PDA

View Full Version : سوال: غیر فعال کردن یک تکست باکس برای ورود اطلاعات توسط کاربر و پر کردن آن به صورت اتوماتیک

sajadzare
جمعه 04 مرداد 1392, 16:56 عصر
من یه تکست باکس دارم که مقدار کد بایگانی رو در اون میخوام قرار بدم این مقدار باید به صورت اتوماتیک پر بشه به این صورت که مقدار اون برابر باشه با تعداد سطرهای جدولم +1
و کاربر نخواد این تکست باکس رو دستی مقدار بده و فقط تکست باکس های بعدی رو بخواد پر کنه.

در ضمن من یه گریدویو برای مشاهده اطلاعات و نشون دادن به کاربر توی فرمم دارم.
همچنین میخوام اون تکست باکس علاوه بر اینکه قابل مشاهده توسط کابر هست ولی قابلیت ورود اطلاعات رو نداشته باشه اصلا فوکوسی روی اون انجام نشه.

لطفا منو راهنمایی کنید و کدشو برام بنویسین

danialafshari
جمعه 04 مرداد 1392, 17:43 عصر
سلام
خودمم برای کارم به تازگی یک همچین چیزی درست کردم (بدون نیاز به بانک)
ابتدا بهتره یک کتاب برای آموزش سی شارپ مطالعه کنید تا از سوال های تکراری جلوگیری بشه
و بعد برای اینکار بیا Textbox رو Enabled رو برابر False کن و یک متغیر از نوع int بزار برای Counter و در دکمه ی ثبت به ازای هر ثبت یکی بهش اضافه بشه

لطفا منو راهنمایی کنید و کدشو برام بنویسین
اینم راهنمایی، کدش با شما
کد نویسی کنید تا لذت کار رو ببرید نه کپی! معما چو حل گشت آسان گردد
موفق باشه

sajadzare
جمعه 04 مرداد 1392, 18:18 عصر
:قهقهه: دوست عزیز ممنون از راهنماییتون . البته که کدنویسی لذت بخشه ولی چیزی که میشه سریع یاد گرفت و اصول صحیح کار رو دید چرا وقت تلف کنم و آزمون و خطا کنم به جای وقت تلف کردن وقت میذارم ببینم کدی که نوشته شده مفهومش چیه من فقط کپی نمیکنم میدونم اگه کپی تنها باشه دانش افزوده نمیشه..... حالا هم اگه زحمتی نیست کدشو بذارین.

danialafshari
جمعه 04 مرداد 1392, 18:28 عصر
سلام
برنامه نویسی آزمون خطاس
اینقدر باید کد بزنی و بالا پائینش کنی تا چیزی که می خوای رو بدست بیاری
تمام برنامه نویسا این کارو انجام میدن یعنی وقت تلف میکنن؟

به جای وقت تلف کردن وقت میذارم ببینم کدی که نوشته شده مفهومش چیه
یه برنامه نویس وقت گذاشته و اون کد رو آماده کرده... اگه کسی ننوشته باشه شما باید قیدشو بزنید؟
همونطور که گفتم
معما چو حل گشت آسان گردد
تحلیل خوبه ولی نه برای 1+1 ی که برای افراد مبتدی باعث بالا رفتم قدرت تحلیلشون میشه
براتون آرزوی موفقیت می کنم

roolinjax
جمعه 04 مرداد 1392, 18:33 عصر
سلام
خوشگلم این راهی که میخوای انجام بدی ممکنه به مشکل برسونه شما رو
این فیلدی که میگید توی جدول کلیده ؟ ممکنه اطلاعات از این جدول حذف بشه ؟
اکر جواب هر دو سوال مثبته ، پیدا کردن تعداد رکورد ها کار درستی نیست چون ممکنه در اثر حذف فقط یک رکورد شماره آخرین رکوردی که بهتون در ثبت بعدی میده مال رکورد دیگه ای باشه و این یعنی ارور !!!!!
بهترین راه اینه که شما max فیلد مورد نظر رو بگیری و +1 کنی اینطوری هیچوقت فیلد مذکور مقدار تکراری نخواهد گرفت به هیج من الوجوه ...

sajadzare
جمعه 04 مرداد 1392, 18:48 عصر
فکر کنم این کانتر غیر اصولی باشه چون من نوشتم کدشو ولی فقط تا زمانی که توی فرم هستم یکی یکی اضافه میشه و وقتی از فرم خارج میشم و بعد دوباره برنامه رو اجرا میکنم دوباره مقدار کانتر میشه 1 --- در صورتی که من میخوام همیشه تعداد سطرهای گریدویو رو بشماره یکی بهش اضافه کنه

sajadzare
جمعه 04 مرداد 1392, 18:52 عصر
roolinjax عزیز ممنون از راهنماییت من کلید اصلی ندارم یعنی نیازی به ارتباط جداولم نیست همش یه جدوله.

roolinjax
جمعه 04 مرداد 1392, 18:55 عصر
بهترین کار همون خوندن از خود بانک در لحظه ی ارتکاب عمله !!!!!!:لبخند:
راه دیگه ذخیره ی این عدد در یه گوشه از سیستم هست (مثل ذخیره در فایل setting مربوط به برنامه) که باز اصولی نیست چون ممکنه پاک بشه