PDA

View Full Version : استفاده از ادیتور پیشرفته tinymce

R_Rajaee_Rad
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 19:19 عصر
میخواستم از ادیتور tinymce استفاده کنم...تمام مراحل این راهنما (http://www.tugberkugurlu.com/archive/tinymce-html-text-editior-and-asp-net-mvc-setting-it-up-has-become-easy-with-nuget) رو انجام دادم
گفته بود باید این خط 13 رو به مدل اضافه کنی

using System;
using System.ComponentModel.DataAnnotations;
using System.Web.Mvc;

namespace TinyMCEJQueryMVCNuget.Models {

public class BlogPost {

public string Title { get; set; }
public DateTime PostedOn { get; set; }
public string Tags { get; set; }

[UIHint("tinymce_jquery_full"), AllowHtml]
public string Content { get; set; }

}
}

اما کل مدل برنامه من یه کلاس linq to sql هست و نمیدونم این تکه کد(خط 13) رو به کجای مدل اضافه کنم

ali_autumnal
شنبه 05 مرداد 1392, 12:35 عصر
سلام

منم از این editor استفاده می کنم. نیازی نیست به مدل این تکه کد رو اضافه کنید

UIHint("tinymce_jquery_full")
تنها ویژگی
AllowHtml رو اضافه کنید کافی هست.

در فایل یا در صفحه ای که می خواهید editor فعال بشه اسم یا نوع ورودی مورد نظر رو بهش بگید. برای مثال من پوشه tinymce رو در پوشه scripts قرار دادم. حالا کدهای زیر رو در صفحه ای که قرار است editor فعال بشه این ها رو نوشتم:

tinymce.init({
selector: "#Comment", //Or textarea or text
language: "fa",
menubar: false,
plugins: "autolink lists table image link media searchreplace print paste directionality fullscreen textcolor legacyoutput",
toolbar1: "undo,redo | cut copy paste | numlist bullist indent outdent | table link unlink image media | searchreplace print fullscreen",
toolbar2: "fontselect bold italic underline strikethrough | alignleft aligncenter alignright alignjustify ltr rtl | subscript superscript | forecolor backcolor",
font_formats: "\u0639\u0646\u0648\u0627\u0646=B Titr; \u0645\u062a\u0646\u0020\u062e\u0628\u0631=tahoma",
statusbar:false,
resize: false,
height: 360,
width: 670
});

R_Rajaee_Rad
شنبه 05 مرداد 1392, 18:24 عصر
سلام

منم از این editor استفاده می کنم. نیازی نیست به مدل این تکه کد رو اضافه کنید

UIHint("tinymce_jquery_full")
تنها ویژگی
AllowHtml رو اضافه کنید کافی هست.

در فایل یا در صفحه ای که می خواهید editor فعال بشه اسم یا نوع ورودی مورد نظر رو بهش بگید. برای مثال من پوشه tinymce رو در پوشه scripts قرار دادم. حالا کدهای زیر رو در صفحه ای که قرار است editor فعال بشه این ها رو نوشتم:

tinymce.init({
selector: "#Comment", //Or textarea or text
language: "fa",
menubar: false,
plugins: "autolink lists table image link media searchreplace print paste directionality fullscreen textcolor legacyoutput",
toolbar1: "undo,redo | cut copy paste | numlist bullist indent outdent | table link unlink image media | searchreplace print fullscreen",
toolbar2: "fontselect bold italic underline strikethrough | alignleft aligncenter alignright alignjustify ltr rtl | subscript superscript | forecolor backcolor",
font_formats: "\u0639\u0646\u0648\u0627\u0646=B Titr; \u0645\u062a\u0646\u0020\u062e\u0628\u0631=tahoma",
statusbar:false,
resize: false,
height: 360,
width: 670
});

ممنون
اما یک مشکلی هست وقتی فقط از
mode: "textareas", میکنم مشکلی نداره و به صورت ساده ادیتور لود میشه
اما وقتی تم یا این خصوصیات دیگه رو نوشتید مینویسم دیگه ادیتور بالا نمیاد
در ضمن فقط هم این کتابخونه رو لود کردم

<script type="text/javascript" src="@Url.Content("~/Scripts/tinymce/tiny_mce.js")"></script>

ali_autumnal
شنبه 05 مرداد 1392, 23:08 عصر
گروه tinymce نسخه های مختلفی از editor رو ارائه کرده. این خصوصیاتی که من نوشتم احتمالا واسه نسخه 4.0.1 هست و در نسخه های قبلی جواب نمیده.

کتاب خونه ای هم که اضافه کردید درست هست.

موفق باشید

R_Rajaee_Rad
یک شنبه 06 مرداد 1392, 03:30 صبح
گروه tinymce نسخه های مختلفی از editor رو ارائه کرده. این خصوصیاتی که من نوشتم احتمالا واسه نسخه 4.0.1 هست و در نسخه های قبلی جواب نمیده.

کتاب خونه ای هم که اضافه کردید درست هست.

موفق باشید
ممنونم//
nuget نسخه 3 رو نصب کرده بود..با ارتقا به آخرین نسخه مشکل حل شد
فقط اون زبان fa --فارسی---رو از کجا میشه پیدا کرد؟ نه توی بسته دانلودی بود نه توی سایتش

ali_autumnal
یک شنبه 06 مرداد 1392, 18:52 عصر
شما باید در سایت tinymce زبان فارسی رو دانلود کنید و فایل دانلود شده که حاوی کتابخانه جی کوری هست رو در پوشه lang کپی کنید

SianiD
شنبه 02 شهریور 1392, 08:49 صبح
من تمام این مراحل رو رفتم ولی باز نمیشه !!
میشه یبار دیگه مرحله به مرحله بگین

R_Rajaee_Rad
شنبه 02 شهریور 1392, 17:25 عصر
www.tinymce.com/wiki.php