PDA

View Full Version : مشکل در gridview

marya101000
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 23:47 عصر
سلام دوستان
من یک سوال نسبتا اسون دارم

من یک گرید ویو دارم و به sqldatasource وصل است

من برای این گرید ویو یک دکمه آپدیت گذاشتم که وقتی بر رویش کلیک کنم قادر باشم فیلد های گریدویو رو اپ دیت کنم ولی الان یک مشکل هست

اونم اینه که وقتی دکمه آپدیت رو میزن فیلدها اماده ویرایش می شوند و مقدار را که وارد میکنم و دکمه آپدیت رو میزنم آپ دیت نمیشه یعنی هیچ تغییری نمیکن

حالا یک نکته ی مهم من جدول پایگاه داده ام رو به وسیله یک دیتالیست پر میکنم

حالا اصل ماجرا اینجاس اون رکوردهایی رو که با دیتا لیست پر کرده ام نمیشه در گریدویو اپ دیت کنم

ولی اگر برم در پایگاه داده sql و دستی داده وارد کنم قایل اپدیت شدن در گرید ویو است واقعا عجیب

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی هست بتونه کمکم کن

asp سی شارپ

پایگاه داد sql

marya101000
جمعه 04 مرداد 1392, 01:46 صبح
یعنی کسی سوال به این اسونی رو بلد نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

واقعا ککککککککککک

bomb23
جمعه 04 مرداد 1392, 02:07 صبح
سلام اینکه از وارد کردن داده در sql داده هاتون عوض میشه چیز عجیبی نیست چون بایندتون درست بوده و شما مشکلتون تو آپدیته . خب کد بذارید ما که علم غیب نداریم بدونیم چی نوشتید؟

marya101000
جمعه 04 مرداد 1392, 02:16 صبح
سلام اینکه از وارد کردن داده در sql داده هاتون عوض میشه چیز عجیبی نیست چون بایندتون درست بوده و شما مشکلتون تو آپدیته . خب کد بذارید ما که علم غیب نداریم بدونیم چی نوشتید؟

نه اقا ببنید شما منظورمو خوب نفهمیدید من اصلا از کد استفاده نکردم

ببنید من تو یک صفحم یک دیتا لیست دارم که اطلاعات را وارد میکنم و در پایگاه داده ذخیره میشه

و در یک صفحه دیگه ام هم یک گریدویو دارم که همون اطلاعاتی که ذخیره شده رو نشون میده
حالا بنده یک دکمه به گرید ویو گذاشتم که اگر کاربر دلش خواست بتونه اطلاعات را تغییر بده
همین طور که میدانید گرید ویو یک تیک داره میزنید خودش یک دکمه Edit اضافه میکنه

حالا مشکل همین جاست که من دکمه ویرایش رو میزنم اطلاعات رو تغییر میدم ولی تغییر نمیکنن

ولی

اگر خودم برم و یک رکورد در پایگاه داده پر کنم اون رو میتونم در گرید ویو ویرایش کنم

پس مشکل بنده زمانی است که اطلاعات را با دیتا لیست ذخیره میکنم در پایگاه داده
اگر من مستقیما به پایگاه داده رجوع کرده و اطلاعاتی رو وارد بکنم توسط گرید ویو قایل اپ دیت شدن و یا حتی حذف شدن رکود است

برای همین میگم عجیب

marya101000
جمعه 04 مرداد 1392, 02:20 صبح
دوستان ضمنا یک چیزی رو هم بگم

بنده غیر از گرید ویو ، دیتا لیست هم امتحان کردم باز همون مشکل را دارد
یعنی نیم تونم آپدیت کنم

نمی دونم مشکل از sqldatasource ایا ؟؟؟؟

من هر دو تیک اپدیت و دیلیت رو هم زدم پس مشکل چی میتونه باش :افسرده:

bomb23
جمعه 04 مرداد 1392, 02:39 صبح
لطفا فایل قرار بدید و DB اینجوری فک نکنم کسی بتونه کمک کنه.

