PDA

View Full Version : انتخاب آیتم دلخواه از کمبوباکس متثل به بانک

programerinfonet
شنبه 05 مرداد 1392, 12:26 عصر
سلام دوستان
خسته نباشید
من یک کمبو باکس دارم که متصله به بانک و اسامی شهرها رو نشون میده
حالا مشکل اینجاست کع وقتی یک سطر رو از گریدویو انتخاب می کنم و ویرایش رو میزنم دادهاهی اون سطر میاد تو تکست باکس ها اما کمبوباکس اون شهری که تو اون سطر بود رو نشون نمیده و همون اولین شهری که تو جدول هست رو نشون میده
حالا من چی کار کنم که کمبوباکس لیست همه ی شهرها رو بیاره اما آیتم انتخابی پیش فرضش بشاه اون شهری که توی اون سطر انتخابی بوده ؟؟؟
ممنون

setareh masompoor
شنبه 05 مرداد 1392, 12:58 عصر
اگه درست متوجه سوالت شده باشم شما ميخواي بعد از انتخاب يه سطر از گريد ويو عنصر انتخابي از كمبو باكست هم همون شهري باشه كه تو اون گريد هست
براي اينكار بايد از اين دستور استفاده كني:
107998

programerinfonet
شنبه 05 مرداد 1392, 13:44 عصر
نه منظورم این نبود
کمبوباکس من از فیلد شهرهای جدول پر شده
یعنی کمبوباکس در حالت معمولیش 32 تا شهر آیتماشن من میخوام آیتم پیش فرضش اسم شهری باشه که تو گریدویو انتخاب کردم . مثلأ من تو گرید یک رکوردی رو انتخاب کزدم که شهرش هست تهران . حالا میخوام آیتم انتخابی کمبوباکس از میان اون 32 تا شهر بشه تهران

khokhan
شنبه 05 مرداد 1392, 13:56 عصر
نه منظورم این نبود
کمبوباکس من از فیلد شهرهای جدول پر شده
یعنی کمبوباکس در حالت معمولیش 32 تا شهر آیتماشن من میخوام آیتم پیش فرضش اسم شهری باشه که تو گریدویو انتخاب کردم . مثلأ من تو گرید یک رکوردی رو انتخاب کزدم که شهرش هست تهران . حالا میخوام آیتم انتخابی کمبوباکس از میان اون 32 تا شهر بشه تهران
می تونی آیتم پیش فرض کمبو باکس رو در رویداد cell click و یا در رویداد row enter گرید تعریف کنی

programerinfonet
شنبه 05 مرداد 1392, 14:33 عصر
مشکلم رو فهمیدم که از نوع کمبوباکسه کمبوباکسه خود سی شارپ مشکلی نداره . چون از کامپوننت dev component آستفاده می کنم مشکل داره با چه کدی میشه یکی از آیتم های کمبوباکس ایکس شرکت dev component رو انتخاب کرد ؟

khokhan
شنبه 05 مرداد 1392, 18:47 عصر
مشکلم رو فهمیدم که از نوع کمبوباکسه کمبوباکسه خود سی شارپ مشکلی نداره . چون از کامپوننت dev component آستفاده می کنم مشکل داره با چه کدی میشه یکی از آیتم های کمبوباکس ایکس شرکت dev component رو انتخاب کرد ؟
یه سمپل براتون درست کردم ببینین با این مشکلتون حل می شه
وقتی توی دیتاگرید دات نت بار ردیفی رو انتخاب می کنین توی کمبو باکس هم متناسب با ستون خاصی از دیتا گرید آیتمش عوض می شه :لبخند:
چون حجمش زیاد می شد فایل dll دات نت بار رو از تو پوشه debug حذف کردم دیدی کار نکرد خودت اضافه کن

programerinfonet
شنبه 05 مرداد 1392, 20:35 عصر
نه داداش گلم دستت درد نکنه منظورم این نبود
شما این رو به من بگو . من یک کمبوباکس دات نت بار دارم که اسامی شهرها توشن
حالا یک دکمه هم دارم که میخوام با کلیک بر روی اون دکمه مثلأ شهر تهران از کمبو انتخاب بشه و من اصلأ نمیدونم که تهران ایندکسش چنده

programerinfonet
شنبه 05 مرداد 1392, 22:52 عصر
من خواستم یک تستی انجام دادم تا از صحت عملکرد کمبوباکس خیالم راحت بشه این کد رو نوشتم تا ببینم اصلأ آیتم انتخابی رو میگردونه یا نه
this.Text = comboBoxEx1.SelectedItem.ToString();
که این متن رو تو خاصیت تکست فرم قرار داد"System.Data.DataRwoView"
از چی میتونه باشه این مشکل ؟

khokhan
شنبه 05 مرداد 1392, 23:44 عصر
من خواستم یک تستی انجام دادم تا از صحت عملکرد کمبوباکس خیالم راحت بشه این کد رو نوشتم تا ببینم اصلأ آیتم انتخابی رو میگردونه یا نه
this.Text = comboBoxEx1.SelectedItem.ToString();
که این متن رو تو خاصیت تکست فرم قرار داد"System.Data.DataRwoView"
از چی میتونه باشه این مشکل ؟
اگه یه بار به صورت دستی آیتمهای کمبو باکس دات نت بار رو وارد کنی متوجه امر می شی :لبخند:

programerinfonet
یک شنبه 06 مرداد 1392, 09:49 صبح
اگه یه بار به صورت دستی آیتمهای کمبو باکس دات نت بار رو وارد کنی متوجه امر می شی :لبخند:
بله دقیقأ همین کارو هم کردم حالا راه حل چیه ؟
من فکر می کنم چون این کمبو به بانک وصله داره ابن اداهارو در میاره
چی کار کنم ؟

programerinfonet
یک شنبه 06 مرداد 1392, 11:04 صبح
یکی بیاد کمک کنه
یه کمبوباکس دارم که متصل شده به بانک حالا میخوام با فشردن کلید یکی از آیتم های اون انتخاب بشه . باید از چه کدی استفاده کنم
کمک کنید

khokhan
یک شنبه 06 مرداد 1392, 11:51 صبح
یکی بیاد کمک کنه
یه کمبوباکس دارم که متصل شده به بانک حالا میخوام با فشردن کلید یکی از آیتم های اون انتخاب بشه . باید از چه کدی استفاده کنم
کمک کنیدتنها راهش اینه که بیایی در رویداد کلیک باتنی که قراره آیتمهای کمبو باکس رو تغییر بده یه کوئری بزنی که اطلاعات ستون مورد نظر رو براساس کلمه دلخواه یا محتوای یه تکست باکس فیلتر کنه و آیتمهای کمبو باکس رو به دیتا تیبل جدید وصل کنی :لبخند: یعنی به عبارتی کشک :لبخند:

programerinfonet
یک شنبه 06 مرداد 1392, 13:09 عصر
با این کد مشکلم حل شد

comboBoxEx1.SelectedIndex = comboBoxEx1.FindStringExact(dgv.CurrentRow.Cells[1].Value.ToString());

khokhan
یک شنبه 06 مرداد 1392, 13:26 عصر
با این کد مشکلم حل شد

comboBoxEx1.SelectedIndex = comboBoxEx1.FindStringExact(dgv.CurrentRow.Cells[1].Value.ToString());

خوب این یه چیزی مثل سمپلی هست که بهتون داده بودم دیگه :لبخند: