PDA

View Full Version : سوال: چه زمانی برای نصب برنامه نوشته شده روی کلاینت ها ،نیاز به نصب sql express هست و چه زمانی نیست ؟

ehsan_kamran
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 12:26 عصر
سلام
میخواستم بدونم که یه برنامه c# windows application که با sql کانکشن داشته باشه رو به چه روش هایی می شه نوشت که برای نصب نرم افزار نوشته شده روی کلاینت ها ، نیاز به نصب sql express نداشته باشه ؟

sohil_ww
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 12:37 عصر
منظورت اینه که برنامت با Sql کار می کنه ولی می خوای Sql نصب نکنی ؟!

danialafshari
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 12:40 عصر
سلام
میخواستم بدونم که یه برنامه c# windows application که با sql کانکشن داشته باشه رو به چه روش هایی می شه نوشت که برای نصب نرم افزار نوشته شده روی کلاینت ها ، نیاز به نصب sql express نداشته باشه ؟

باید باشه
ولی شنیدم sql compact نمیخواد...دقیق اطلاع ندارم
از sqlite هم میتونی استفاده کنی

sohil_ww
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 12:43 عصر
باید باشه
ولی شنیدم sql compact نمیخواد...دقیق اطلاع ندارم
از sqlite هم میتونی استفاده کنی

فکر نکنم بشه ها برنامه از پایگاه داده استفاده می کنه حتما باید Sql یا sqlite باشن !

ehsan_kamran
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 12:46 عصر
بله
من تو یه شرکتی دیدم که یه نرم افزاری با C#‎ , sql نوشته بودن و رو 20 تا کلاینت نصب شده بود فقط .net framework 4 نصب بود
چطوری میشه sql express نصب نکنیم ولی نرم افزار رو کلاینت ها به پایگاه داده روی سرور وصل بشن ؟؟؟
درضمن من به پایگاه داده که sql server باشه دسترسی دارم ولی چطوری فقط .net framwork رو کلاینت ها نصبه برام سواله ؟؟؟؟؟؟؟!!!!

danialafshari
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 12:52 عصر
فکر نکنم بشه ها برنامه از پایگاه داده استفاده می کنه حتما باید Sql یا sqlite باشن !
خوب دقت نکردید! من نوشتم باید باشه=باید نصب باشه. نگفتم باید بشه

بله
من تو یه شرکتی دیدم که یه نرم افزاری با C#‎‎‎‎ , sql نوشته بودن و رو 20 تا کلاینت نصب شده بود فقط .net framework 4 نصب بود
چطوری میشه sql express نصب نکنیم ولی نرم افزار رو کلاینت ها به پایگاه داده روی سرور وصل بشن ؟؟؟
درضمن من به پایگاه داده که sql server باشه دسترسی دارم ولی چطوری فقط .net framwork رو کلاینت ها نصبه برام سواله ؟؟؟؟؟؟؟!!!!

دوست عزیز اون شرکتی که میگی sql express روی سرور نصب بود و کلا کلاینت نیازی به sql نداره و همه به sql سیستم سرور وصل میشن

ehsan_kamran
جمعه 04 مرداد 1392, 00:31 صبح
کسی نمی تونه کمکی بکنه؟؟؟؟ :(

mahdi_7610
جمعه 04 مرداد 1392, 01:07 صبح
شما نیاز نیست روی هر کلاینت sql express یا sql management را نصب کنید.

sql روی سرور نصب میشه و روی کلاینت ها فقط کافیه برنامه را بزاری بعدش کانکشن را درست set کنی تا برنامه ها اطلاعات را توی sql که در سرور نصب شده درج و حذف و ویرایش کنند.