PDA

View Full Version : برای همیشه با VB ...

moslem-visual
پنج شنبه 25 اسفند 1384, 14:47 عصر
سلام! من مسلم هستم و از امسال در رشته کامپیوتر و در مقطع متوسطه شروع به تحصیل کرده ام. از بچگی وقتی اسم برنامه نویسی به گوشم می خورد و یا جایی درباره اش میخواندم با خودم میگفتم اونا دیگه چه مخی هستند! که البته شاید تا چند سال پیش و قبل از زبان های شی گرا و تحت ویندوز برنامه نویسی اونقدر سخت بود که هر کسی نمیتونست به این دیار وارد بشه. شکر خدا که اکنون به برکت پیشرفت های حاصله افراد بیشتری میتوانند وارد این حرفه بشن. اما من، امسال از بخت خوشی که ما داشتیم، کتابها به کلی تغییر کرده و به جای QBasic و Pascal به تدریس Visual basic روی آورده شده! این اتفاق برای دیگر کتابها هم افتاده تا جایی که با گذراندن یک ترم تا الان Photoshop، Word، Excel، power point، Windows 1 & 2 و کتاب اول VB رو پاس کردیم! به این میگن یک رویکرد جدید و بروز از سوی آموزش و پرورش! تا الان که فکر میکنم بتونم در آینده در برنامه نویسی موفق باشم چون از لحاظ درک مسائل و پیدا کردن روش های جدید از دیگران موفق تر عمل کردم. وقتی دیروز با این سایت و فروم آشنا شدم واقعا خیالم راحت شد چون اگه جایی نیاز به راهنمایی داشتم میدونم که جوابی براش پیدا خواهم کرد. فقط یک سوال دارم، به نظر شما تا چند سال آینده اگر که شخصی بر زبانهای برنامه نویسی روز تسلط کافی داشته باشه میتونه از لحاظ شغل مطمئن باشه؟ اُمیدوارم که همینطور باشه! فعلا خدا نگهدار ...:متفکر:

ehsan_ansaripoor
جمعه 26 اسفند 1384, 00:13 صبح
دوست عزیز بنده که فکر می کنم بستگی داره بزارید یکم بیشتر توضیح بدم.

هر چه زبان های برنامه نویسی پیش رفته تر می شوند برنامه نویسی به یک نوعی راحت تر میشه و اضافه شدن Wizardها درون برنامه ها و به خصوص زبان های برنامه نویسی به اعتقاد بنده تا جایی پیش میره که هر کسی با اجرای یک Wizard و چندبار زدن کلید Next برنامه مورد نظر خودش را می تونه بسازه و با سلیقه خودش تغییرش بده. در طرف مقابل برنامه هایی هستند که واقعا متفاوته و هر کسی پس نوشتنش بر نمی یاد.

پس میشه این طوری نتیجه گیری کرد برنامه نویس وقتی میتونه از لحاظ شغل مطمئن باشه که قابلیت نوشتن برنامه هایی را داشته باشه که دیگران از نوشتن آن ناتوانند.

moslem-visual
جمعه 26 اسفند 1384, 11:13 صبح
ممنونم. بله آقای انصاری پور، کاملا حق با شماست. همیشه پیشرفت تکنولوِِژی برای یه عده بد بوده و برای عده ای دیگه مفید. از کساد شدن کار خشکشویی ها به خاطر ماشین لباس شویی تا گرافیست شدن هر انسان خوش ذوقی با فتوشاپ! اما به قول یکی از دبیران کامپیوترمون، همیشه افرادی توی این رشته موفق اند که ابتکار داشته باشند، و بتونن کاری برتر و جدیدتر از دیگری ارائه کنند. شاید مهمترین اصل موفقیت در هر زمینه ای همین باشه. میخواستم بدونم که VB.net چه امکانات و برتری هایی نسبت به VB 6.0 داره؟ به طور کلی تکنولوژی net. چی هست؟ خیلی ممنون از پاسخ شما.

ehsan_ansaripoor
جمعه 26 اسفند 1384, 18:18 عصر
میخواستم بدونم که VB.net چه امکانات و برتری هایی نسبت به VB 6.0 داره؟ به طور کلی تکنولوژی net. چی هست؟ خیلی ممنون از پاسخ شما.

