PDA

View Full Version : سوال: ثبت مقادیر در دیتا بیس INSERT int & return string

moslem_f
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 23:09 عصر
سلام عرض ادب و خسته نباشید نماز روز های مدیران و دوستان گرامی قبول درگاه خداوند منان مشکلمو زیاد سرچ کردم کسی از دوستان هم نبود که سوال کنم تو انجمن هم سرچ زدم به نتیجه نرسیدم چون سوالم کمی مشکل بود و نمیشد که به صورت کلمات کلیدی سرچش کنم :عصبانی++: :ناراحت: بیشتتر توضیح میدم ؛

یک دیتا بیس درست کردم به اسم testdb داخل دیتا بیس تیبلی به اسم users درست کردم که چندین فیلد داره سوال من این هست که چرا وقتی هنگام ساخت تیبل users فیلد هایی که datatype شون رو integer برای اونها قرار دادم موقع بازگشت و یا همون return کردنشون و یا به قولی نمایش دادنشون وقتی خروجی میگیرم با توجه به عدد بودن مقدار داخل فیلد و integer بودن datatype مثل فیلد ID وقتی به برای تست datatype میام به شکل زیر با تابع var_dump خروجی میگیرم datatype رو strign نمایش میده می خوام بدونم علت چیه و چه طوری میشه عدد ثبت کرد و عدد خروجی داشت و آیای ثبت عدد و خروجی رشته مهم نیست ؟

var_dump($row['id']);

نتیجه در حلقه while

string '33' (length=2) string '24' (length=2) string '4' (length=1) string '3' (length=1) string '2' (length=1) string '1' (length=1)

با تشکر
ارادتمند : مسلم فلاح نیت

engmmrj
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 23:38 عصر
معلومه که به مشکل میخورد چون mysql dataytpe integer نداره باید datatype رو int بگذارید .

engmmrj
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 23:45 عصر
ببخشید اشتباه شد باید int بگذارید

moslem_f
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 23:54 عصر
متوجه نمیشم ! ببخشید اما من هنگام ساخت مثلا فیلد ID نوع و یا همون DataType رو هم برابر با int قرار دادم دیگه ؟
ولی من الان یه چیز دیگه متوجه شدم اونم این که DataType MySql & PHP به هم ارتباطی ندارن یعنی نوع داده ای که برای اون فیلد در دیتا بیس انتخاب کردم ربطی به نوع داده در پیاچپی نداره پس صرفا باید خودم این تبدیل DataType رو هنگام خروجی گرفتن انجام بدم حالا سوال این هست که من برای نمایش تمام rows های Table users از while استفاده کردم حالا برای این که بهش بگم که DataType هایی که در MySql قرار دادم در هنگام خروجی توسط PHP با همون DataType های MySql نمایش بده باید چی کار کار کنم راهی نیست ؟

engmmrj
جمعه 04 مرداد 1392, 00:07 صبح
لطفا کدتون رو بگذارید تا بتوانیم راهنمایتون کنیم .
چشم بسته که نمیشه راهمایی کنیم !