PDA

View Full Version : کمک لطفا: خطای database is read-only

Amin69
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 14:45 عصر
سلام بر دوستان...
من یه برنامه #C نوشتم که توش یه فایل sql ضمیمه دارم. برنامه به درستی کار میکنه ولی وقتی که روی سیستم دیگه اجراش می کنم این خطا رو میده:
Failed to update database "X.MDF" because the database is read-only.
اینم کانکشن sql :
"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\DataBase\StoreDB.mdf;Integrated Security=true;User Instance=true"
بنظرتون مشکلش چیه؟و چطوری میتونم خاصیت read-only رو عوض کنم؟

alias136790
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 23:43 عصر
من این مشکل رو دارم. اگه تو اینترنت یا این سایت بگردی یه سری اطلاعات راجع به Read_Write کردن دیتابیس میتونی پیدا کنی.
اما من نتونستم با استفاده از کد، حلش کنم. پس یه راه حل غیر اصولی پیدا کردم، اونم اینه که دیتابیس رو بذاری تو مسیری که Sql رو نصب کردی، مثلا این آدرس مال سیستم من هست:
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data
و سپس دیتابیس رو از این مسیر Attach (اتصال) کنی.
GoodLuck

Amin69
دوشنبه 07 مرداد 1392, 10:31 صبح
من این مشکل رو دارم. اگه تو اینترنت یا این سایت بگردی یه سری اطلاعات راجع به Read_Write کردن دیتابیس میتونی پیدا کنی.
اما من نتونستم با استفاده از کد، حلش کنم. پس یه راه حل غیر اصولی پیدا کردم، اونم اینه که دیتابیس رو بذاری تو مسیری که Sql رو نصب کردی، مثلا این آدرس مال سیستم من هست:
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data
و سپس دیتابیس رو از این مسیر Attach (اتصال) کنی.
GoodLuck
این راح برای یه برنامه داینامیک جواب میده اما مسیر نصب sql در سیستم مشتری رو به راحتی نمیشه بدست آورد!
منم هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم. برای فرار از این خطا مجبور شدم برنامه رو در درایو دیگه ای بجز c بریزم... اما نمیشه مشتری رو مجبور کرد که توی درایو c نریزه! میشه؟

SokooteShab1
شنبه 12 مرداد 1392, 23:15 عصر
اگه ویندوز 7 یا بالاتر کار می کنی Permission فولدری که دیتا بیس داخلش هست رو full Control تنظیم کن اگه خوب شد دستورش رو می تونی از اینترنت پیدا کنی و دفه اول که برنامه لود میشه اجراش کنی تا سطح دسترسی پوشه مورد نظر ّFull بشه.

pesare
یک شنبه 13 مرداد 1392, 00:33 صبح
برید جایی که برنامه رو نصب کردید , روی فایل دیتابیس راست کلیک کنید و تو قسمت attributes تیک گزینه Read-Only رو بردارید