PDA

View Full Version : جلوگیری از ثبت نام قبل از پرداخت الکترونیکی

setareh2013
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 21:36 عصر
با سلام
من داخل سایتم یک فرم ثبت نام دارم و می خوام تا وقتی شخصی وارد بخش پرداخت الکترونیکی نشده و وجه مورد نظر رو پرداخت نکرده اجازه ی ثبت نام نداشته باشه .
باید چه کار کنم ؟

bomb23
جمعه 04 مرداد 1392, 01:20 صبح
سلام شما باید یه جدولی مثه سبد خرید سایتای فروشگاهی تو دیتا بیس درست کنی . به نظم اینطور عمل کنید:
هر وقت کسی خواست مبلغو پرداخت کنه یه رکورد از اون جدول براش بسازید . یه فیلد Valid براش بذارید از نوع بیت false پیش فرض . هر وقت پرداختش تموم شد true کنیدش . بعد موقع ثبت نام این فیلد رو چک کنید اگه true بود بذارید ثبت نام کنه وگرنه response کنیدش.
موفق باشد

setareh2013
جمعه 04 مرداد 1392, 13:36 عصر
موضوع اینه که برای پرداخت از درگاه پرداختی مثل jahanpay استفاده می شه اونها هم پرداخت رو داخل سایت خودشون ثبت می کنند و یک کد رهگیری به پرداخت کننده میدن که پرداخت کننده باید این کد رهگیری رو در هنگام ثبت نام وارد کنه و ممکنه یک کد اشتباه وارد کنه و اطلاعات ثبت بشه و بعدا مدیر هنگام چک کردن بفهمه که این کد اشتباه بوده .

joker
جمعه 04 مرداد 1392, 13:39 عصر
اين همه درگاه پرداخت درست حسابي ، خب روي يكي ديگه شون سوئچ كن كه همون لحظه جواب پرداخت را بهت ميده. زرين پال - payline و...

اديت :‌اضافه : اين درگاه هم مثل بقيه داره كار ميكنه ، روش كار كردن با api هايي كه ميده رابايد درست كنيد سمت خودتون .

bomb23
جمعه 04 مرداد 1392, 14:06 عصر
این چیز سختی نیست. درگاه واسطه هم یه جوابی به شما در خصوص درخواستی که داشتید میده که معمولا یه سری عدده که هر کدوم یه معنی داره مثلا 12 یعنی پرداخت موفقیت آمیز بود! به هیچ وجه درگاه واسطه به کاربر چیزی برنمیگردونه جز شماره پیگیری، قبل اون براتون کد مورد نظرو میفرسته!

setareh2013
جمعه 05 مهر 1392, 10:21 صبح
من از پارس پال و پی لاین کدها رو گرفتم ولی نمی دونم چه طوری ازشون استفاده کنم . می تونین راهنماییم کنید ؟

setareh2013
شنبه 06 مهر 1392, 20:01 عصر
چه کار کنم هر چی به pay line پیام میدم میگه از برنامه نویس کمک بگیرید !!!!
چه طوری از این کدها استفاده کنم ؟

merlin425
شنبه 06 مهر 1392, 20:49 عصر
سلام شما باید یه جدولی مثه سبد خرید سایتای فروشگاهی تو دیتا بیس درست کنی . به نظم اینطور عمل کنید:
هر وقت کسی خواست مبلغو پرداخت کنه یه رکورد از اون جدول براش بسازید . یه فیلد Valid براش بذارید از نوع بیت false پیش فرض . هر وقت پرداختش تموم شد true کنیدش . بعد موقع ثبت نام این فیلد رو چک کنید اگه true بود بذارید ثبت نام کنه وگرنه response کنیدش.
موفق باشد

منظور شما استفاده از Cookie ؟؟؟

اگه منظورتون اینه بهتر نیست طرف اول ثبت نام کنه به صورت پیش فرض deactive باشه بعد وقتی حسایشو شارژ کرد فیلد Activate اون true بشه???

setareh2013
یک شنبه 07 مهر 1392, 07:51 صبح
حالا با payline چه کار کنم ؟

setareh2013
یک شنبه 07 مهر 1392, 19:52 عصر
کسی نمی تونه راهنماییم کنه ؟