PDA

View Full Version : مبتدی: سی شارپ غیر ویژوالی

shobeyr63
شنبه 05 مرداد 1392, 20:06 عصر
با سلام خدمت تمامی اساتید؛
من مبتدی هستم عذر می خوام از سوالی که می کنم.
می خوام بدونم آیا برنامه سی شارپ را در محیط غیر ویژوالی مثل ویژوال استودیو می توان نوشت؟
اگر می شود
در این صورت برای اشیائی مثل messagebox و pictruebox چگونه می توان برنامه نوشت؟
کلا برای اشیائی که ویژوال استودیو برای برنامه نویس فراهم کرده و در محیط غیر ویژوالی به آنها دسترسی نداریم چگونه می توان برنامه نوشت؟
و نیز می خواستم بدونم اگر ما در برنامه نویسی در ویژوال استودیو حرفه ای شویم در حالی که برنامه نویسی غیر ویژوالی را بلد نباشیم یک عیب برای ما به حساب نمی آید؟ در کل تنبل نمی شویم.
تا آنجایی که می دانم در زبان هایی مثل C این امکانات ویژوال فراهم نیست. می خوام بدونم در سی شارپ چگونه می توان برای اشیاء ویژوال نیز کد نوشت؟
یا مثلا پنجره messagebox به شکل مستطیل باشد به شکل یک گل باشد.
می دونم سوالم خیلی ابتدایی هست ولی ممنون میشم جواب بدین.

shobeyr63
شنبه 05 مرداد 1392, 21:19 عصر
میدونم سوالم خیلی مبتدی است؛ ولی از اساتید ممنون میشم جواب بدن

aliagamon
شنبه 05 مرداد 1392, 21:23 عصر
نه خیلی عیب نیست اما لازمه برا بعضی کارا
حالا برای تعریف مثلا یک دکمه ایطوری عمل میکنیم:(تو فرم لود)

Button button = new Button();
button.Location = new Point(160, 30 * i + 10);
button.Click += new EventHandler(ButtonClickOneEvent);
this.Controls.Add(button);

بعد از این به تابع به اسم

void ButtonClick(object sender, EventArgs e) { // Code }
به جای دستور new point برای تعیین لوکیشن میتونی فاصله از بالا و چپ رو بدی تا جاش عوض بشه اینطوری:

button.Top = 213;
button.Left = 300;

danialafshari
شنبه 05 مرداد 1392, 22:08 عصر
سلام

با سلام خدمت تمامی اساتید؛
من مبتدی هستم عذر می خوام از سوالی که می کنم.
می خوام بدونم آیا برنامه سی شارپ را در محیط غیر ویژوالی مثل ویژوال استودیو می توان نوشت؟
اگر می شود
در این صورت برای اشیائی مثل messagebox و pictruebox چگونه می توان برنامه نوشت؟
کلا برای اشیائی که ویژوال استودیو برای برنامه نویس فراهم کرده و در محیط غیر ویژوالی به آنها دسترسی نداریم چگونه می توان برنامه نوشت؟
و نیز می خواستم بدونم اگر ما در برنامه نویسی در ویژوال استودیو حرفه ای شویم در حالی که برنامه نویسی غیر ویژوالی را بلد نباشیم یک عیب برای ما به حساب نمی آید؟ در کل تنبل نمی شویم.
تا آنجایی که می دانم در زبان هایی مثل C این امکانات ویژوال فراهم نیست. می خوام بدونم در سی شارپ چگونه می توان برای اشیاء ویژوال نیز کد نوشت؟
می دونم سوالم خیلی ابتدایی هست ولی ممنون میشم جواب بدین.

سلام
ما که نباید به گذشته برگردیم و چرخ رو اختراع کنیم !
بحث های جدیدی مثل threading و Class , ... به وجود آمده که خودش دنیاییه برای خودش

تنبل نمیشی! قرار نیست که چند تا کلیک کنی ! اینجا هم باید کد بزنی و زحمت بکشی ولی طبق اصول برنامه نویسیه شی گرا

در ویژوال هم میشه ساخت
بهتره درباره ی دلایل بوجود آمدن C# و شی گرایی مطالعه کنید
موفق باشی

esafb52
شنبه 05 مرداد 1392, 22:46 عصر
اگه شما واقعا دوست دارین اینکار رو انجام بدین(ایجاد همه آبجکت ها) اونم بدون ویژوال بهتره بری سراغ زبانی مثل C البته اونجا هم الان دیگه نمیان یه اینترفیس و...رو از صفر بنویسن و از QT کمک می گیرن