PDA

View Full Version : انجام دادن پروژه اندروید در زمان محدود و بلد نبودن جاوا

ElecMaster
شنبه 05 مرداد 1392, 19:34 عصر
سلام به دوستان برنامه نویس و محترم :لبخند:

من مهندسی الکترونیک خوندم و فقط با زبان C آشنا هستم چند وقت پیش 2 تا پروژه اندروید بهم پیشنهاد شد و قرار شد من برم اندروید و یاد بگیرم و پروژه ها رو انجام بدم . حالا بعد یه مدت و خوندن نصفه نیمه چندتا کتاب و سایت آقای کمالان و دیدن فیلم ها واقعا سردرگم هستم و چند درصد از این سردرگمی به بلد نبودن جاوا هم مربوط میشه.

حالا با این شرایط و اینکه حداکثر 3 ماه وقت دارم که هم یاد بگیرم و هم پروژه رو انجام بدم پیشنهاد شما برای اینکه از این اوضاع در بیام و کارم راه بیفته چیه؟ البته به کلاس هم فکر کردم ولی با اساتیدی که اندروید درس میدن آشنا نیستم و آموزشگاه برنامه نویس هم ذکر کرده این دوره ها به افراد مبتدی توصیه نمی شود !

maria_karimi
شنبه 05 مرداد 1392, 20:21 عصر
من بهتون پیشنهاد می کنم که حتما دوره java SE را بگذرونید تا با مفاهیم جاوا آشنا بشید چون برای شروع با اندروید بهتره با مفاهیم پایه جاوا آشنایی کامل داشته باشید
بعد از اون می تونید برید سراغ اندروید
کلاسهای آنلاین برای جاوا دیدم که فکر می کنم بد نباشه از این لحاظ که میگید با اساتید آشنا نیستید
اگر با زبان C آشنایی داشته باشید خیلی زود می تونید از این مرحله بگذرید

Modernidea
یک شنبه 06 مرداد 1392, 02:32 صبح
سلام

امیدوارم که خیلی زود یاد بگیرید و پروژه را به نحو احسنت بتونید پیاده سازی کنید!
ولی نظر من اگر پروژه مورد نظر یک پروژه تجاری و تقریبا مهم است، بهتر است قید سود کردن را بزنید و بیشتر روی آموختن وقت بگذارید.
برای اینکار، یا پروژه را بدهید کسی انجام دهد و شما فقط یاد بگیرید و شروع به نوشتن برنامه های کوچک کنید و یا از کسی که بلد است، بخواهید که دونفری با هم پروژه را انجام دهید تا هم آموزش باشد برای شما هم کار برای هردوی شما.
اگر منطقی فکر کنیم؛ به احتمال 90 درصد، برنامه ای که شما مینویسید به دلیل تجربه نداشتن در این حیطه، باگ و مشکلاتی پیشبینی نشده، خواهد داشت که باعث نارضایتی مشتری و مشکلات دیگر میشود.

پس بهترین تصمیم را بگیرید.

موفق باشید.

ElecMaster
یک شنبه 06 مرداد 1392, 14:41 عصر
ممنون از راهنماییتون ، بله درست میگید بعد از یه مدت سروکله زدن با اندروید به این نتیجه رسیدم که باید با جاوا آشنا باشم .ولی چرا آموزشگاه ها رو این مسئله تاکید ندارن؟ و میگن طی دوره آموزشی اندروید با مفاهیم جاوا هم

آشنا میشید . نمی دونم میشه به حرفشون اعتماد کرد واقعا ؟

ElecMaster
یک شنبه 06 مرداد 1392, 15:24 عصر
ولی نظر من اگر پروژه مورد نظر یک پروژه تجاری و تقریبا مهم است، بهتر است قید سود کردن را بزنید و بیشتر روی آموختن وقت بگذارید.
برای اینکار، یا پروژه را بدهید کسی انجام دهد و شما فقط یاد بگیرید و شروع به نوشتن برنامه های کوچک کنید و یا از کسی که بلد است، بخواهید که دونفری با هم پروژه را انجام دهید تا هم آموزش باشد برای شما هم کار برای هردوی شما.

* ممنون از راهنماییتون . راستش این پروژه طرح خودمون هست. ما یه تیم هستیم که قبلا هم طرحهایی که ایده خودمون بوده انجام دادیم و بعد کارمون رو به چندجا معرفی کردیم و نتیجه هم گرفتیم. اگر بتونم این طرح و به سرانجام برسونم 2 حالت داره 1. رزومه ام پربار میشه و در صورت پذیرفته شدن طرحم از طرف سازمان یا شرکتی سود مالی هم نصیبم میشه . 2 . از طرحم سازمانی استقبال نمیکنه و فقط رزومه ام پربار میشه

Modernidea
دوشنبه 07 مرداد 1392, 04:46 صبح
خیلی هم خوب!
پس شرایط که جوره!
یک یا علی بگید و شروع کنید.
اگر با زبان C برنامه زیاد نوشتید، زیاد نباید براتون سخت باشه که جاوا یاد بگیرید. چون خیلی شبیه به هم هستن.
شما هرجا کلاس برید، اول میان قالب برنامه نویسی جاوا یا اندروید را آموزش میدن، بعد میرن سمت کارهای پیشرفته تر.
اگر خیلی فکر میکنید سخته، یکی دو هفته وقت بزارید، توی سایت های آموزش جاوا بچرخید، یادداشت بردارید و یاد بگیرید. بعد یا برید کلاس یا باز هم از اینترنت یاد بگیرید.
کلا فقط باید وقت بزارید. من خودم از جاوا هیچی نمیدونستم. ولی خوب، زمینه برنامه نویسی در زبان های دلفی، C ، C# و اینارو داشتم، چهارتا فیلم و کتاب دانلود کردم و اینقدر توی اینترنت چرخیدم تا یه چیزایی یاد گرفتم.
اما خوب اگر برید کلاس(کلاس خوب) اصولی تر یاد میگیرید و طبق یک هدف خاصی پیش میرید.

موفق باشید.

ElecMaster
دوشنبه 07 مرداد 1392, 15:28 عصر
پس شروع میکنم مفاهیم جاوا رو یاد گرفتن . خیلی هم ممنون :چشمک: