PDA

View Full Version : سوال: نصب دیتابیس توسط کد یا هنگام ستاپ

bomb23
جمعه 04 مرداد 1392, 02:02 صبح
سلام.
من یه سوال دارم وقتی من یه برنامه دارم و از MS Sql استفاده میکنم میخوام اینو انتقالش بدم به سیستم طرف، حالا با هر روشی آیا امکانش هست آدم نره دستی دیتابیسو تو Sql Server اتچ یا ری استور نکنه ، یعنی اینکارو با کد یا زمان ستاپ ساختن ممکن کنه؟
با تشکر

drsina
جمعه 04 مرداد 1392, 02:08 صبح
سوالتو نفهمیدم !
اگه میخوای با SQL تو کامپیوتر طرف کد وارد کنی که باید Managment studio رو نصب کنی !
اگه میخوای ازش استفاده کنی که میتونی exe کنی ولی به نظر من برای این کار Installshield از همه بهتره ؛ هرچند میتونی از IEXpress Wizard هم استفاده کنی !

اگه می خوای با سی شارپ به دیتابیس لینک بدی که از Get CurentDirectory() استفاده کن .

bomb23
جمعه 04 مرداد 1392, 02:29 صبح
آقا تو فرض کن یه برنامه نوشتی که DB داره بعد وقتی میخوای ببری رو سیستم مشتری آیا دیتا بیس رو دستی کپی میکنی تو اون پوشش بعد Attach میکنی؟ یا روشی هست که دیتا بیس بره اتچ بشه خودش؟
اون جمله آخر که بهش لینک بدمو میدونم ولی خب چطور attachesh کنم تو SQL ?

bomb23
جمعه 04 مرداد 1392, 12:58 عصر
کسی نبود کمک کنه؟

mehdy.programmer
جمعه 04 مرداد 1392, 13:48 عصر
این سوال منم هست! لطفا اونایی که تجربه ی این کارو دارن جواب بدن که بهترین روش برای نصب و استفاده از دیتابس SQL server که با management Studio ساخته شده چیه؟

omidrayaneh.68
جمعه 04 مرداد 1392, 14:14 عصر
زیاد متوجه نشدم سوالتو اما اگه میخای میتونی از SQL Express استفاده کنی که ماله خود visual هستش میتونی یه کلاس هم درست کنی و اونجا به صورت زیر اتچ کنی که کد نویسی انجام بشه بعد که ستاپ دریت میکنی یه تیک هیت که ماله اس کیوال اکسپرس هستش اونو میزنی و ستاپو میسازی البته .net فریمورک فراموش نشه اونوقت رو هر سیستمی میخای میتونی اجرا کنی بدون نصب اسکیول و این چیزا
static SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\DB.mdf;integrated security=true;User Instance=True");

bomb23
شنبه 05 مرداد 1392, 12:54 عصر
آقا نبود کسی کمک کنه؟ الان ما این همه نرم افزار خارجی نصب میکنیم اونا فایل .mdf به ما نمیدن که اونا رو خودمون به Sql اتچ کنیم! اونا چطور ستاپشونو ساختن که پایگاه داده خودش با ستاپ اتچ میشه؟!

danialafshari
شنبه 05 مرداد 1392, 13:04 عصر
آقا نبود کسی کمک کنه؟ الان ما این همه نرم افزار خارجی نصب میکنیم اونا فایل .mdf به ما نمیدن که اونا رو خودمون به Sql اتچ کنیم! اونا چطور ستاپشونو ساختن که پایگاه داده خودش با ستاپ اتچ میشه؟!

دوستان که جواب دادند !
جوابش هم همین صبح دادم
اگر کانکشنت به صورت زیر باشه برنامه به محض وجود sql خودش اتچ می کنه و نیازی به اتچ از طرف شما نیست

static SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\DB.mdf;integrated security=true;User Instance=True");
http://www.connectionstrings.com/sql-server-2008

mz6488
شنبه 05 مرداد 1392, 14:07 عصر
من نمیدونم چرا جا افتاده دیتابیس روی sql management اتچ بشه سرعتش زیادتر میشه آقا بر قرض که زیاده اگه زیاد باشه تغییرش تو حجم اطلاعاتی فوق بالاست.در حد نرم افزارهای حسابداری هم با express عالیه.ولی اگه بخواین تحت شبکه کار کنید تا اونجایی که من میدونم باید از sql management استفاده کنید.این موضوعی که گفتم متاسفانه خیلی شایع شده.

Tiam121
شنبه 05 مرداد 1392, 14:15 عصر
میشه به صورت خودکار و با کد نویسی تو C# یا اسکریپت نویسی توی install sheild این کارو بکنی.آموزشش هم توی همین سایت دوستان گذاشتن

اوبالیت به بو
دوشنبه 05 خرداد 1393, 13:20 عصر
میشه کاری کرد به صورت خودکار با نرم افزار Setup ساز دیتابایس و SQL Server با هم نصب بشند؟ بدون نیاز به هیچ کار اضافه ای؟