ali_khodayar
جمعه 04 مرداد 1392, 02:47 صبح
اونطور که من متوجه شدم شما تقریبآ به صورت ویزاردی دارین این کارها رو انجام میدین. توی ویزاردی هم این مشکلات هست. اگر بتونی تمام کارها رو با کد نویسی انجام بدی مشکلت حل میشه .

samanelf
جمعه 04 مرداد 1392, 02:50 صبح
منم این مشکلو داشتم با کد حل میشه اگه میخواین نمونه کد بزارم؟

marya101000
جمعه 04 مرداد 1392, 02:51 صبح
اونطور که من متوجه شدم شما تقریبآ به صورت ویزاردی دارین این کارها رو انجام میدین. توی ویزاردی هم این مشکلات هست. اگر بتونی تمام کارها رو با کد نویسی انجام بدی مشکلت حل میشه .

اخه نمیدونم چرا چنین مشکلی باید پیش بیاد

یک پروژه کوچیک درس کردم همین کار رو با ویزارد انجام دادم انجام گرفت ولی در پروژه من انجام نمیگیره متاسفانه

marya101000
جمعه 04 مرداد 1392, 02:52 صبح
منم این مشکلو داشتم با کد حل میشه اگه میخواین نمونه کد بزارم؟

لطف میکنید اگه این کار رو بکنید مرسی

marya101000
جمعه 04 مرداد 1392, 02:53 صبح
لطفا فایل قرار بدید و DB اینجوری فک نکنم کسی بتونه کمک کنه.

دوست عزیز پروژه سنگین نمیشه آپلود کنم چندین فرم هس
من یک پروژه کوچگ درست کردم این کار انجام میگیره

نمیدونم علت چی میتونه باش در پروژهاصلیم انجام نمیگیره :(

bomb23
جمعه 04 مرداد 1392, 03:06 صبح
همین فرم مورد نظر رو قرار بدید . وگرنه دوستان راست میگن با کد بنویسید.

marya101000
جمعه 04 مرداد 1392, 03:19 صبح
همین فرم مورد نظر رو قرار بدید . وگرنه دوستان راست میگن با کد بنویسید.

خخخخخخخخخخخخخخ مشکلشو فهمیدم :کف:

عجب خنگایی هستن با این کد نویسیشون :شیطان:یک چیزو ویزاد گفتم انجام بدم اعصابم خورد کردددددددددددد

بچه ها و کسانی که این مشکل دارید

بزارید نشونتون بدم چی کار باید بکنید
شرط where رو فقط میزاید برای فیلد اصلی
اون اقایی که asp رو طراحی کرده بهش گفت تمام فیدها رو با هم چک کن سیستم بنده خدا هنگ میکن جواب نمید

من تمام and ها رو حذف کردم فقط مقایسه رو با فیلد اصلی گذاشتم درسسسسسست شد
مرسی از همه دوستااااااااان
:قهقهه:

UpdateCommand="UPDATE [orders] SET [MemberName] = @MemberName, [OrderDate] = @OrderDate, [OrderSendDate] = @OrderSendDate, [Name] = @Name, [Address] = @Address, [County] = @County, [PostCode] = @PostCode, [Country] = @Country, [Total] = @Total, [confirm] = @confirm WHERE [orderID] = @original_orderID">

ali_khodayar
جمعه 04 مرداد 1392, 03:24 صبح
اخه نمیدونم چرا چنین مشکلی باید پیش بیاد

یک پروژه کوچیک درس کردم همین کار رو با ویزارد انجام دادم انجام گرفت ولی در پروژه من انجام نمیگیره متاسفانه

خب به همین علت است که میگم از کد استفاده کنید. برنامه های ویزاردی یه بار جواب میده یه بار جواب نمیده و مشکل رو هم نمیشه دقیق پیدا کرد .اما اگر از کد استفاده کنید ، برنامه جواب هم نده با یه Trace کردن میشه مشکل رو پیدا کرد. (فقط کد) (بیخیال ویزارد)