PDA

View Full Version : سوال: فوری فوری:نحوه نوشتن کد سبد خرید(اینطور نوشتن صحیح هست یانه؟)

SONITAJ
جمعه 04 مرداد 1392, 17:18 عصر
سلام من برای تک تک محصولات بدون اینکه اطلاعات را از پایگاه داده بخونم قراره با استفاده از سشن کد سفارش هر محصول توی سبد خرید را اینجوری بنویسم ولی آیا ان نوع نوشتن من برای هر محصول صحیح هست؟چیزی باید اضافه یا کم کنم؟

<?php
session_start();
require'card';
?>
<!doctype html>
<html>
<head>
<meta charset="utf8"/>
<title></title>
</head>

<body>
<?php
//mahsol aval
$card->set(array('id'=>1,'num'=>4,'name'=>'name1','unit'=>1200))
if($card->save()){
print_r($catd->getAll(json));
}
else{
print_r($card->getErrord());
}
echo 'total:' .$card->totaal;
?>
<body>
</html>

من این کد را توی صفحه ایی نوشتم که عکس محصولات رانوشتم آیا صحیح نوشتم؟
برای حذف محصول با استفاده از تابع destroy یا ()destroyAll آیا فقط گذاشتن آی دی محصول کفایت می کنه؟

destroy('id'=>1);
// or
destroyAll('id'=>1);

لطفا راهنمایی می فرمایید؟

SONITAJ
شنبه 05 مرداد 1392, 00:32 صبح
لطفا یکی من را راهنمایی می کنه؟خواهش می کنم.

MMSHFE
شنبه 05 مرداد 1392, 08:16 صبح
شما باید توی سشن یک آرایه دو بعدی ایجاد کنید که بعد اول، id محصولات انتخاب شده و بعد دوم تعداد هر محصول هست. بعد توی تابع destroy با گرفتن id، توی سشن دنبالش بگردین و اگه پیدا شد، یکی از تعداد کم کنید و اگه صفر شد، کلاً اون محصول رو حذف کنید و توی destroyAll با گرفتن id کلاً خونه مربوط به اون محصول رو از سبد خرید حذف کنید. کار سختی نیست.

wallfa
شنبه 05 مرداد 1392, 13:17 عصر
راه حل بهتر ، ذخیره در پایگاه داده ها بر اساس آی پی کاربر است که زمان دستوری شدن آن چیزی حدود 5 روز باشد .

SONITAJ
شنبه 05 مرداد 1392, 21:18 عصر
کار سختی نیست حق با شما هست ولی من یه کم گیج شدم. چرا اگر پایگاه داده را توی سبد خرید درگیر نکنم بهتره ؟یا نه اگر بذارم بهتر است؟
من فقط توی آرایه قیمت و id محصولات را تعریف کنم وبقیه گزینه ها مثل نام محصول ،رنگ ،طرح و... موقع ثبت محصول توسط مشتری توی پیش فاکتور به اون نشان دهم؟اینجوری بهتره یانه؟
استاد شهرکی من توی موارد این چنینی گیج شدم و سردرگم که هنوز موفق نشدم کد مربوط به سبد خرید (قسمت php اون را تکمیل کنم.)من ظاهر سبد را با جاوا وcss تکمیل کردم و اینگونه موارد باعث شده توی کد سمت سرور و ثبت سفارش توی پایگاه داده گیج بشوم و نتوانم کامل کنم کد را .لطفا یک توضیح کامل فارسی دراین باره برام می دهید.
ممنونم

MMSHFE
یک شنبه 06 مرداد 1392, 08:18 صبح
ببینید، مواردی مثل سبد خرید و... موقت هستن و ممکنه مشتری اصلاً خرید رو ثبت نکنه. بنابراین، درگیرکردن منابع فیزیکی مثل دیسک که بیشتر برای نگهداریهای Permanent بکار میرن، از نظر اصولی صحیح نیست. بعلاوه مشکلات دیگری هم با این کار بوجود میاد مثل پاک کردن سبد خرید با خروج از سایت و... بنابراین بهتره فقط وقتی از دیتابیس برای سبد خرید استفاده کنید که صرفاً اعضای سایت امکان خرید داشته باشن و بخواین وقتی یک سفارش خرید میدن، حتی با خروج از سایت، مجدداً در ورود بعدی اطلاعات سبد خرید بازیابی بشه. اینکه فقط id و تعداد رو بگذارین خوبه (قیمت رو نمیدونم چرا میگذارین چون توی جدول محصولات قاعدتاً باید وجود داشته باشه).