دوست عزیز کل مجموعه Net. سکوی جدید ماکروسافت برای یکپارچه سازی زبانهای برنامه نویسی و پیشرفت کار در سطح شبکه های محلی و جهانی است.

اگر اغراق نکرده باشم VB.Net انقلابی کمتر از ایجاد خود ویژال بیسیک نیست.

در VB.Net یکسری از امکانات و ابزارهایی که صرفا در انحصار زبانهای برنامه نویسی خانواده C بود گنجونده شد و در واقع VB.Net یک زبان کامل برای هر سطح برنامه و برنامه نویس شد.

اگر اشتباه نکنم در یکی از سایتها در مورد محبوبترین زبان برنامه نویسی صحبت شده بود که VB.Net نام برده شده بود.

توصیه بنده هم به شما به عنوان یک کوچکتر این است که اگر واقعا در پی برنامه نویسی حرفه ای هستید و زبان مورد علاقه شما VB است VB.Net را شروع و ادامه بدید.

از صمیم قلب امیدوارم موفق باشید.

moslem-visual
جمعه 26 اسفند 1384, 19:26 عصر
آقای انصاری پور، واقعا از شما به خاطر لطفی که دارید ممنونم. پس اگر VB.net تا این حد کاربردی و پیشرفته باشه فکر میکنم باید وقت کافی رو براش بذارم و همراه با VB یادش بگیرم. این همون عمل به اصل برتری نسبت به افراد همتراز هستش! از آشنایی با شما بسیار خوشحال شدم و امیدوارم که در آینده هر وقت احتیاج به راهنمایی داشتم بنده رو قابل بدونید و کمکم کنید. خدا نگهدارتون باشه ...

mehrzad007
جمعه 26 اسفند 1384, 20:44 عصر
"فکر میکنم باید وقت کافی رو براش بذارم و همراه با VB یادش بگیرم"
بهتره همون اول دات نت رو یاد بگیری.........

محمد میرمصطفی
شنبه 27 اسفند 1384, 00:50 صبح
من هرگز ترس از بیکاری در برنامه‏نویسی نداشتم. الان 28 سالمه و از 20 سالگی برنامه می‏نویسم و تدریس می‏کنم. نمیگم کارم خوبه. میگم کار هست فقط باید دیدش.

moslem-visual
شنبه 27 اسفند 1384, 08:51 صبح
آقای مهرزاد، از راهنماییتون ممنونم و حتما VB.net رو در اولویت قرار خواهم داد اما چون برنامه درسیمون با VB تنظیم شده باید اون رو هم یاد بگیرم البته فکر کنم که همه مباحث VB در VB.net وجود داره چون از همون نسله.
آقای میر مصطفی، با صحبت هایی که از نزدیکان و اینبار از شما شنیدم، مطمئن شدم که اگه به دنبال کار بروم و تلاش خودم رو بکنم قطعا نا اُمید نخواهم شد، از شما خیلی ممنونم چون من رو برای ادامه راه مصمم کردید. خدا نگهدار ...

Payman62
شنبه 27 اسفند 1384, 16:28 عصر
علاقه هم در این راه خیلی مهمه چون کسی که برای این کار آفریده نشده باشه و به اصطلاح مخ این کار رو نداشته باشه نمیتونه در این راه موفق باشه. ولی انسان با علاقه نصفه راه رو طی میکنه. نصفه دیگر هم با زحمت و پشتکار طی میکنه و در نهایت یه برنامه نویس حرفه ای میشه.

ehsan_ansaripoor
شنبه 27 اسفند 1384, 18:45 عصر
آقای انصاری پور، واقعا از شما به خاطر لطفی که دارید ممنونم. پس اگر VB.net تا این حد کاربردی و پیشرفته باشه فکر میکنم باید وقت کافی رو براش بذارم و همراه با VB یادش بگیرم. این همون عمل به اصل برتری نسبت به افراد همتراز هستش! از آشنایی با شما بسیار خوشحال شدم و امیدوارم که در آینده هر وقت احتیاج به راهنمایی داشتم بنده رو قابل بدونید و کمکم کنید. خدا نگهدارتون باشه ...

دوست عزیز بنده هم از آشنایی با شما خوشحالم و امیدوارم بتوانم هم از شما یاد بگیرم و اگر در توانم بود یاد بدهم.