هارد قرار استفاده بشه)
این مشکلاتی بود که من بابت ایجاد قفل روی یک برنامه (با تیراژ 20,000 نسخه فروش و قابلیت نصب روی 2 تا سیستم) بود مواجه شدم که البته حل شد

gholami146
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 22:04 عصر
با سلام آیا از مهندسی معکوس در برنامه ها اطلاع دارید
زیرا این عملیات شما در صورتی که قادر به محافظت از سورس را نداشته باشید ....
قبلا در مورد آقای کرامتی توضیحی مختصر دادم و باید این رو هم اضافه کنم ایشان یک کرکر ماهر هستند و با کلیه نقایص در مهندسی معکوس آشنا هستند
این موارد را میشود براحتی در توضیحات ایشان در مورد قفل پرولاک که توسط ایشان طراحی گردیده است متوجه شد
وب سایت ایشان
www.novinmedia.com/

miladatashin
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 22:08 عصر
میشه قفلی درست کرد که حتی اگه کرکر سورس برنامه رو داشت برازم نتونه کرکش کنه.gholami146 احتمالا پست شما چون تبلیغ محسوب میشه حذف میشه

m.4.r.m
جمعه 04 مرداد 1392, 01:12 صبح
مهران جان من یه قفل نرم افزاری خیلی قوی دارم یه بارم گذاشتم اینجا بچه ها همه خوششون اومده بود البته اجرایی شو چون نه ocx داره نه چیزی خواستی بهت کمک می کنم قیمت هم یه درصد خواستی به ما بده چون علاوه بر سخت افزار سیستم چیز های دیگه هم ملاک هستند که باید باشه . خواستی بهم اطلاع بده

بهروز عباسی
جمعه 04 مرداد 1392, 11:42 صبح
میشه قفلی درست کرد که حتی اگه کرکر سورس برنامه رو داشت برازم نتونه کرکش کنه.gholami146 احتمالا پست شما چون تبلیغ محسوب میشه حذف میشه :متعجب:

فکر کنم درست متوجه منظورت نشدم ؛الان برنامه ها رو باهزار تکنیک میپیچونن ولی بازم به راحتی کرک میشه بعد شما میگی اگه سورس هم باشه نمیتونه کاریش کنه ؟؟ :متعجب:

چون آقای کرامتی مدیرکل هستند مشکلی با تبلیغ نیست:لبخند: (جسارت نشه) ،فکر کنم پرولاک جزو بهترین های حال حاضر باشه ارزش تبلیغ کردن داره تا دوستان محصولات درپیت خریداری نکنن.

مهران جان تاجایی که من متوجه شدم قفل شما سخت افزاریه این قفل ها امنیت خوبی دارن به شرطی که قسمت نرم افزاری رو به درستی پیاده سازی کنی (مواظب باش) درمورد زبان هم سعی کن با زبانی غیر VB بنویسی C یا Delphi البته ASM هم هست :D

نکته :اینو کلی میگم و نه فقط به مهران ؛اگه قراره چنین پروژه های انجام بدین یا باید خودتون ته مهندسی معکوس باشید یا از یک کارشناس خبره کمک بگیرید اگه قفل شما توی یک برنامه درست درمون و گرون استفاده بشه بعد نتونه امنیتش رو تامین کنه و شرکت سازنده ان برنامه دچار خسارت مالی بشه در یک کلام پوستتون کندست:لبخند: پس مواظب باشید.

توی بخش امنیت نرم افزار کمی جستجو کنید خوبه مثلا این تاپیک (قفل های نرم افزاری موجود در بازار ایران (http://barnamenevis.org/showthread.php?236552-%D9%82%D9%81%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)) مختصری در مورد چندتا از قفل ها توضی داده

miladatashin
جمعه 04 مرداد 1392, 11:56 صبح
:متعجب:

فکر کنم درست متوجه منظورت نشدم ؛الان برنامه ها رو باهزار تکنیک میپیچونن ولی بازم به راحتی کرک میشه بعد شما میگی اگه سورس هم باشه نمیتونه کاریش کنه ؟؟ :متعجب:

چون آقای کرامتی مدیرکل هستند مشکلی با تبلیغ نیست:لبخند: (جسارت نشه) ،فکر کنم پرولاک جزو بهترین های حال حاضر باشه ارزش تبلیغ کردن داره تا دوستان محصولات درپیت خریداری نکنن.

مهران جان تاجایی که من متوجه شدم قفل شما سخت افزاریه این قفل ها امنیت خوبی دارن به شرطی که قسمت نرم افزاری رو به درستی پیاده سازی کنی (مواظب باش) درمورد زبان هم سعی کن با زبانی غیر VB بنویسی C یا Delphi البته ASM هم هست :D

نکته :اینو کلی میگم و نه فقط به مهران ؛اگه قراره چنین پروژه های انجام بدین یا باید خودتون ته مهندسی معکوس باشید یا از یک کارشناس خبره کمک بگیرید اگه قفل شما توی یک برنامه درست درمون و گرون استفاده بشه بعد نتونه امنیتش رو تامین کنه و شرکت سازنده ان برنامه دچار خسارت مالی بشه در یک کلام پوستتون کندست:لبخند: پس مواظب باشید.

البته حق با شماست و هر قفلی چه سخت افزاری و چه نرم افزاری رو میشه کرک کرد. ولی میشه از شیوه هایی استفاده کرد که کد شدن در سورس وجود نداشته باشه حرفم تو پست قبلی رو اینجوری تصحیح میکنم: میشه قفلی درست مکرد که کرکر برای کرک کردن برنامه علاوه بر دسترسی به کد برنامه احتیاج به اطلاعات دیگه هم داشته باشه.

mehran901
جمعه 04 مرداد 1392, 14:11 عصر
از همه دوستان بابت نظراتشون تشکر میکنم

مهران جان من یه قفل نرم افزاری خیلی قوی دارم یه بارم گذاشتم اینجا بچه ها همه خوششون اومده بود البته اجرایی شو چون نه ocx داره نه چیزی خواستی بهت کمک می کنم قیمت هم یه درصد خواستی به ما بده چون علاوه بر سخت افزار سیستم چیز های دیگه هم ملاک هستند که باید باشه . خواستی بهم اطلاع بده

خیلی ممنون باهاتون حتما صحبت میکنم :x

:اینو کلی میگم و نه فقط به مهران ؛اگه قراره چنین پروژه های انجام بدین یا باید خودتون ته مهندسی معکوس باشید یا از یک کارشناس خبره کمک بگیرید اگه قفل شما توی یک برنامه درست درمون و گرون استفاده بشه بعد نتونه امنیتش رو تامین کنه و شرکت سازنده ان برنامه دچار خسارت مالی بشه در یک کلام پوستتون کندست پس مواظب باشید.

البته من تهش که نه ولی ی زمونی تو کار کرک بودم و اطلاعاتی دارم ، ممنون بهروز جام مخصوصا بابت :

بعد نتونه امنیتش رو تامین کنه و شرکت سازنده ان برنامه دچار خسارت مالی بشه در یک کلام پوستتون کندست پس مواظب باشید.

به نکته خیلی خوبی اشاره کردی :لبخند: البته کاربرهای ما اکثرا قشر دانش آموز هستن و چون نرم افزار و سخت افزار باید باهم مچ بشن کسی که نرم افزارو کرک میکنه باید سخت افزار رو هم مهندسی معکوس بزنه :متفکر:

آز آقای غلامی هم تشکر میکنم